Jak przekonać, że trzeba większa klatkę?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
jakuszewa
Posty: 518
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:49 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Jak przekanać rodziców? ;(

Post autor: jakuszewa »

Hmm... Póki co jeszcze są wakacje, może spróbuj złapać jakąś dorywczą pracę? Nie wiem, może ulotki? Możesz też zaproponować jakiemuś właścicielowi psiaka z sąsiedztwa, że za drobną sumę będziesz wyprowadzać mu zwierzaka na spacer. Możesz też skorzystać z forumowego bazarku i spróbować sprzedać jakieś bibelotki. Myślę, że przy szczytnym celu, jakim jest wygodniejszy domek dla Ciurów, znajdą się chętni. Opcji jest wiele, trochę chęci i inwencji własnej, a na pewno uda Ci się uzbierać na klatkę.

Kiedyś, bodajże na początku liceum, wymyśliłam sobie dość drogie buty, rodzice nawet nie chcieli słyszeć o wydatku takiego rzędu, więc najnormalniej w świecie "wyżebrałam" je sobie na ulicy... :roll: Po szkole brałam gitarę, jechałam na starówkę i grosz do grosza uzbierałam te 370 zł... ;D

Tak więc do dzieła, będę trzymać kciuki! ;)
Awatar użytkownika
s@kur@
Posty: 330
Rejestracja: wt mar 30, 2010 5:36 pm
Lokalizacja: StW

Re: Jak przekanać rodziców? ;(

Post autor: s@kur@ »

a może poproś rodziców o kieszonkowe? :) Powiesz im, że w ten sposób nauczysz się odpowiedzialności, gospodarowanie pieniędzmi itd.
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Obrazek
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Jak przekanać rodziców? ;(

Post autor: szczuruleczka »

Dzięki za rady, ale i tak większość nie wezmę pod uwagę, bo mam 12 latkóf ( ach ta moja ortografia :D )
a pozatym jestem na działce (nad morzem) na wsi (wieś nadmorska xD ) i zbieram kasę nawet mam już 37, 50 zł :D
Ale to i tak mało, muszę koniecznie mieć ok. 300 zł :P
Tacie wiszą szczurki, bo się ich boi i brzydzi, kasę mi czaaaaasem daje, staram się, zmywam gary....
A tak przy okazji...
Jak myślicie, jaka wiekość klatki będzie odpowiednia dla 2 szczurków? Chciałabym duuużą, ale nie wiem gdzie postawić O_O
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jak przekanać rodziców? ;(

Post autor: Flaumel »

37,50 to połowa klatki, więc trzymam kciuki za drugie pół :)
Obrazek
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Jak przekanać rodziców? ;(

Post autor: szczuruleczka »

Dziękuję, mam już plan ;)
Chytry :D
Mianowicie skoro mam 13 (prawie) lat, moja mama ma konto na Allegro.pl, więc mogę sprzedać starą chomiczą, ale drogą klatkę ferplasta za 100zł z wyposażeniem, dostanę do 37 zł jakąs forsę i będę mieć ok. 200zł :D
Ach jak się cieszę~! Tylko niech jeszcze będzie jakaś pormołszyn na ogromne klatencje ;D Grin Grin !! Wink
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jak przekanać rodziców? ;(

Post autor: Flaumel »

Dla dwóch szczurek nie potrzebujesz AŻ tak wielkiej klatki, jeśli zapewnisz im wybiegi, a skoro masz problem z pieniędzmi na szczury - osobiście polecałabym coś odłożyć jakby odpukać trzeba było weterynarza i im pomóc. :) Oby nie, ale przezorny zawsze ubezpieczony, nieprawdaż?
Obrazek
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Jak przekanać rodziców? ;(

Post autor: szczuruleczka »

Ale koniecznie chcę dużą klatkę :)
Za weta rodzice zapłacą. Na 100% :)
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
s@kur@
Posty: 330
Rejestracja: wt mar 30, 2010 5:36 pm
Lokalizacja: StW

Re: Jak przekanać rodziców? ;(

Post autor: s@kur@ »

na gumtree.pl trafiają się super okazje! :) ostatnio był ferplast [furet XL] za bodajże 150 zł ;) I łapki oczywiście mam zaciśnięte ^^
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”