Jak przekonać do szczura mając inne zwierzęta?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szczuras
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 27, 2009 8:19 pm

szczur zje papugi? Mama się boji

Post autor: szczuras »

mam pytanko czy szczur mógłby zjeść lub zrobić coś papugom gdyby się do nich dorwał mama niechce kupić szczurka bo się boi pomhttp://foto.papuzki.webd.pl/galeria/o.gifóżcie to są ptaki które mamy



:http://foto.papuzki.webd.pl/galeria/o.g ... eria/o.gif
To są Nimfy


http://www.forum.woliera.com/images/ava ... 65ca37.jpg
http://www.papuga.yoyo.pl/zdjecia/galer ... araban.png
To są barabandy są wielkie



http://foto.papuzki.webd.pl/galeria/o.gif
http://foto.papuzki.webd.pl/galeria/o.gif
A to są Faliste
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: szczur zje papugi? Mama się boji

Post autor: zalbi »

nie rozumiem po co wstawiłeś ( i tak nie działające) linki do tylu zdjęć papug.

proszę, najpierw skorzystaj z wyszukiwarki zanim coś napiszesz:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=10&t ... uga#p15266
http://szczury.org/viewtopic.php?f=10&t ... uga#p67333
http://szczury.org/viewtopic.php?f=10&t ... ugi#p75793


poza tym szczurów nie kupuje się w sklepach zoologicznych anie od żadnych pseudo hodowców.
i szczur to zwierzę stadne.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: szczur zje papugi? Mama się boji

Post autor: yss »

moim zdaniem szczur nastawiony łowiecko może zaatakować papugę jak i inne nieduże stworzenie. moje szczury atakują np gąbkę przy przemywaniu im półek :P bo obco wygląda i się rusza.

ale wystarczy trzymać papugi w jednym pokoju a szczury w drugim, wypuszczać jedne i drugie pod kontrolą i wszystko będzie ok.

zakładamy tylko jeden temat na dany temat, a przed założeniem sprawdzamy wyszukiwarką, czy taki temat już nie istnieje - jeśli istnieje, dopisujemy się do niego.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: szczur zje papugi? Mama się boji

Post autor: RattaAna »

yss pisze:moje szczury atakują np gąbkę przy przemywaniu im półek :P bo obco wygląda i się rusza.
u mnie tak samo
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: szczur zje papugi? Mama się boji

Post autor: tamiska »

Moje jak widza gabke to probuja ja zadusic i zjesc :P A Rudy jak mu sie ciagnie kabel po podlodze rzuca sie na niego, lapie i probuje tez zadusic. Czeka az przestanie sie ruszac :P hehe i tak caly czas poluje na to i biega. Go ktos wyrzucil i mieszkal troche na dworze kto wie, co on tam jadl :P
Awatar użytkownika
Justrzna
Posty: 142
Rejestracja: śr mar 25, 2009 8:34 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: szczur zje papugi? Mama się boji

Post autor: Justrzna »

Moim zdaniem to bardzo duże ryzyko. Moja szczurzyca zadusiła papużkę. Mimo że stały w innym pokoju. Pewnego dnia otworzyłam na chwilę klatkę, żeby jakiś smakołyk wrzucić. Szczurka wyparowała jak z torpedy, pobiegła prosto do pokoju gdzie była papuga, wskoczyła na wysoką szafkę, na której stała klatka. Niestety drzwiczki papugi były otwarte. Zanim ja dobiegłam do klatki papugi, ta już nie żyła:(. Wyglądało to tak jakby szczur planował atak od długiego czasu i czekał na dogodny moment.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: szczur zje papugi? Mama się boji

Post autor: yss »

w sumie to zależy od szczura.
np lily miała silny instynkt łowcy, a szczupaki [samczyki kastrowane] mają takowy chyba ujemny :) jak pokazaliśmy szczupakom mysz, mało nie dostali zawału i robili wszystko, żeby znaleźć się od myszy jak najdalej :]
lily mogłaby zapolować na papugę, o ile papuga nie byłaby większa od niej. szczupaki polują jedynie na warzywa :D
niestety nie da się wywnioskować z malusiego szczurka, czy wyrośnie na łowcę czy na kanapowca :D ale takie celowe polowanie jak opisała justrzna to już ekstremum. powątpiewam nawet, czy naprawdę mogło się zdarzyć....
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: szczur zje papugi? Mama się boji

Post autor: Czerwonaona »

Ja mam papuge i szczurki w jednym pokoju jednak papuga stoi bardzo wysoko i szczurki nie mają szans się do niej dostać.Jak zmieniając zapomniałam wystawić i zostawiłam na parapecie zaraz zaczeły się interesować klatką więc według mnie lepiej nie ryzykować.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: szczur zje papugi? Mama się boji

Post autor: Izold »

Ja bym miała stracha że szczur się dostanie do papugi.szczur to zwierze bardzo mądre które kiedy chce potrafi coś fajnego wymyślić :moja tequila ostatnio zaczęla wchodzić na 2 metrową szafe (gdzie siedzi sobie Buruś) a ja nie wiedziałam jak:otóż myślałam że się wspina.Nie.Między szafami pomajstrowala z deseczką którą przyczepia się z tyłu szafy i mogla wchodzić do szaf.weszła do szafy na dole,potem tej wyższej,wychodzila znow między te szafy a reszta jakoś sama poszła.A bura to 2 letnia samica, i się trochę zdziwiła kiedy Tequila wdepnęła jej do klatki. :D
A do papugi moje też by się dostały dlatego chociaz bardzo chcialabym mieć,musze poczekać,ale sam fakt,papużki są śliczne,ale nie jako obiad ogonka. ;]
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: szczur zje papugi? Mama się boji

Post autor: Izabela »

Czerwonaona, a co z lotami? Nie wypuszczasz papugi na loty? I trzymasz ją samotnie?

Szczur może zabić papugę, nawet jeśli się go niby pilnuje. Bo szczur to sprytne zwierzę, a papuga coraz bardziej przyzwyczajona do jego widoku przestaje się go bać i uciekać, gdy jest za blisko.
Już to wiem. Od 02 czerwca wiem to aż za dobrze :'(
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: szczur zje papugi? Mama się boji

Post autor: Nakasha »

Wystarczy trzymać papużki w miejscu, do którego szczury nie mają dostępu i puszczać je na zamianę. Czyli. np. najpierw latają papużki, a potem wracają do klatek, a szczury wypuszcza się gdy ptaki są już bezpieczne.

Poza tym można zrobić dla ogonków wybieg w innym pokoju. I właśnie - szczuty to zwierzęta stadne, powinny być min. 2 tej samej płci. Zamiast kupować w sklepie, o wiele lepiej jest adoptować z forum :)

Trzeba bardzo uważać i nic złego nie powinno się stać :)

Nasze szczury polowały z zawzięciem na rybki, gdy jeszcze je mieliśmy :P
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: szczur zje papugi? Mama się boji

Post autor: Czerwonaona »

Izabela tak jest sama a dlaczego pisze w moim temacie więc nie będe się rozpisywała od nowa.
Oczywiście,że jest wypuszczana ale tylko wtedy gdy szczurki są zamknięte i mamy swój schemat.Kiwi lata od rana zazwyczaj i jak szczurki powstają z drzemki wtedy jest zmiana:)
Od zawsze tak jest i nic zlego się nie stało...troszke wyobrazni:)
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: szczur zje papugi? Mama się boji

Post autor: Izabela »

A tak, czytałam kiedyś o tym, tylko zapomniałam. Natomiast co do wyobraźni - miałam ją, naprawdę, do 02.06. Kiedy byłam pewna, że wszystkie szczury zamknięte są w klatce. I nagle okazało się, że jeden z nich trzyma za gardło sikającą krwią Kreskę. Od tej chwili przestałam mieć jakąkolwiek wyobraźnię.
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
Hedonista
Posty: 31
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 11:15 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kot + Szczur = ?

Post autor: Hedonista »

Sytuacja podobna do mojej, też mama się nie zgadza i szuka na siłe argumentów.

argumenty:
-Mamy kota.
-Mamy dużo zwierząt ( rybki mamy, pies głownie taty jak go nie ma to ja się nim zajmuje, a czasami siostry lub mama, kot ona jest całej rodziny, kiedyś mieliśmy chomika ale zdech miał 2, 5 roku a kota wogule nie obchodził, koguta i 2 kury taty.) 4 + rybki
-Jestem niecierpliwi.

Teraz nie chcę kupować bo są wakecje i mnie nie będzie ale po wakacjach chętnie. Mówi że jak wybudujemy dom a to zacznie się wiosną. Jak powiedziałem, że poczekam to ona powiedziała, że będe "mądry" i po przeprowacce się rozmyśle. A i jeszcze myślała, że będę trzymał ją ( to ma być samica (po tygodniu drugą kupie, aby im smutno nie było a pierwsza była już oswojona))trzymał na dworze :/. Ale mam nadzieje że wyproszę ją na wrzesień bądź marzec (moje urodziny).
z moimi myszoskoczkami ^^
ewan3
Posty: 18
Rejestracja: śr lut 18, 2009 9:21 pm

Re: Kot + Szczur = ?

Post autor: ewan3 »

Łączenie kota i szczura to sprawa ryzykowna.
Ja mieszkam z kotami, szczury mieszkają u mojej Mamy. Jeden raz zdarzyło się, że z najspokojniejszym, nastarszym kotem odwiedziłam chorą wtedy Babcię. To było za czasów Bielusia i Szarusia - poprzednich szczurków. Kot, który przeszedł się po mieszkaniu jest już starszy, całkowicie pozbawiony węchu - po chorobie. Kiedy kot wszedł do pomieszczenia gdzie były szczur, kiedy spojrzał na klatkę zobaczyłam śmiertelny strach szczura. Szaruś dosłownie znieruchomiał, zaczął się trząść patrząc na kota. Kot nie miał żadnych złych zamiarów, nie ma węchu więc w ogóle nie kojarzył, że istota w klatce to gryzoń i można coś z tym zrobić. Popatrzył obojętnie i poszedł do drugiego pokoju. Ale szczur był ciężko przerażony.
Hedonista napisał, że w domu jest i kot i pies. Łączenie szczura i kota to ryzykowna bardzo sprawa. Ale obecność szczura i psa też niełatwo bo jednak tzreba pilnować żeby pies krzywdy nie zrobił. Dla niedoświadczonego wielbiciela szczurów to może być problem.
ze mną
szczur Bieluś
pies: Wiki
koty: Teodor, Brunon
za Tęczowym Mostem - pamiętam na zawsze
Bob - ['] 22.07.2007
Fuf - ['] 24.05.2007
Szaruś - ['] 18.02.2009
Mrauczur - ['] 13.05.2007
Nora (najwspanialszy owczarek świata)
Szarak
Wiórek (pies)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”