Uszczurawianie tym razem starszy brat :( .

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Jorg_99
Posty: 51
Rejestracja: pt sie 19, 2005 12:39 am

Uszczurawianie tym razem starszy brat :( .

Post autor: Jorg_99 »

Tagi: pokój, dzielony, bratem, brat, nieporozumienie



Witam. Po niezbyt przyjemnych rozmowach z rodzicami moi opiekuni postanowili postawić na mojego brata mając nadzieje, że dam im już spokój. Mój "kochany" brat który ma już powyżej uszu moje "3 szczury" (czyt. koszatniczki) nie chce się zgodzić na następnego gryzonia. Problem polega na tym, że dziele z nim pokój i musimy dojść do porozumienia. Wiele z Was jest w jego wieku (20-22 lata sam nie wiem dokładnie :roll: ) więc może będziecie potrafili postawić się na jego miejscu i poradzić mi jak można go przekonać. Po pytaniu dlaczego nie chce mieć ogonka w pokoju stwierdził, że z powodu "wielu rzeczy" :? . Teoretycznie mógłbym mieć szczurka gdybym postawił klatke gdzie indziej, ale nie mam za bardzo takiego miejsca bo wszędzie brak odpowiednich warunków. Nie wiem wogóle jak się za to uszczurawianie wziąść więc licze na Was i Wasze pomysły :) .
Zapraszam do mojej prywatnej galerii :) .
Szałas
Posty: 880
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 11:28 am

Uszczurawianie tym razem starszy brat :( .

Post autor: Szałas »

hmmm...u mnie najlepszą metodą przekonywania znajomych jest postawienie flaszki dobrej wódki :)
a moze on ma jakies marzenie co do pokoju którego nie moze spełnic bo mu nie pozwalasz na to ? - zróbcie tak zeby i on i ty mogli miec to co chcecie :)
" nie jestem oswojonym szczurem"
"Piotruś Pan nie żyje...Peter Pan is dead"
Jorg_99
Posty: 51
Rejestracja: pt sie 19, 2005 12:39 am

Uszczurawianie tym razem starszy brat :( .

Post autor: Jorg_99 »

hmmm...u mnie najlepszą metodą przekonywania znajomych jest postawienie flaszki dobrej wódki
Dobre. Tyle, że mój brat nie pijący :P
a moze on ma jakies marzenie co do pokoju którego nie moze spełnic bo mu nie pozwalasz na to ? - zróbcie tak zeby i on i ty mogli miec to co chcecie
A z tego na pewno skorzystam. Aż głupio, że nie pomyślałem o tym wcześniej :D. W każdym bądź razie dzięki za rade :) .
Zapraszam do mojej prywatnej galerii :) .
Szałas
Posty: 880
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 11:28 am

Uszczurawianie tym razem starszy brat :( .

Post autor: Szałas »

hehe :) życze powodzenia w takim razie :P
" nie jestem oswojonym szczurem"
"Piotruś Pan nie żyje...Peter Pan is dead"
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Uszczurawianie tym razem starszy brat :( .

Post autor: Oleczka »

ja tez proponuje pogadac z bratem, jak ja bym miala siostre i taki problem to zaproponowalabym ze oddam jej 1 szafke na ubrania :P hihi
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
Awatar użytkownika
neta
Posty: 165
Rejestracja: pn lut 27, 2006 6:47 pm
Lokalizacja: Poznań

mama ewentualnie, brat nie

Post autor: neta »

Jak na razie mam 3 myszki i 2 papużki faliste chcę kupić za około rok szczurka mame już to nie obchodzi byle nie zwiał ale mam pokój z bratem no i niestety on nie chce szczurka ani innego zwierzaka papużki lubi ale nie myszki i szczurki jak go przekonać mówi że jak se kupie szczura to mnie wywali z pokoju nie wierze w to ale chciała bym żeby od czasu do czasu chociaż na niego spojrzał jakie macie pomysły?
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

mama ewentualnie, brat nie

Post autor: Lulu »

neta, to moze zapytaj sie brata czemu konkretnie nie zgadza sie na szczury (tak, w licznie mnogiej, bo szczury cierpia kiedy sa trzymane pojedynczo). Ciezko mi cokolwiek doradzic, keidy nawet nie wiem czemu brat sie nie zgadza... Niech poda jakis konkretny argument.

Jedyne co mi przychodzi do glowy to to, ze brat obawia sie, ze szczury beda smierdziec tak jak myszki... Pod tym wzgledem mozesz go uspokoic, ze szczurzy zapach jest bez porownania subtelniejszy i przyjemniejszy ;)
Awatar użytkownika
neta
Posty: 165
Rejestracja: pn lut 27, 2006 6:47 pm
Lokalizacja: Poznań

mama ewentualnie, brat nie

Post autor: neta »

on mówi że są obleśne sądze że nie polubi ciurków bo myszek nie lubi....
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

mama ewentualnie, brat nie

Post autor: Lulu »

neta, a ile brat ma lat?

poza tym warto by go bylo zabrac do zoologicznego i pokazac szczura... Bo roznica miedzy szczurem a myszka wbrew pozorom jest przeogromna ;)

no i jak pisalam: popros go by podal konkretny argument... :roll:
Awatar użytkownika
neta
Posty: 165
Rejestracja: pn lut 27, 2006 6:47 pm
Lokalizacja: Poznań

mama ewentualnie, brat nie

Post autor: neta »

brat ma 18latek:( z nim będzie ciężko nie to że nie mogę mieć tylko ja bym chciała żeby je tolerował a nie "weż mi to paskudstwo" "zabieraj sięz z tym ******* i tak dalej:(
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

mama ewentualnie, brat nie

Post autor: Lulu »

neta, to teoretycznie juz duzy chlopak ;) sprobuj z nim pogadac najspokojniej jak potrafisz i jak pisalam (nie raz z reszta :jezor2: ) wydobadz od niego jakies konkretne przyczyny czemu nie chce.
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

mama ewentualnie, brat nie

Post autor: Fatty »

A może gdy już pozna szczury to mu się odmieni ? Mówię z własnego przypadku -moja siostra była stanowczo przeciwna ogonom, pierwszy tydzień po przybyciu szczurów był taki SE ;) Ale teraz ? Mizanie,podkarmianie,noszenie na rękach( i wyrazne faworyzowanie Fabika,ale nic nie poradzę ;) )
Warto zaprezentowac walory szczurasa(np towarzyskość, inteligencja(która notabene czasem potrafi aż irytować :jezor2: )
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

mama ewentualnie, brat nie

Post autor: KasiaGdańsk »

Mój mąż jest starszy od twojego brata i gorzej było go utemperować, ale się udało. Właśnie myślał, ze jak szczur wększy, to będzie pachniał 5 razy gorzej niż myszy i nie będzie inteligentny. A tutaj zonk, przekonał się i teraz kocha Aję i traktuje jak członka rodziny :)
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Yshia
Posty: 499
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 10:14 pm

mama ewentualnie, brat nie

Post autor: Yshia »

neta a może masz kogoś znajomego ze szczurkiem? albo poprosiłabyś kogoś z forumowiczów aby Cię odwiedził ze swoim ogonkiem? Faceci lubią wiedzieć że to do nich należy decyzja.. powiedz że zależy Ci na tym, by Cię poparł i że chcesz mu tylko pokazać jak wygląda takie stworzenie,jak się zachowuje,itd.. i dlatego chcesz mu przedstawić kogoś kto ma szczurka.. Jeśli zobaczy na żywo, to może się przekona.. Albo spróbuj poszukać wśród jego znajomych osób, które mogłyby Ci pomóc w tym aby brat zmienił zdanie..
~~jestem chora~~
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

mama ewentualnie, brat nie

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Poza tym, brat zapewne niedługo pojedzie na studia i będzie tylko przyokazji przyjeżdżał do domu, a pokój stanie się twoim własnym, więc niech się trochę "pomęczy" ze szczurem, a jak wyjedzie będzie miał spokój ;)
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”