[OGON] zdarta koncowka

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

[OGON] zdarta koncowka

Post autor: Layla »

[quote="Rei Kon"]Samiec niestety nie będzie wchodził [/quote]

Oczywiście, ze nie wchodzi w grę, bo masz samiczkę ;) A klatki na allegro na dwa ciury nie są strasznie drogie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[OGON] zdarta koncowka

Post autor: limba »

Rei Kon, ja wiem ze to Twoje poczatki tu, ale zapraszam do poczytania forum. Np co do dolaczania itp. (oczywiscie zadnych samcow do samiczek, no chyba ze samczyk nie posiada swoich "klejnotow").
Mam nadzieje ze szczurcia dobrze sie czuje.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
hipoteka
Posty: 107
Rejestracja: czw gru 29, 2005 3:21 pm
Kontakt:

[OGON] zdarta koncowka

Post autor: hipoteka »

niedawno dojrzałam u mojego półtora rocznego Ptysia, dziwną końcówkę na ogonku.
Nie jest złamany, oderwany, oberwany, bez skóry i takie tam...
tylko ma chyba dwa małe strupki i ta końcówka jest jaby wyschnięta lekko ...

Cóż możecie poradzić?

Ah, dodam że Ptysiowi to zupełnie nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[OGON] zdarta koncowka

Post autor: limba »

hipoteka, nie ruszac jesli to juz suche strupki. Powinno sie zagoic, a jesli koncoweczka obumarla to mozliwe ze odpadnie.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
hipoteka
Posty: 107
Rejestracja: czw gru 29, 2005 3:21 pm
Kontakt:

[OGON] zdarta koncowka

Post autor: hipoteka »

Ok, rozumiem że niczym nie przemywać, obmywać, masować i tak dalej?
bejbe
Posty: 16
Rejestracja: pt lut 23, 2007 9:53 pm

dziwna ranka/wyschnięty koniuszek ogonka

Post autor: bejbe »

Witam,
jestem właścielką cudownego szczurka - Boskiego :) (to mój debiut jeśli chodzi o szczurki). Ma ok 3-4 miesięcy. Ostatnio zauważyłam, ze sam koniuszek ogona (jakieę 1,5-2mm) jest wyschnięty, a ta, gdzie przechodzi już w zdrową część ogonka - jest zaczerwienienie. Jak dotykam końcóweczki, Boski reaguje całym ciałkiem i czasem popiskuje. Mam czekac parę dni i mieć nadzieję, że się zagoi, czy isć z nim do weterynarza?
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: dziwna ranka/wyschnięty koniuszek ogonka

Post autor: limba »

Przemywaj ranke rivanolem. Ogonek najprawdopodobniej sie zagoi, zasuszy i ta koncowka odpadnie.
Oczywiscie jesli by spuchlo, zaczerwienienie nie schodzilo, bol sie wzmagal to udaj sie do wta.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
bejbe
Posty: 16
Rejestracja: pt lut 23, 2007 9:53 pm

RE: dziwna ranka/wyschnięty koniuszek ogonka

Post autor: bejbe »

Bardzo dziekuję za ekspresową odpowiedź!!!! :) Zastosuję się do rad:) Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [OGON] zdarta koncowka

Post autor: limba »

Bardzo prosze :) , po to jestesmy ;). Bo jesli dobrze zrozumialam to ranka jest minimalna? Nie stercza kosteczki czy cos w tym stylu? A wiesz moze jak to sie stalo?
Ostatnio zmieniony pt lut 23, 2007 10:06 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
bejbe
Posty: 16
Rejestracja: pt lut 23, 2007 9:53 pm

RE: [OGON] zdarta koncowka

Post autor: bejbe »

Tak, jest minimalna:) Gdyby działo się coś więcej - pójdę do weterynarza:) Nie mam pojęcia, co ten mój mały gamoń zrobił z ogonkiem :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”