Siostra

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kruk11
Posty: 24
Rejestracja: śr mar 10, 2010 5:38 pm
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Siostra

Post autor: kruk11 »

NIE znalazłem takiego tematu a jak jest to przepraszam mam siostrę ma 14 lat ja 11(no niedługo w maju) rodzice uszczurowieni ( dzięki Bogu w końcu ) no ale siostra zaczęła się buntować ,,Ja nie chce szczura!!! Jak mu kupisz szczura to się wyprowadzę!Jak będę wstawać to go będę widzieć i będę miała popsuty humor!! "a wiec pomocy
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Siostra

Post autor: yss »

kruk11 pisze:Jak mu kupisz szczura to się wyprowadzę!
fakt. powinny być dwa szczury. adoptowane ;)
spytaj ją, dokąd zamierza się wynieść i z czego żyć, i kto jej będzie prał, gotował itp, zaciekawiło mnie to.
ten się nie myli, kto nic nie robi
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Siostra

Post autor: IHime »

Może spróbuj się delikatnie i z wyczuciem dowiedzieć, o co siostrze tak naprawdę chodzi: czy się szczurów boi albo brzydzi, a może jest zazdrosna, że Ty będziesz miał zwierzątko, może się boi, że jej będzie niszczył ciuchy, itd. W zależności od tego, w czym tkwi problem, można będzie się próbować dogadać. Siostra też człowiek. ;)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Siostra

Post autor: yss »

starsza siostra to dla chłopaka zazwyczaj straszny dopust. mści się za poniszczone we wczesnym dzieciństwie zabawki :] i za detronizację - kiedyś królewna, teraz "sprzątnij wasz pokój".
gdyby bała się i brzydziła szczurów, to od początku robiłaby sceny. podejrzewam jakiś odwet.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
kruk11
Posty: 24
Rejestracja: śr mar 10, 2010 5:38 pm
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Siostra

Post autor: kruk11 »

Ona poprostu nie chce szczura nie znam powodu namawia mnie do kupna jaszczurki ale ja hce szczurki
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: Siostra

Post autor: Becia23 »

No to zapytaj o powód ;).

W ogóle uświadom ją, że gady są strasznie trudne do utrzymania. Nie tylko drogie, ale trzeba się ZNAĆ - w terrarium muszą mieć odpowiednią wilgoć i temperaturę. Jak się taka jaszczurka rozchoruje, to znalezienie weta od egzotycznych zwierząt będzie trudne i baaaaardzo kosztowne. Więc jej powiedz, żeby się nie gasiła ;D.
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Siostra

Post autor: alken »

no to jak ona chce jaszczurkę to niech sobie kupi sama, a Ty zaadoptuj szczurki...co jej do tego jakie będziesz miał zwierzęta.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
kruk11
Posty: 24
Rejestracja: śr mar 10, 2010 5:38 pm
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Siostra

Post autor: kruk11 »

alken pisze:no to jak ona chce jaszczurkę to niech sobie kupi sama, a Ty zaadoptuj szczurki...co jej do tego jakie będziesz miał zwierzęta.
,,
Powiem tak ona nie chce ani jaszczurki ani szczura a powód jest taki ,,Szczury są obrzydliwe jak wczoraj czytałe co nieco o ogonkach to ona na to,,Ja nie moge na to patrzeć"
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Siostra

Post autor: Izold »

Pojdz na kopmpromis. ona dostanie jaszczurkę, ty szczury.
Jestem w wieku Twojej siostry, ale nigdy nie powiedziałam mojej siostrze "jak kupisz szczury, wyprowadzam się!", po prostu grzecznie poprosiłam zeby nie zblizala sie z nimi do mnie, bo moge sie wystraszyc i zrobic krzywde.
A teraz? zaszczurzona jestem, i to przez nią. Osiem szczurasów, a planuje nastepne dwa. ;))
To że jesteś młodszym bratem, nie oznacza że siostra może dyktowac warunki bo jest te 3 lata starsza. powiedz jej że masz takie same prawa. Ona kupi jaszczurkę- ty nie musisz na nią patrzeć . Ty zaadoptujesz szczurki -ona może na nie nie patrzeć. Jak przypuszczam, macie jeden pokój (znam to, i cieszę się że to już za mną. :D ) - powiedz jej że Jaszczrka bedzie na biurku, w akwarium, a obok niej klatka ze szczurem. Przecież nikt nie każe jej mu sprzątać, kamić go, i tak dalej. ::)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Siostra

Post autor: alken »

kruk11 pisze: ona na to,,Ja nie moge na to patrzeć"
to niech nie patrzy :P nie wiem czy ona faktycznie taka wrażliwa czy robi Ci na złość.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Siostra

Post autor: Izold »

Powiedz jej ze skoro jest taka wrazliwa to nie moze miec jaszczurki ;)
Awatar użytkownika
kruk11
Posty: 24
Rejestracja: śr mar 10, 2010 5:38 pm
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Siostra

Post autor: kruk11 »

Dzięki siostra się zgodziłą tylko są warunki:
1.Szczur ma nie dotykać jej rzeczy
2.Ona nie będzie dotykac szczura
3.Nie moge go wypusczać z klatki kiedy ona jest w pokoju
Będzie trudno ale damy sobie rade
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Siostra

Post autor: dusiaczek »

SzczurY

No to fajnie, nie ma to jak uległa siostra :D
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Siostra

Post autor: Izold »

Szczurków musi być dwa Kruku. Szczur to zwierzę stadne. albo dwa samce, albo dwie samiczki, i ani jednego mniej. pokaż rodzicom forum, i niech poczytają o stadności szczurów.
Kiedy szczurki się już u Ciebie zjawią, zagospodaruj im jakiś kącik w pokoju, tak byś mógł je wypuszczać.
jesli siostra ma 14 lat to i tak nie spędza dużo czasu w domu (wnioskuje po sobie. ;D )wiec szczuraski będziesz mógł sobie trzymać poza klatką. Kiedy szczurki są małe są strasznie słodkie. a nuż siostra się przekona? :) tak było ze mną.
Ze spokojem, w koncu zainteresuje sie tym co ma nia mieszkać. może zaproponuj jej że imie dla jednego szczurka wymysli ona? :)
Awatar użytkownika
kruk11
Posty: 24
Rejestracja: śr mar 10, 2010 5:38 pm
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Siostra

Post autor: kruk11 »

Ona jeszcze nie wie że będą dwa hi hi hi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”