Wyjątkowy problem :(

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
donadolf
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 12, 2010 4:37 pm

Wyjątkowy problem :(

Post autor: donadolf »

Siemanko wszystkim,mam na imię Robert i mam 16 lat.Mam pewien problem,dostałem na urodziny szczura lecz rodzice chcą się go pozbyć,nalegają żebym go komuś oddal,nawet nie pozwalają mi go trzymać w domu i muszę go trzymać u sąsiada gdzie cały czas przebywam ze szczurkiem,zaprzyjaźniliśmy się,chodzi mi pod bluzę i liże,czasem delikatnie mnie gryzie w opuszki palców (jeździ bardziej ząbkami) i później zaczyna lizać.Głównie to tylko mama się go boi i mówi ze jak go przyniosę to wyjdzie z domu,sprawdzałem dwu krotnie czy mówi serio i niestety mówi serio.Staram się ja ciągle przekonać ale ona się go brzydzi i ucieka,nawet nie chciała go zobaczyć bo od razu ucieka.wkurza mnie to powoli a u sąsiada siedzę cały dzień i nie raz do 2 nad ranem tylko by być przy nim,w ogóle nie mogę znaleźć argumentów na nią :( mówi ze się brzydzi,boi i w ogóle ona się boi wszystkiego co się rusza.Macie może jakiś pomysł? bo mi się skończyły i pozostaje mi tylko z nią rozmawiać o tym ale to tez nie odnosi skutków :( RATUNKU!!!
Awatar użytkownika
CzarrnaWdowa
Posty: 277
Rejestracja: wt paź 27, 2009 5:57 pm
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wyjątkowy problem :(

Post autor: CzarrnaWdowa »

Hmm.. a tata jakie ma podejście?
Może jemu udałoby się przekonać mamę?

Moja mam też się boi i brzydzi. Postawiłam jej sprawę jasno - ona nie będzie miała z nimi nic wspólnego. nie zmuszam jej przecież do głaskania, czy oswajania się ze szczurkiem.

Dużo tez zależy od tego, czy masz swój własny pokój. Jeśli nie, to nie powinieneś narzucać się pozostałym domownikom.
Jeśli zaś masz swój pokój to wytłumacz mamie, że to Twój pokój, że Ty będziesz sprzątał u szczurka a ona nie musi nawet wchodzić do pokoju :).
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

— George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wyjątkowy problem :(

Post autor: smeg »

Jest już temat o przekonywaniu rodziców: http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=17125 ;) No i masz nauczkę, że zwierzęta jako prezent to nie jest dobry pomysł.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
donadolf
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 12, 2010 4:37 pm

Re: Wyjątkowy problem :(

Post autor: donadolf »

Tata lubi zwierzęta ale mimo to stoi po stronie mamy :( mam własny pokój ale ona twierdzi ze nie chce mieć go w domu :(
Wiem ze zwierzęta na prezent to zły pomysł i zawsze to wiedziałem ale co miałem zrobić :(
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyjątkowy problem :(

Post autor: isia28 »

nawet jezeli u sąsiada ma dobre warunki i często sie nim zajmujesz to i tak do konca szczesliwy nie jest. powinien miec kolegę a tego mu dac nie możesz. zastanów się czy nie lepiej go oddac komuś kto zapewni mu szczesliwe życie w jakims stadku. musisz pamietac, że szczury czesto choruja, trzeba wstawac w nocy dawać leki, chodzic do wet. co bedzie jezeli bedziesz musial np. wyjechac? niestety jak sie ma zwierzatko to w jego opieke musza byc zaangazowani inni domownicy. nie wystarczy , ze go kochasz
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”