"Stanowcze NIE szczurom z forum!"

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nev!
Posty: 108
Rejestracja: śr lis 01, 2006 10:48 pm

" Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: nev! »

hej, a może zrobić tak, że weźmiesz szczura z forum, a mamie pociśniesz bajer, że to ze sklepu?
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

" Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: PaulinaK »

hej, a może zrobić tak, że weźmiesz szczura z forum, a mamie pociśniesz bajer, że to ze sklepu
Nie, ponieważ w sklepach w moim mieście nie ma szczurów...

... a mama chyba zaczyna się przekonywać :D[/quote][/code]
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
nev!
Posty: 108
Rejestracja: śr lis 01, 2006 10:48 pm

" Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: nev! »

no to możesz powiedzieć, że to szczur kupiony w innym mieście... nie chcę nakłaniać do oszustwa, ale to może być jakies rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Niuniak
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 10:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

" Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: Niuniak »

a może poszukaj kogoś ze swojej miejscowosci kto chce oddać (ew. gdzieś z bliska) i sprowadź ze szczurkiem do domu. pokaż mamie że to nowy domownik i już :) albo poprostu przynieś szczurka do domu, bo z tego co widzę to masz rodziców takich jak ja...czyli nie wolno pytać tylko trzeba robić :P
Bo szczuraki tak jak i dzieci dzielą się na : czyste i ...... szczęśliwe ;)
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: " Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: Czerwonaona »

Hmm ja mam jednego ogonka z zoologika a jednego z forum od naszej kochanej Ani.Róznica jest ogromniasta.Dziewczynka z zoologika mimo ze w tym samym wieku jest znacznie mniejsza.Szczurcia od Ani jest oswojona,towarzyska przy czym z tą z zoologika mialam nie mały problem no ale poswiecenie za przykladem kolezanki i wszystko jest okej.Co do problemu z przygarnieciem szcurka nie miałam zadnego.Ania odrazu sie odezwała..transport został załatwiony hmm i mam piękną dziewczynke huski:)warto sie porozglądać i jestem za szczurkami z forum mam na to dwa zywe przykłady w domq:)Pozdrawiam
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: " Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: PaulinaK »

Ja już niedługo będę miała szczurkę z forum :)
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: " Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: Czerwonaona »

No to bardzo sie ciesze ze udalo ci sie przekonac rodzicow zycze powodzenia i dobrego wyboru:)
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
Kora
Posty: 139
Rejestracja: pt lis 17, 2006 3:40 am

RE: " Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: Kora »

To ja jako mama może się wypowiem NA PRZYSZŁOŚ. Dla mnie jak i moich bliskich najważniejsze jest dobro !!!czy to zwierza czy człeka. Jeśli by mi mój synek powiedział, że chce szczura ze sklepu, który potencjalnie może mięć pchły, być słabszy, lub wschowy, ale może tez wziąć, szczurka z chowu domowego to, co bym wybrała?
Jasne, że ze sklepu. Dlaczego- dlatego że zawsze patrzę na te najbardziej potrzebujące nie wychuchane, wypieszczone maluchy ;-).
Nie zrozumcie mnie źle, nie popieram sprzedaży w sklepach(neguje terarystyke-to może w innym dziale)jestem rada że niektóre sklepy w ogóle nie sprzedają szczurków, ale jeśli mama Paulinki K jej nie pozwala kupić z forum szczurka to, dlaczego ten ze sklepu ma być gorszy?
Każdy uratowany ogon jest…uratowanym ogonem i tu nie ma o czym dyskutować.
Jeśli dziewczyna chce wziąć szczurka to ważne tylko by wiedziała i umiała przekazać odpowiednie inf. na temat sklepowych a domowych jakie są konsekwencje każdego ale nie uważam by sklepowy był od początku skazany tylko na węża.
Ostatnio zmieniony pt lut 09, 2007 11:12 pm przez Kora, łącznie zmieniany 1 raz.
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć"
Słońce
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 23, 2007 10:17 am

RE: " Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: Słońce »

Moim zdaniem taki szczurek przygarnięty od kogoś z forum wcale nie musi być zdrowszy czy lepszy. Bo wiadomo, z jakich powodów ktoś chce zwierzaka oddać? I często ludzie sami kupują w zoologiku np. taką kinderniespodziankę, a potem zdesperowani piszą na forum, że mają do oddania śliczne maluchy. Słusznie też ktoś zauważył, że taki szczur z forum może być po przejściach, bo np. poprzedni właściciel zrobił mu krzywdę... Poza tym, to INTERNET. Nie bądźcie tacy pewni, że wszyscy tu są szczerzy i bezinteresowni. Jestem za kupowaniem szczurków w zoologikach.
Ponieważ:
1. Nie pójdą na pożarcie przez węże.
2. To są NORMALNE szczury, dzięki nam mogą być szczęśliwe.
3. To, że jest ze sklepu wcale nie oznacza, że jest skazany na śmierć po kilku miesiącach/tygodniach.
4. Jeżeli odpowiedni dba się o zwierzaka, to dlaczego miałby się wybierać na tamten świat?
5. Choroba może dopaść każdego szczurka - niezależnie od jego pochodzenia.
6. Ja mam moje szczurki z zoologika i są Kochane, mądre, i cieszę się, że dałam im szansę przeżyć miłe życie i godnie się zestarzeć.
martusia7377
Posty: 132
Rejestracja: pn cze 12, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: Tczew k.Gdańska

RE: " Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: martusia7377 »

łoooj Słońce
[quote="Ewqa"]
Na miejsce kupionych przez ciebie szczurków trafia nowe, biedne znowu do uratowania. To sie nazywa napędzanie popytu, czyli im więcej kupisz tym bardziej zachęcasz sprzedawcę do sprowadzenia nowych szczurków.
[/quote]
W wielu tematach był poruszany ten temat. Wiem że to okropne poświęcać ogonki sklepowe, ale tak już jest na tym świecie.
Ad.1.I tak wiele szczurów kończy jako pokarm.
Ad.2.Szczurki w zoologicznych są specjalnie rozmnażane i często pochodzą z chowu wsobnego(np.brat z siostrą).
Ad.3.No nie, ale jest to bardziej możliwe, niż szczurek z prawdziwego domu.
Ad.4.Możesz dbać o ogonka, ale jeśli to choroba wrodzona to przed tym nie uciekniesz.
Ad.5.Nie mówie że inne szczurki są zawsze zdrowe, każdemu może się chory szczur trafić.
"Ci, którzy są okrutni wobec zwierząt, mają zakłócone relacje z ludźmi.
Możemy ocenić serce człowiake po tym, jak traktuje zwierzęta." -Immanuel Kant
AnGi1993
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 27, 2007 1:09 pm
Kontakt:

RE: " Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: AnGi1993 »

no właśnie ja miałam taki problem kupiłam z zoologicznym i musiałam leczyć szczurka ale już wyzdrowiał :)
Chciałbyś siedzieć cały czas w małym, zamkniętym pokoju?

Nie trzymaj żółwia w małym akwarium zapewnij mu jak największe, na jakie tylko możesz sobie pozwolić
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”