LUŹNA SKÓRA A PROBLEMY Z SERCEM I PŁUCAMI

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
moniaspadlazkonia
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 14, 2016 10:27 am

LUŹNA SKÓRA A PROBLEMY Z SERCEM I PŁUCAMI

Post autor: moniaspadlazkonia »

Witajcie,
Zaczynam się coraz bardziej niepokoić o stan mojego chłopca.
Aktualnie jest leczony na kardiomopatię rozstrzeniową oraz antybiotykami na obrzęk płuc.
Od tygodnia dostaje:
PRILIUM 0,1 ml
VETMEDIN 1/6 tabletki 2xdziennie
FUROSEMID 2xdziennie po 0,15 ml
UNIDOX 2xdziennie 0,4 ml
ENROXIL 2xdziennie 1/8 tabletki
Co mnie zaniepkoiło, to dziwna LUŹNA SKÓRA POD PRZEDNIĄ ŁAPKĄ (najbardziej) OD BRODY PRAWIE DO TYLNEJ ŁAPKI (TAK JAK SKÓRA U CZŁOWIEKA PO SCHUDNIĘCIU) TA SKÓRA JEST LUŹNA BEZ GUZÓW TAK JAKBY ROZCIĄGNIĘTA SKÓRA.. I CO CIEKAWE MA TO TYLKO PO PRAWEJ STRONIE CIAŁA.
Paragon jest szczęśliwy, lepiej mu sie oddycha, ale bez rewelacji, lubi spacerować, ma ogromny apetyt i pragnienie.
Szukałam jakichkolwiek informacji na ten temat, lecz nic nie znalazłam ani w google ani na forach..
Konsultowałam tą skórę z wetem. Przez telefon mówił że węzły chlonne albo plyn podskorny, jak pokazalam mu film w telefonie (nie chcialam brac Paragonka, w jego stanie stresy sa nie wskazane, a duzo przeszedl w ostatnim czasie) stwierdzil ze to zapalenie gruczolu sutkowego i zeby obserwowac (BYLO PODEJRZENIE GUZA PRZYSADKI).
To że Paragon mi mocno choruje nie pozwala mi spac, ogromnie sie przejmuje i kazdy dodatkowy nietypowy objaw powoduje u mnie stan przerazenia.
Dodam ze Paragon nie stracil na wadze (wazy tyle samo) a ta skora jest od wczoraj i przeszkadza mu w bieganiu..
Dodaje 2 zdjecia:
wynik usg serca - http://imgur.com/KRK7Muw
to jak wygląda z tą luźna skórą - http://imgur.com/yJDKUnB

Tutaj temat zalozony niedawno w ktorym opisuje dokladnie czym byl leczony i co mu dolegalo: http://szczury.org/viewtopic.php?f=171&t=47918
Bardzo Was proszę o pomoc, ktoś z Was miał moze podobny problem? ;(
moniaspadlazkonia
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 14, 2016 10:27 am

Re: LUŹNA SKÓRA A PROBLEMY Z SERCEM I PŁUCAMI

Post autor: moniaspadlazkonia »

Dzisiaj bylam w PULSVECIE dlatego ze PARAGON spuchl tak ze nie moze chodzic.
Okazalo sie ze plyn go zalewa przez chore serduszko... tylko dlaczego akurat po podaniu lekow VETMEDIN oraz PRILIUM tydzien temu we wtorek - od srody sie zaczelo puchniecie (PRZEZ CALY CZAS DOSTAJE 5 ML INSULINOWKI FUROSEMIDU 2XDZIENNIE)
W jamie brzusznej nie ma plynu. W plucach plyn sie zmniejszyl a pod skora zebrala sie ilosc - 200 g czyli MNOSTWO ;(
serce sie kraja jak sie na niego patrzy :(
Nie da sie z tym nic zrobic (punkcji) gdyz to jest pod skora, dostal dzisiaj zalecenie Furosemidu w zwiekszonej dawce - 6ml 4xdziennie i Prilactone, ale nie wiem czy mu pomoze (przeciez furosemid dostawal tylko w mniejszej ilosci i mimo tego od tygodnia puchl)
Ma apetyt chce biegac ale nie moze przez obrzek (200ml plynu pod skora) co mam robic?
;(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”