[GUZ] pod szyją - miedzy przednimi lapkami

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[GUZ] pod szyj? - miedzy przednimi lapkami

Post autor: Fam »

No to napisze temat. Karolcia ma guze tuż pod skurą.
guz jest duzy i okragly srednicy ok. 8-10mm.
nie boli jej
nie jest poloczony z ciałem (luzno "wisi" pod skurą).

Zauważyłam wczoraj, od czwrtku za to karolcia gryzla jak wkładało sie palca przez kratki i w ogole sprawiała wrażenie zdenerwowanej. po prostu nie była sobą i to mnie zaniepokoiło wiec dokladnie ja obejrzalam....... do weta ide jutro....... zobaczymy co powie.
na pewno nie bede mogla na miejscu jej leczyć bo u nas nie ma warunków do operowania. zapewne konieczne beda wyjazdy do oddalonej o 25 km jeleniej góry i co gorsza w piatek wyjerzdzam na 6 dni i bede sie strasznie martwiła co z małą.
boje sie ze pozno zauwarzylam, ale szczurola lata zazwyczaj sama po domu wdrapuje sie i siada mi na kolana, a ja żadko ją ogladam. we wtorek skracałam jej pazórki i jestem pewna że guza jeszcze nie było, dziwi nie ze tak szybko taki duzy urusł.....
Ostatnio zmieniony ndz kwie 23, 2006 7:38 pm przez Fam, łącznie zmieniany 1 raz.
za tęczowym mostem: Karolcia
Pikpok
Posty: 26
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 12:17 pm

[GUZ] pod szyją - miedzy przednimi lapkami

Post autor: Pikpok »

Podobnie było z moją Łucją też miała w podobnym miejscu,tylko że nie okazywała agresji(może dlatego że nie jest samotna) radze zanieść do porządnego weterynarza żeby wyciął.
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[GUZ] pod szyją - miedzy przednimi lapkami

Post autor: Ewqa »

Luna miała w podobnym miejscu guz, tez niby był luźny, ale podczas operacji okazało się że jednak jest połączony z tkanką i wyglądał jak złośliwy. Guz u Luny wyskoczył w ciągu 3-4 dni.
Jak możesz to przejdź sie do szczurowego weta.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[GUZ] pod szyją - miedzy przednimi lapkami

Post autor: merch »

http://szczury.org/showthread.php?pid=1 ... f02#156746


zobacz to moim zdaniem to prawdopodobnie to samo
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[GUZ] pod szyją - miedzy przednimi lapkami

Post autor: PALATINA »

[quote="Ewqa"]Luna miała w podobnym miejscu guz, tez niby był luźny, ale podczas operacji okazało się że jednak jest połączony z tkanką i wyglądał jak złośliwy.[/quote]

Moja Jolka też ma guza w tym właśnie miejscu, ale miała robione USG i chyba wszystko jest w porządku, więc można to będzie wyciąć...
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[GUZ] pod szyją - miedzy przednimi lapkami

Post autor: Fam »

ajjjjjj, najgorzej to z wetem bedzie, u nas z tym kiepsko, stary by sie wkozyl ze w ogóle ze szczurem przychodze, ale jego syn skonczyl studia i przyjmuje u nas. najpierw pojde do niego bo mam na miejscu. zobaczymy co powie i które ambulatorium w jeleniej mi ewentualnie na operacje poradzi
za tęczowym mostem: Karolcia
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[GUZ] pod szyją - miedzy przednimi lapkami

Post autor: merch »

W jeleniej tez za wielkiego wyboru ponoć nie ma ale Ola operowała Inkę i jakoś sie udalo to może jej spytaj.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[GUZ] pod szyją - miedzy przednimi lapkami

Post autor: Fam »

dzieki. nasz vet powiedział, zeby tego nie ruszac to dluzej pozyje, mowi ze jak sie wytnie to sie tylko nameczy i przezutów dostanie...... co tu robić?? :cry:
za tęczowym mostem: Karolcia
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[GUZ] pod szyją - miedzy przednimi lapkami

Post autor: Ewqa »

[quote="Fam"]nasz vet powiedział, zeby tego nie ruszac to dluzej pozyje, mowi ze jak sie wytnie to sie tylko nameczy i przezutów dostanie[/quote]

Zupełnie się z tym nie zgadzam. To nie jest żadna reguła. A w ogóle to jak na weta ma oryginalne poglądy, może zupełnie przestanie leczyć zwierzaki tylko obejrzy, powie złotą myśl i zgarnie kasę.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[GUZ] pod szyją - miedzy przednimi lapkami

Post autor: Fam »

nie bierze kasy za porade, to wiejski weterynarz jest, nie to co w lecznicach w mieście... niech mi ktos powie gdzie w jeleniej można by było to wyciąc i ile to bedzie kosztowało...
za tęczowym mostem: Karolcia
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[GUZ] pod szyją - miedzy przednimi lapkami

Post autor: merch »

To ten wasz wet ma takie poglady jak hmm kobiety ze wsi 20 lat temu , jakiś mocno niewykształcony, jak dotąd nikt nie udowodnił że nieoperowanie guza zapobiega przerzutom , coż gdyby tak było specjalizacja Chirurgia onkologiczna zapewne by nie istniała.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”