[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Guest

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Guest »

Mój szczur jest chory (kichanie + biegunka) - jest leczony ( u pani wet), na biegunke dostaje smecte. Ma też diete, nie może dostawać nic soczystego. Biedak nie lubi ziarna ani kolb. W tej chwili wygląda to tak że jak dostaje samo suche ziarno - którego odrobine je z wyrazem obrzydzenia na pysku to jest nieźle a jak tylko dałam odrobine kuskusu to zaraz wróciła ostra biegunka. Macie jakieś pomysły co mu dawać prócz nielubianego ziarna?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Ania »

Czarne jagody sa doskonale na biegunke (ciezko je niestety teraz dostac) ale sproobuj pokarmic zwierzaka np naturalnymi konfiturami jagodowymi bez cukru.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
cos

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: cos »

Może twój szczurek będzie lubił jakieś witaminki dla szczurasków. W formie suchej. Spróbuj też zmienić markę karmy. U mojego Iga pomogło (zaczął jeść karmę). Co do kolb też może być tak jak z karmą. :wink:
teriusz

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: teriusz »

JaszczurkA, twój szczur może być chory na mykoplazmozę. Jest to choroba zaraźliwa między szczurami (człowiek nie może zarazić się nią od szczura), więc jeśli hodujesz kilka gryzoni powinieneś je oddzielić. Biegunka powinna przejść po Smeca, chyba, że odpowiedzialne są za nią pasożyty, wtedy trzeba kupić specjalne tabletki.

Dbaj, aby szczur stał w wywietrzonym pomieszczeniu (niektóre zapachy mogą wprowadzić szczura „w zły humor”) Spróbuj podawać szczurowi suchą kaszę gryczaną, płatki śniadaniowe (w małych ilościach mogą być z dodatkiem miodu i orzechów), dbaj, aby szczur miał dużo błonnika (trawa, gałązki itp.. tylko bez przesady).Do poidełka dolej mu trochę witamin (bardzo dobre są Multi-Vit).
Ibra & Baron Filip

Re: dieta na biegunke

Post autor: Ibra & Baron Filip »

Mój szczur jest chory (kichanie + biegunka) (...)
Moje najszczersze wspolczuwania :cry:
Ma też diete, nie może dostawać nic soczystego. Biedak nie lubi ziarna ani kolb. (...)
WIem, ze Psia biegunke mozna leczyc scislym postem - moze wiec nie dogadzaj zwiarzeczkowi przez dni pare - jesli bedzie odpowiednio glodny moze ziarenko nie bedzie az tak okrutnie kulo Go w zabeczki ;)
Gdzies czytalam o kurowaniu Szczurkowej biegunki herbatniczniek i czarne GORZKA herbatka.... Mozesz tez podrzucic Mu do klaty kawalek SUCHEGO chlebka, suszone jagody powinny byc do kupienia w marketach typu Auchan w dziale z warzywkami albo z przyprawami - w ostatecznosci cos z jakiegos musli mozna powydlubywac - byle by to w cukrze nie bylo :wink:
Ludzie w takich okolicznosciach jadaja jeszcze ROZGOTOWANY ryz z marchewka, ale... nie wiem jak sie to sprawdzi u Szczuraska - spytaj weterynarza zanim sie do gotowania zabierzesz ;)
... i STOPNIOWO Mu / Jej tych soczystosci dokladaj, bo moze sie okazac, ze nawet jesli Szczuraskowi nic nie dolega to zoladek jest w szoku i stad cala.... cala sytuacja :wink:

ZDROWKA zycze :)
korabora

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: korabora »

Hmmmm czy wasze szczury na samym początku gdy je kupiliscie robiły na rzako. Bo moja szczurka ciągle robi rzadkie kupki. Błe. Co mam z tym zrobić?
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: GoHa »

Hm... ja powiem tak. Dokupilam mojemu super szczurkowi kolege. Maly od poczatku robil kupki dosc miekkie, jasnobrazowe, czasami bez konkretnej konsystencji. Po polaczeniu oba szczury jadly jak szalone, jakby wyscig, kto wiecej zdazy pochlonac - dodam, ze moj 1-szy szczur nigdy duzo nie jadl. Od pierwszego ich wspolnego dnia oba szczury robily takie same zadkie kupy. Myslalam ze to choroba, ale trwa to juz w tej chwili prawie dwa tygodnie - i dopiero zaczynam zauwazac poprawe - kupki sa bardziej zwarte i mniej smierdzace. Moje logiczne wytlumaczenie jest takie, ze mlody szczur byl od malego w stadzie gdzie sie bili o ziarenko - stad ta nerwowa kupa. A moj starszy szczurek zawsze mial jedzonka pod dostatkiem - i nagle jakis intruz mu wszystko zjada - i tez zaczal sie denerwowac. Wydaje mi sie ze pierwsze dni twojego szczurka tez moga byc takie nerwowe. Jesli maly ciagle je jak szalony - to moze, to jest to, co u moich. Ale jesli przez kilka dni maly ma doslownie biegunke, albo jest osowialy - idz do Weta... ostatnio sporo ludzi ma chore szczurki i objawem jest wlasnie biegunka... Zycze powodzenia i zdrowia Twojemu szczurasowi...
Dobrze jest być kochanym... :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Ania »

Nasze szczury WSZYSTKIE zaraz po wzięciu przez kilka dni robiły rzadkie śmierdzące kupki a pierwszego dnia to była tragedia... smród jakich mało. Nasz Stinki do tej pory to ma (wzięty był jako dorosły i pewne przyzwyczajenia prawdopodobnie zostały) je bardzo szybko co zapewne nie ułatwia trawienia i pokarm wydalany jest na wpół-przetrawiony. Wszystko ma związek oczywiście ze stresem.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: krwiopij »

kurcze... moj maly diego tez tak mial... po dwoch dniach minelo mu, ale po trzech kolejnych wrocilo... wtedy bylo juz za pozno, zeby mu pomoc... w zadnym wypadku nie chce cie straszyc, ale obserwuj szczurke uwaznie... jesli zrobi sie osowiala i opspala, lepiej lec z nia do weta... a jesli wszystko bedzie w porzadku - to nie martw sie i ciesz sie nowym stworkiem... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
qxik

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: qxik »

jest to spowodowane zmianą jakości pokarmu .. w sklepach zoologicznych karmią szczurki byle gów...a gdy przychodzi do ciebie i go dobrze karmisz jego układ pokarmowy przestawia sie na inne jedzenie ;) ... choć ja osobiście z moją konewka nei miałem takiego problemu ;)
korabora

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: korabora »

Ja mam dodatkowy problem bo postanowiłam go przyzwyczajać do siebie i noszę go wszędzie z sobą. Juz się mnie prawie nie boi i zrobił się śmielszy. Siedzi mi teraz na kolanach :). Wczoraj go kupiłam bez wiedzy rodziców. Jest malutki więc nie łączę do z 3 razy większą Luną. Mój jest bardzo żywy, biega jest ciekawski. Robi tylko rzadkie kupy. Cieszę się ze to przejdzie bo mój pierwszy szczur nie miał takich problemów. Kłopotem jest śmierdząca breja na mojej nogawce...
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: jokada »

myśle że dobrze by mu zrobiła dieta
samo suche zarełko (ziarenka/kolby) przez najblizszy tydzień + woda
i nie podawanie zadnej surowizny
dla małego na pewno jest to ogromna zmiana - po zarciu sklepowym - na domowe smakołyki
PALATINA

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: PALATINA »

Ja to nazywam "ZESTRESOWANĄ KUPKĄ" ;)
Zawsze są takie same: jasne, miekkie i strasznie cuchnące!!!
Moje szczurki też tak miały, no i mają nadal, jak się znajdą w nowym, strasznym dla nich otoczeniu (np. u weterynarza) !
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Ania »

My mamy sprawdzony sposób na biegunkę. Dziś możemy to napisać bo wzięliśmy się "za to" dopiero kilka dni temu.

WĘGIEL JADALNY

Dajemy takiemu szczurciowi pół tabletki węgla (nasz wcinał aż mu się uszy trzęsły) jeśli nie chce samego węgla - zmieszać z czymś co lubi (po rozdrobnieniu) a co nie powoduje rozwolnienia (np zmieszać z sokiem warzywnym a nie używać produktów mlecznych). Nasz Stinki nie zrobił w ostatnich dniach ani jednej śmierdzącej kupki! Sukces! Wszystkie odchody są zbite, ciemnego koloru.
Polecamy pół tabletki raz lub 2 razy na tydzień w zależności od tego jak bardzo rzadkie są kupki.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: GoHa »

Hm... Teraz znow ja mam problem. Kupa Mlodego szczura sie w miare ustabilizowala... Ale straszy ma takie dni ze dostaje biegunke. Raz po weglu mu przeszlo (dostal 1/4 tabletki) ale po trzech dniach sytuacja sie znow powtorzyla... Ma np. z trzy razy w ciagu dnia zadka, plynna kupke... Poza tym zachowuje sie normalnie, wesoly jak zawsze, duzo pije... Tylko strasznie duzo pochlania jedzonka, wiecej niz zawsze. jakby sie bal ze maly mu zje... Moze to nerwowe? Ale chlopaki sa ze soba od Wigilii... Hm... Mial ktos taki przypadek?
Dobrze jest być kochanym... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”