Szczur, a malutkie dziecko.

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Marysia22
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 12:15 pm

Szczur, a malutkie dziecko.

Post autor: Marysia22 »

Witam wszystkich :)
Zastanawiam się nad hodowlą kolejnego szczura. W swoim życiu cieszyłam się już 10 szczurkami jednak musiałam zrezygnować z nabyciem kolejnego z powodu małego dziecka w domu. Otóż mam 2 letniego braciszka, a teraz w styczniu na świat przyjdzie moja siostra i nie wiem czy szczur będzie odpowiednim zwierzątkiem do obecnej sytuacji. Nie martwię się zbytnio tym, że Karol mógłby dokuczać szczurkowi (pokój zamykany na klucz) bądź po prostu się go wystraszyć (na chomika reagował bardzo przyjaźnie), ale zachowaniem samego szczura. Oczywiście nasze ukochane pupilki nie są zwierzętami zbyt agresywnymi, ale czy np. nie będzie im przeszkadzał częsty płacz dziecka, hałas (wiadomo jak jest przy maluchach ;))... Czy te czynniki nie wywołają w nich przypadkiem agresywnego zachowania, lub po prostu strachu? Nie ufności?
Będę bardzo wdzięczna za każdą poradę. :)
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Szczór, a malutkie dziecko.

Post autor: Astry »

Po pierwsze musisz pamiętać, że szczur to zwierzę stadne, więc koniecznie trzeba zaadoptować dwa tej samej płci :). Osobiście nie sądzę, żeby małe dziecko przeszkadzało szczurkom. U mnie w domu jest dosyć głośno, chociaż nie ma dziecka, a szczurkom to raczej nie przeszkadza ;).
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Szczur, a malutkie dziecko.

Post autor: yss »

Marysia22 pisze:czy np. nie będzie im przeszkadzał częsty płacz dziecka, hałas (wiadomo jak jest przy maluchach ;))... Czy te czynniki nie wywołają w nich przypadkiem agresywnego zachowania, lub po prostu strachu? Nie ufności?
nie, o ile dziecko nie krzyczy tuż przy szczurze.
normalny oswojony szczur zazwyczaj olewa hałasy ;) do pewnej granicy oczywiście, np muza na całą parę jest niewskazana.
ale zanim przygarniesz szczurki, poczekaj na urodzenie się malucha i sprawdź czy nie ma alergii.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”