trzeeci szczur..

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

trzeeci szczur..

Post autor: `naatka »

Moja mama ma pare " ale" .. a było tak blisko adopcji... :(
* Że jak będe miała 3 szczura to jak zachorują to ona będzie płacić za leczenie
* Jak wyjade na kolonie lub coś, to ona sie będzie nimi zajmowała
no to w sumie tyle, to sa jej argumenty których nie potrafię zdementować. Pomóżcie mi to jakoś uzmysłowic mojej mamie . : /
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: trzeeci szczur..

Post autor: greenfreak »

A najbardziej logiczna z logicznych rzeczy? Tj., jak są dwa, to podejrzewam że i tak płaci za weterynarza i musi się opiekować na czas Twoich wyjazdów. Jak miałam 3, to nie widziałam żadnej totalnie różnicy niż z 2, tyle tylko, że hierarchia była wyraźniejsza.
Z tym weterynarzem, to fakt, jakby wszystkie trzy nagle poważnie zachorowały, to koszta byłyby spore. Ale z tego, co ja widzę, jak szczury chorują wszystkie razem, to częściej na jakieś pomniejsze rzeczy, niezbyt drogie w leczniu, chociażby świerzb. W takim przypadku dokupienie trochę więcej iwermektyny nie należy do jakichś wielkich wydatków.
Za to pojawia się więcej interakcji w stadku - im więcej, tym ciekawej i tym dłużej można po prostu gapić się, jak sobie żyją ;D W dodatku, jak przyjdzie się zestarzeć i jeden szczurek odejdzie, to drugi nie zostanie tak szybko osamotniony. No i możesz pomóc kolejnej bidce ;)
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: trzeeci szczur..

Post autor: `naatka »

i jeszcze chodzi o to, że jak pojade do babci z 3 szczurami to będzie problem bo babcia mi nie pozwoli tak ich wypuszczać po całym domu jak ja .. Mogłabym je dać na ten czas na DT ale nie sądze żeby ktoś wziął..
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: trzeeci szczur..

Post autor: greenfreak »

A dwa możesz wypuszczać? Pod tym względem ten trzeci też nie robi różnicy ;) A w Świnoujściu powinien się znaleźć DT, też są tam zaszczurzeni. Zależy też, na ile się jedzie. Ze kilka dni bez wybiegu przeżyją w razie konieczności, w najgorszym wypadku strzelą chwilowego focha :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: trzeeci szczur..

Post autor: Lulu »

A trzeba koniecznie dementować to co mama mówi?

Myślę, że wiele da, jeżeli zamiast próbować coś mamie uzmysłowić, spróbujesz wspólne z nią porozmawiać o zaletach posiadania większego stadka, ale też poważnie zastanowić się nad argumentami mamy.

Co do wyjazdów to różnica między dwoma czy trzema szczurami jest żadna. Jeżeli mama będzie się nimi zajmować, kiedy Ty będziesz na koloniach, to nie powinna odczuć żadnej różnicy między zajmowaniem się dwójką, a trójką. Tak samo, kiedy pojedziesz do babci - ilość tu nie robi żadnej różnicy.

Co do kosztów leczenia to mama ma trochę racji. Przy świerzbie faktycznie faktycznie nie odczuwa się tego, że szczurów jest więcej. Jednak często zdarza się, że na weterynarza trzeba wydać więcej np. na operacje czy badania (rtg czy usg) i wtedy już się odczuwa tę różnicę. Kiedyś mieliśmy epidemię zapalenia dróg oddechowych w dużym stadku i mimo, że nie każdy szczur miał robione rtg to i tak wydaliśmy sporą kwotę na leczenie. Kolejny szczur to większe prawdopodobieństwo, że kiedyś trzeba będzie więcej pieniędzy w lecznicy zostawić. I myślę, że nie ma tu co przed mamą udawać, że nie zdajesz z tego sprawy. Zamiast tego może lepiej pomyśleć o tym w jaki sposób sama mogłabyś się do leczenia dokładać.
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: trzeeci szczur..

Post autor: `naatka »

Jak narazie mama ma się zastanowic, do póki " nie zmienię swojego zachowania "...
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: trzeeci szczur..

Post autor: KITEgirl »

ja mamie powiedziałam o nowych lokatorach jak były już w drodze. mama oczywiści zmartwiła się" jak ja sobie poradzę?" bo jadę teraz na 2 tygodnie a potem na pół roku do szpitala. ale jak już przyjechały i wlazły jej stadem pod bluzkę, kupiły ją :D
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: trzeeci szczur..

Post autor: ^Yuuhi^ »

proboje przekonac meza na trzeciego szczurka, a on mi na to "chcialas psa masz,chcialas jednego szczura? masz dwa" marudze mu juz pol dnia ale jest nieugiety tlumacze ze nie daj boze niehc sie ktoremus cos stanie to drugi nie zostanie w momencie sam ale bedzie mial dalej kumpla a on na to ze jak jeden umrze to wezmiemy nastepnego, a ja mu tlumacze ze to nie ma tak szybko znalezc nastepnego szczurka (ogloszeniie,transport i inne problemy) jaki pretekst moge mi jeszcze podac?
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: trzeeci szczur..

Post autor: noovaa »

Nic na siłę ... Jak mąż będzie czuł, że wymusiłaś na nim te szczury, będzie do nich źle nastawiony ... z tego tylko problemy.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: trzeeci szczur..

Post autor: ^Yuuhi^ »

on ma to do siebie ze nawet jak na cos sie nie zgadza to potem juz na to nie zwraca uwagi jak to juz jest, bylo tak z psem bylo tak ze szczurami dwoma i kocha je jak by byly jego jednak nie jest zadowolony kiedy sa na wybiegu z powodu kupek i tego ze moga nasiusiac. no ale coz rzecz naturalna taki bobek gdzies w kacie lub mokra plama na srodku pokoju :D
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: trzeeci szczur..

Post autor: ^Yuuhi^ »

aha i zaznacze ze nigdy nie byl postawiony przed faktem dokonanym, zawsze czekam do jego magicznego zdania "rob co chcesz" tylko teraz jakos ciezko jest :(
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: trzeeci szczur..

Post autor: Kluska123 »

Pokaz mu zdjecia nowego szczurka, ktorego masz zapewne na oku ;) Badz milusia, ugotuj cos fajnego, no wiesz, my kobiety zawsze znajdziemy jakis haczyk na naszych mezczyzn :D Ja zawsze sie najpierw pytam "no to ile ogonkow moge jeszcze miec? bo tu te potrzebuja pomocy, a tu trzeba dac dom tymczasowy, itp. itd." i najczesciej po chwili mowi, ze i tak zrobie co bede chciala i zebym tylko nie przesadzala i byla rozsadna :D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Idekk
Posty: 243
Rejestracja: pn sty 31, 2011 7:25 am

Re: trzeeci szczur..

Post autor: Idekk »

ja mam podobną sytuację jak poprzedniczka ;p
chcę trzeciego, mam odpowiednie argumenty (że Kot to indywidualista, a Eddie z kolei dorosły dzieciak, który by sobie pohasał, ale Kot ma go w nosie i przydałby się młody szczur, żeby bojaźliwy Eddie się go nie bał, a mógłby się z nim bawić- trochę naciągany argument, ale on się nie zna :P)
jakby nie patrzeć za utrzymanie szczurów płacę ja
tylko jemu przeszkadza myśl, że zamiast dwóch szczurów będą po nim biegać trzy :|

ALE jako, że to trzeci szczur, to spokojnie czekam aż się pojawi do adopcji mój 'wymarzony', czyli dumbolek, jakby był jakiś z 'niebieskich', to byłby raj. wtedy będę się martwić, póki co przygotowuję go psychicznie :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: trzeeci szczur..

Post autor: Paul_Julian »

noovaa pisze:Nic na siłę ... Jak mąż będzie czuł, że wymusiłaś na nim te szczury, będzie do nich źle nastawiony ... z tego tylko problemy.
Dokładnie. Po opisie wnioskuję, ze jak tylko coś będzie nie tak, to będzie narzekac :/
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: trzeeci szczur..

Post autor: ^Yuuhi^ »

sytuacja jest na dobrej drodze :) maz powiedzial ze sie zastanowi i mi powie w najblizszych dniach ale raczej moge przygarnac :)
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”