Drugi ogonek, a rodzice.

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
skrzydlatemaslo
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 28, 2010 3:18 pm
Lokalizacja: Wrocław

Drugi ogonek, a rodzice.

Post autor: skrzydlatemaslo »

W sierpniu 2008 moja mama sama z siebie, przekonywać nie musiałam jej długo zaadoptowała dla mnie dwie miesięczne szczurze siostrzyczki - Kluskę i Pandę. Od razu bardzo polubiła moje dziewczynki, bo kiedyś sama miała szczura (tak, jednego, wiem... ale wtedy nie było jeszcze tego forum) i nie było więcej problemów, bo tata po prostu trzymał się od nich z daleka. Teraz, góra dwa miesiące temu odeszła Kluska, siostra Pandy i biedaczka została sama. Nie jest jej dobrze samej, mimo, że poświęcam jej wiele czasu nic nie zastąpi jej drugiego szczura. Poruszałam temat z mamą wielokrotnie i zawsze kończyło się to tekstami w stylu "Zapomnij" lub "Panda jest już stara, nie potrzeba jej drugiego szczura". Zawsze tak, mimo, że podawałam racjonalne argumenty wspominając na każdym kroku, że szczury to zwierzęta stadne. Reakcja mamy bardzo mnie zdziwiła, bo gdy adoptowałyśmy moje ogonki to ona ostatecznie stwierdziła, że trzeba wziąć dwie.
Nie rozumiem skąd bierze się to jej zachowanie i tu pojawia się pytanie: jak wytłumaczyć jej, że Panda nie powinna być dłużej sama?
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Drugi ogonek, a rodzice.

Post autor: S. »

Porozmawiaj z mamą, dlaczego nie zgadza sie na towarzystwo dla szczurki. Czy szczurka jest już częściowo niedołężna, czy mama nie chce więcej szczurków? Może jest inna przyczyna.

Jeżeli mam się zgodzi, to adoptuj dwie małe szczurki. Po pierwsze nie zamęcza staruszki, a po drugie jak staruszka odejdzie, to będą we dwie.
skrzydlatemaslo
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 28, 2010 3:18 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drugi ogonek, a rodzice.

Post autor: skrzydlatemaslo »

Szczurka jest w bardzo dobrej formie, mimo, że jest spokojniejsza niż kiedyś to dalej chętnie się bawi itd. Mama uważa, że jeden szczurek to wystarczająco i sądzi, że jeśli wciąż będę się nim odpowiednio zajmować to zastąpię mu drugiego szczura... Co oczywiście dalekie jest prawdy. Po jęczeniu przez kilka godzin, że zależy mi na Pandzie i chcę adoptować kolejnego ogonka przede wszystkim ze względu na nią, nie na siebie powiedziała, że się zastanowi. Pozostaje czekać na rezultaty "ponownego uszczurawiania".
Awatar użytkownika
mona91
Posty: 88
Rejestracja: śr gru 08, 2010 6:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drugi ogonek, a rodzice.

Post autor: mona91 »

A może niech mama poczyta forum? i sama się przekona, że Panda powinna mieć towarzystwo :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Drugi ogonek, a rodzice.

Post autor: Paul_Julian »

Tutaj jest naukowo napisane, dlaczego szczurki musza być razem :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=8541

jak są dwa szczurki to Ty możesz im poswiecac mniej czasu, bo razem sie bawią. Jedzonka i sprzatania mniej wiecej tyle samo, a wspaniale sie obserwuje jak szczurki się ze sobą bawią i żyją sobie. Trzeba tylko odpowiednio je połączyć - nie można wrzucić razem do jednej klatki. Ale o tym tez piszemy na forum.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
skrzydlatemaslo
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 28, 2010 3:18 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drugi ogonek, a rodzice.

Post autor: skrzydlatemaslo »

Dziękuję, przyda się.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”