Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: alken »

dwa lata to troche za pozno na kastracje...ale jesli szukasz mu towarzysza to mozesz wykastrowac tego drugiego, zeby po smierci starszego mogl zamieszkac z dziewczynami.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
BabyP
Posty: 82
Rejestracja: czw sie 19, 2010 5:11 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: BabyP »

:) Zobaczę jeszcze, muszę jeszcze przemyśleć sprawę, samego go i tak nie zostawię :) . Swoją drogą..ech, szkoda że nasze szczurki tak krótko żyją :-\ .
,,To co czuję jest tylko moje''
Obrazek
Ze mną: Lucia,Luna, Misia,Cooky,Yogi, Maleństwo. Za TM: Tabuś, Husky, Poldek, Szajbus, Lucky
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Axen97 »

Ja chciałbym mieć szczurka(właściwie dwa,bo by im lepiej było)ale mama drugiemu mówi nie.Czy moge trzymać jednego?Mój kolega ma szczurzyce(Krystyne)i świetnie sie czuje biegając po domu,po biurku i po kompie kolegi :P .Lubi też psa(boksera! :o ).U mnie szczurek to ze zwierząt mógłby tylko rybki polubić ;D .Więc moge mieć jednego szczurka?(oczywiście poświęcał bym mu dużo czasu)
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kameliowa »

nie, nie możesz. dwa albo wcale. kolega nie zapewnia szczurowi odpowiednich warunków zwyczajnie.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Paul_Julian »

Cały temat jest poświecony takiemu kłopotowi jak Twój. A co do mamy , zajrzyj w dział Uszczurawianie. tam są pomoce do przekonania rodziców :D
Nie jestes w stanie w stanie zastapic szczurkowi szczurka. Nie pogadasz w szczurzym języku, nie obudzisz sie o 2giej w nocy , nie wyiskasz , i nie pokazesz , ze swiat jest bezpieczny.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Axen97 »

Ale problem też jest z klatką.Mam tylko(dosyć sporą)klatke po chomiku z dwoma pięterkami :-\ .Na np. takie coś:
http://allegro.pl/wielka-klatka-dla-szc ... 99112.html
Mnie w tej chwili nie stać :'( .
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Axen97 »

A co do towarzystwa:Będe go brał często do kolegi,albo kolega będzie swojego brał do mnie :) .
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Blanny »

Nie musisz od razu kupować markowej i drogiej klatki.
Klatkę używaną 70 x 80 x 50 można na allegro dostać za 50-80 zł, a nową za 120 zł.

Poza tym, skoro nie stać Cię na większą klatkę, to nie bierz szczura. Szczur to zwierze BARDZO chorowite. Nowotwory, przeziębienia, zapalenia płuc, problemy z jelitami, świerzb.. A weterynarz tani nie jest.

A branie szczurka czasem do kolegi to za mało. Musi mieć cały czas towarzysza szczur - do czyszczenia się nawzajem, spania razem.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Axen97 »

No to co ja mam zrobić?Mamy NIE DA SIĘ uprosić(próbowałem na kota,psa...)wszelkimi sposobami.A po za tym jeżeli o szczurka sie dba to nie choruje.Ja już mówiłem że narazie NIE MAM KASY na nową klatke!Mój kolega zrobił właśnie tak,że mial szczurka w mniejszej klatce(chyba po chomiku i samego)a teraz ma w troche większej,podobnej do jakiej ja mam.Moja koleżanka ma szynszyla,który też jest zwięrzęciem stadnym,ale ona ma tylko jednego i ma sie dobrze.Moja mama miałą kiedyś świnke morską też samą,i miała też jednego szczurka!Jeszcze mam podać jakieś przykłady?...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Paul_Julian »

Axen97 pisze:A co do towarzystwa:Będe go brał często do kolegi,albo kolega będzie swojego brał do mnie :) .
Ale kolega ma dziewczynke, a z tego bedą maluchy. Nie wolno rozmnazac szczurków z chowów wsobnych.
Szczurki chorują same z siebie , ponieważ są chorowite. Wierz mi, bo wielu z nas ma kasę , dba o szczurki i wydaje mnóstwo pieniedzy na leczenie, które czasem nie przyniesie efektu.

A zwierzę stadne, nie może być samo! Musisz być uparty w przekonywaniu, na forum jest duzo róznych pomysłów ! Skąd wiesz, że tym pojedynczym zwierzakom jest dobrze ? Przecież nie mówisz w ich języku. Bo siedziały sobie z człowiekiem? Bo nie zachorowały ? Spróbuj kiedyś zobaczyć jak zachowuje sie stado. Będziesz widział radość jaką czerpią z zycia razem, a nie osobno.

To wiezienie, a nie opiekowanie się zwierzakiem

Chciałbyś być całe życie sam, mając do towarzystwa tylko np. rybki ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Blanny »

A ja kiedyś uciekłam z domu w wieku 13 lat i przejechałam 500 km pociągiem w nocy. I też nic mi się nie stało! To może każdy 13 latek może tak robić?

Poza tym, skoro nie możesz mieć dwóch szczurków, lepiej nie bierz żadnego. Kup sobie chomika, one są samotnikami i można trzymać je pojedynczo. Albo rybki. Albo króliczka.

A to, że jak ktoś dba o szczura to nie zachoruje, to bujda. Może być chory genetycznie, po rodzicach. Dostać losowo nowotworu. Albo okaże się, że ma problem z jelitami. Tak po prostu. I jeśli wtedy nie będziesz mieć kasy, to co? 'Nie mam akurat pieniędzy, no to trudno, może przeżyje, może nie.'
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: zalbi »

Blanny pisze:Albo króliczka.
króliki też są stadne
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: sasza&masza »

Może źle że tu pytam, ale czy sądzicie że szczurasy dla 5 letniego dziecka są dobre? Bo mi osobiście wydaje się ,że nie, bo jednak ze szczurem trzeba więcej czasu spędzać i wgl wszystkiego więcej niż chomiczkowi.
Moja mama teraz wszystkim poleca szczury, i nie moge jej pochamować, bo zakochała się tak w moich szczurach, że aż mam jej dość. I jeszcze jedno, mam szczurki tydzień i moja koleżanka musi szybko oddać jednego, bo urodzilo się malutkie dziecko i ma uczulenie;( a ona jak i jej cała rodzina taka zakochana w tych parszywkach.. i nie chce oddawać obcej osobie więc możliwe że ja ją wezme. Tylko że moje 2 szzurasy mają niecałe 3 miesiące, a tamten szczuras ma rok i 5 miesięcy. Myślicie że sie dogadają? ???
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: alken »

nie, to nie sa dobre zwierzeta dla 5 latka, chyba ze jest to inteligentne i wrazliwe dziecko uczone od poczatku szacunku do zwierzat. w innym wypadku bedzie traktowalo szczury jak zabawki a te zwierzeta potrzebuja stymulacji psychoruchowej, nie robia tego co dzieciak sobie zazyczy i nie zawsze reaguja pozytywnie na zaczepki.

a co do laczenia twoich szczurasow z tym starszym to nie powinno byc jakiegos wiekszego problemu jesli chodzi o wiek, laczenie bedzie bardziej zalezalo od charakteru twoich szczurow i tamtego.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Axen97
Posty: 379
Rejestracja: wt sie 24, 2010 10:24 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Axen97 »

Blanny - Miałem wszystkie z wymienionych zwierząt(rybki mam do dzisiaj),a mamy nie przekonam w żaden sposób,żeby mieć 2 szczurki.Ona uważa,że człowiek może zastąpić drugiego szczurka :'( ,no ale co zrobić....Ktoś wcześniej wspominał o wstawaniu o 2-giej w nocy...ja zwykle siedze do 3 przy kompie :P .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”