Łysy otwiera pyszczek

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
JANIOL17
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 14, 2008 1:38 pm

Łysy otwiera pyszczek

Post autor: JANIOL17 »

Wigan jestem posiadaczem dwoch łysoli od samego początku jak je kupiłem zaczęły się problemy jeden zawsze miał przymruzone oczy które szybko wyleczylem dobierając odpowiednią sciolke teraz mam problem z drugim zachowuje się normalnie piję,je nie jest oswowialy ale przez cały czas mamla pyskiem tak jak by żuł gumę robi to cały czas ale przy np cmoknieciu lub otwieraniu klatki przestaje niewiem o co chodzi co może być powodem takiego zachowania przejmować się czy po prostu uznać to za jakiś nawyk
Awatar użytkownika
Vess
Posty: 81
Rejestracja: czw sie 27, 2015 6:24 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Łysy otwiera pyszczek

Post autor: Vess »

Czy przy tym "mamlaniu" wydaje jakiś dźwięk?
Z nami: Kajtek♥♥♥
Na zawsze w moim serduszku: Łapek♥♥♥ (Raven)
JANIOL17
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 14, 2008 1:38 pm

Re: Łysy otwiera pyszczek

Post autor: JANIOL17 »

Nie żadnego po prostu wygląda jak by coś jadł
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Łysy otwiera pyszczek

Post autor: Paul_Julian »

Sprawdź u weta czy wszystko z ząbkami ok. A jesli tak żuje gumę np. podczas leżenia na hamaczku, to znaczy że mu dośc wygodnie. Nastepny etap zadowolenia to chrobotanie ząbkami i wybałuszanie oczek.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Vess
Posty: 81
Rejestracja: czw sie 27, 2015 6:24 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Łysy otwiera pyszczek

Post autor: Vess »

Nigdy się z czymś takim nie spotkałam. Próbowałam szukać na ten temat wiadomości, ale nic. A może twój szczur potrzebuje zetrzeć ząbki, hmm? Możesz włożyć mu jakąś gałązkę (jeśli już to z drzewa liściastego!) albo coś innego, czym może zetrzeć ząbki :)
Z nami: Kajtek♥♥♥
Na zawsze w moim serduszku: Łapek♥♥♥ (Raven)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Łysy otwiera pyszczek

Post autor: Paul_Julian »

Moze być tez sepia http://www.zoolog-zgierz.pl/sites/defau ... k=hsOgQeCV Kosztuje kilka złotych ( 4-6 zł) , a jest naturalna i o wiele zdrowsza niz wapienko.

A tutaj filmik z zadowolonymi szczurkami, przezuwającymi i z tzw. pulsującymi oczkami https://www.youtube.com/watch?v=f57HSjD_K8U
Mięśnie szczęki są połaczone z tymi wokół oczu ( tak mniej więcej) i to dlatego tak sie ruszaja oczy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
JANIOL17
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 14, 2008 1:38 pm

Re: Łysy otwiera pyszczek

Post autor: JANIOL17 »

kupiłem wapno dałek kilka gałązek brzozy może cos pomoze jeżeli nie to znacie moze3 jakiegoś dobrego weta z Bytomia lub okolic
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Łysy otwiera pyszczek

Post autor: Paul_Julian »

najlepiej to chyba Silesia - vet : http://szczury.org/viewtopic.php?p=996967#p996967
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Vess
Posty: 81
Rejestracja: czw sie 27, 2015 6:24 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Łysy otwiera pyszczek

Post autor: Vess »

No i jest jeszcze jedna, nietypowa opcja. Mój Raven jak niucha to wygląda jakby mamlał pyszczkiem! Ostatnio to zauważyłam, a Kajtek tak nie robi :P
Z nami: Kajtek♥♥♥
Na zawsze w moim serduszku: Łapek♥♥♥ (Raven)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”