Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: dusiaczek »

więc nie bierz póki Ci nei pozwoli (na 2 oczywiscie) skoro może kazać Ci oddać albo może sama je wyrzucic, a i takie przypadki miewały meijsce. Chyba że jesteś pewna że "pokrzyczy pokrzyczy i jej przejdzie".
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kameliowa »

To zależy ile masz lat jeszcze. Bo jeżeli powiedzmy 14, no to jakby nie patrzeć, jesteś uzalezniona od rodziny i to nie jest jeszcze niestety wiem, w którym rodzice licza się ze zdaniem dziecka w sprawach zwierzaków. Przynajmniej nie często. Jeżeli jesteś na tyle samodzielna, żeby np iść zwyczajnie do pracy i udowodnić, że jesteś odpowiedzialna za swoje zwierzęta, no to nie powinno być większych problemów mam nadzieję.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
uncontrolledkisses
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 24, 2012 3:00 pm
Lokalizacja: Sokółka
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: uncontrolledkisses »

w lutym 18 bede miala na wakacjach na pewno do pracy ide :) wiec mysle ze pokrzyczy i przestanie.
Obrazek
Ruby i Sophie <3
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kameliowa »

Jeśli postarasz się jej udowodnić, że będziesz odpowiedzialna, to moz pokrzyczy i przestanie. Ale mimo wszystko postaraj sie łagodnie, żeby nie okazało się, tak jak ktos wyżej napisał, że każe ci natychmiast tych szczurów się pozbyć.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
uncontrolledkisses
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 24, 2012 3:00 pm
Lokalizacja: Sokółka
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: uncontrolledkisses »

Użyję argumentu typu: te szczurki nie są tylko moje, ale też (imie mojego chlopaka), tylko u niego nie ma miejsca w domu, więc będziemy je hodować u nas.
Kiedyś miałam chomika przez 3 dni, ale po 3 dniach oddała go z powrotem dla koleżanki, od której go wzięłam. Z tym, że wtedy miałam nie wiem 3 kl podstawówki i kot atakował biedaka, więc wybraliśmy kota, bo był u nas dłużej. Ja nie lubie chomików.. ogólnie nie przepadam szczególnie za gryzoniami ale szczurki mają coś w sobie, moze dlatego, że są takie mądre :)
Obrazek
Ruby i Sophie <3
uncontrolledkisses
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 24, 2012 3:00 pm
Lokalizacja: Sokółka
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: uncontrolledkisses »

jednak nie bylo tak strasznie :) dwie moje slicznotki Ruby i Sophie zostaly zaakceptowane :)
najlepsze jest to, że pierwszy raz na rekach trzymalam szczurka wczoraj jak odbieralam je od znajomej :) i zakochalam się! szczuraski są meegaśne <3 :D
Obrazek
Ruby i Sophie <3
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: smeg »

To teraz dowiedz się o nich jak najwięcej ;) Jakiej klatki potrzebują, jaka karma jest dobra. Masz już odpowiedni "sprzęt"? ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
uncontrolledkisses
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 24, 2012 3:00 pm
Lokalizacja: Sokółka
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: uncontrolledkisses »

maja 26 dni wiec sa malenkie :) klatke maja jak na razie taka srednia, w sklepie znalazlam taka swietna z tunelami i w ogolke duza ale kosztuje 200 zl a jak na razie cienko u mnie z kasa bo na prawko zbieram wiec jesli chlopak nie dorzuci kasy to troche beda musialy posiedziec w tej ale nie narzekaja ;d sa swietne :D nawet moja mamuska ktora bylam pewna ze bedzie przeciwna bardzo je polubila:) blizniaczki bardzo duzo spia i duzo jedza i bija sie dosc czesto ale mysle ze to normalne wygladaja na zdrowe ;d karme kupilam z Vitapolu a zamiast trocin kupilam specjalna sciolke ekologiczna. w zoologicznym mnie zawiedli powiedzialam ze nie kupie niczego co jest z iglastych drzew a sprzedawczyni do mnie ze we wsztstkich trocinach jes dodatek z drzew iglastych wiec trocin nigdy w moim miescie nie kupie. jak na razie niczego im nie brakuje ;d Sophie jest odwazna i szalona wrecz adhd a Ruby hmm jest ostrozna i nie kazdemu wejdzie na reke moze to i dobrze :) zastanawiam sie czy siastry miedzy soba tez beda ustalac hierarchie?? ;/
Obrazek
Ruby i Sophie <3
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kameliowa »

26 dni????! samiczki powinny być oddzielone od matki dopiero w PIĄTYM TYGODNIU życia :( Są za małe, postaraj się je dokarmiać! Koniecznie. i przekaż znajomej, że tak nie można robić niestety.

CO do klatki, nie kupuj jej w sklepie zoologicznym, bo tam jest za drogo i zwyczajnie przepłacisz za taka klatkę i to dużo pieniędzy. Klatki z tunelami są przeważnie dla chomików, nie dla szczurów. Dorosły szczur może nie przecisnąć się przez ten tunel lub co gorsza zaklinowac w nim. Bicie się jest normalne.

tu masz np ładną klatkę http://allegro.pl/klatka-szynszyl-kosza ... 85824.html
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
uncontrolledkisses
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 24, 2012 3:00 pm
Lokalizacja: Sokółka
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: uncontrolledkisses »

w sumie to moze i racja z ta klatka. a co do wieku malych to wiem ze wczesnie je zabralam martwilam sie ze nie beda jadly albo beda wystraszone czy cos ale jest wszystko ok. a co do tych klatek kupowanych na allegro to czy one na pewno sie oplacaja. ja juz dawno chcialam na allegro kupic ale moj chlopak powiedzial ze ona na pewno dojdzie uszkodzona bo przesylkami rzucaja bla bla wieec..? kto ma racje.. ja wiem ze na zadnej poczcie nie traktuja przesylek jak wielki skarb na ktory trzeba uwazac.. ;/
Obrazek
Ruby i Sophie <3
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Flaumel »

Ale kupując na allegro możesz chociażby wybrać przesyłkę kurierem ? :)
Obrazek
uncontrolledkisses
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 24, 2012 3:00 pm
Lokalizacja: Sokółka
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: uncontrolledkisses »

no tak hmm dobrze ze nie kupilam tej klatki z tunelami w sumie racja ze pozniej moglyby sie nie zmiescic moje niunki. z ich apetytem to na pewno by sie tak skonczylo hehe ale na tym allegro ja sama nie wiem jaka szukac jakas z bajerami czy najzwyklejsza i potem dokupic? i chcialam was zapytac czy jesli moje maluszki gryza czy tam liza poidelko to znaczy ze leci tam woda i pija czy tylko zapoznaja sie co to? jak dalam im dodatkowo miske z woda to tam narobily....
Obrazek
Ruby i Sophie <3
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: smeg »

Jeśli liżą poidełko, to raczej woda leci. Możesz zaznaczyć sobie flamastrem poziom wody i zobaczyć, czy ubyło. A Vitapol to jedna z najgorszych karm jakie są :/ Koniecznie poczytaj o polecanych karmach i kup coś lepszego. Nie ma sensu też kupować chomiczej klatki za 200 zł, bo to jakieś 3x więcej niż na allegro. Prawie każdy tu zamawia klatki przez internet, ja kupowałam tak 3 klatki i żadna nie była uszkodzona.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
uncontrolledkisses
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 24, 2012 3:00 pm
Lokalizacja: Sokółka
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: uncontrolledkisses »

ech mieszkam na takim zadupiu ze wlasnie wyboru karmy wielkiego nie mam i to mnie strasznie denerwuje. a co do klatki to mysle zeby kupic jakas duza zeby mialy duzo swobody i pulki zeby byly one kochaja biegac hah wspinaja sie po kratkach jak malpki nie wiem czy to normalne hah ;d ale wyglada to komicznie. co do karmy wiecej jej nie kupie jezeli naprawde jest najgorsza.. nie chce zaszkodzic malym :)
Obrazek
Ruby i Sophie <3
uncontrolledkisses
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 24, 2012 3:00 pm
Lokalizacja: Sokółka
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: uncontrolledkisses »

a co myslicie o kolowrotkach? z tej klatki, ktora teraz maja wyjęłam. bo slyszalam ze ogon moze sie zaplatac i krzywde moga sobie zrobic..? nie chce byc nadopiekuncza ale to nie da sie inaczej to moje malenstwa sa takie drobne prawie kazdy boi sie je na rece brac, ze niby krzywde zrobia :D hehe
Obrazek
Ruby i Sophie <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”