OGON - krostki - gronkowiec

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ula
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 01, 2006 1:36 pm

OGON - krostki - gronkowiec

Post autor: Ula »

Witam
Jestem od niedawna na forum, przejrzałam tematy i nie znalazłam nic co by odpowiadało mojemu problemowi. Mianowicie mój szczurek, roczny samczyk o imieniu Myszek, ma dziwne zgrubienie na ogonku i czerwone krostki. Wczoraj byliśmy z nim u weterynarza ale pani doktor powiedziała, że nie jest w stanie powiedzieć co to jest, bo czerwone krostki to raczej wynik jakiegoś wirusa ale to zgrubienie jest mocno podejrzane. Na sobotę umówiłam się z doktorem Bieleckim, bo w weekendy przyjmuje w Białymstoku, ale może ktoś miał szczurka który miał coś podobnego na ogonku?
Poza ogonkiem to szczurek jest normalny tzn. je baaardzo dużo :D , biega i bawi się normalnie. No i oczywiście jako jedyne zwierze w domu ma dużo swobody, zamykany jest tylko wtedy jak wychodzimy do pracy a tak biega swobodnie po całym domu :)i jest rozpieszczany.
Ula
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

OGON

Post autor: Ania »

Myślę, że to może być świerzb. Bielecki to dobry wybór.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

OGON

Post autor: limba »

Ula, jesli mozesz to napisz w dziale weterynarzy gdzie i w jakich godzinach w Bialymstoku przyjmuje dr Bielecki.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Ula
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 01, 2006 1:36 pm

Wyja?nienie

Post autor: Ula »

Hej
To poraz kolejny ja :D , a więc byłam u pana doktora i powiedział, że są to mikro uszkodzenia naskórka. Muszę zmienić mu klatkę i trochę dostosować kanapę w której urzęduje a poza tym jest super. Pozdrawiam i życzę zawsze takich diagnoz. :)
Ula
Ula
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 01, 2006 1:36 pm

OGON

Post autor: Ula »

Witam poraz kolejny. Tak więc pan doktor Bielecki zawiódł mnie mocno. Po kuracji którą przypisał czyli smarowanie jodyną (povidone Iodine 10%) wszystko wróciło do normy poza tym, że Myszek był bardziej osowiały i ciągle spał. Po tygodniu pojawiła się porfirynka i na nowo wróciły krostki i zgrubienia na ogonku i czerwone krostki koło oczek. Pojechaliśmy znowu to weterynarza (na Wesołą). Pani doktor wzięła zeskrob ( jest to bardzo niemiłe przeżycie :() i okazało sięże mój szczurek ma : cytuję "STAPHYLOCOCCUS INTERMEDIUS szczep nie wytwarzający B-LAKTAMAZ" czyli innymi słowy gronkowca na szczęście nie groźnego i do wyleczenia. W tej chwili jest na antybiotyku KEFLEX dopyszcznie po 0,7 ml no i zobaczymy co dalej. Pozdrawiam. Jakoś na forum nie spotkałam wypowiedzi na temat gronkowca czyżby było to nie spotykane u szczurków?
Ostatnio zmieniony czw gru 28, 2006 8:42 pm przez Ula, łącznie zmieniany 1 raz.
Ula
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

OGON

Post autor: krwiopij »

[quote="Ula"]Jakoś na forum nie spotkałam wypowiedzi na temat gronkowca czyżby było to nie spotykane u szczurków?[/quote]
To pewnie też. Poza tym raczej mało który wet decyduje się na badania bakteriologiczne (pojęcia nie mam czemu) i możliwe, że część zaburzeń nigdy nie była do końca zdiagnozowana.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Ula
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 01, 2006 1:36 pm

OGON

Post autor: Ula »

Może i był już taki temat ale nie mogę go znaleźć. Może ktoś ma pojęcie jak podwać szczurkowi antybiotyk dopyszcznie bo wczoraj nie miałam z tym problem z chęcią go wylizał ale już dzsiaj musioałam zdrowo kombinować żeby wziął całą dawkę. Może ktoś ma jakiś pomysł. :drap:
Ula
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

OGON

Post autor: maua_czarna »

warto byloby zapytac weta, bo nie wiem czy kazdy antybiotyk tak mozna podawac,ale...
ja podawawalam Myszce np. w dzemie-ale roztarty antybiotyk na proszek i dokladnie wymieszany w nieduzej dawce dzemu. mozna takse dobrze go rozmieszac np w Nutridrinku, albo wodzie z cukrem. ew. mozesz podawac insulinowka (malutka strzykawka),ale mysle,ze z czyms slodkim (byle to nie bylo ciasto;) szczurek zje chetnie)
Tylko pamietaj-zeby nie bylo grudek,no chyba,ze masz cos w plynie to po problemie ;)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Ula
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 01, 2006 1:36 pm

OGON

Post autor: Ula »

No to jest w płynie taki granulat i podawałam mu z białym serkiem to zjadł ale do końca nie jestem pewna czy cały . Może jutro pójdzie lepiej . Myszek ma apetyt więc może będzie prościej. Najgorsze jest to że on zachowuje się tak jakby się na mnie obrażał gdy daje mu coś niedobrego albo jedziemy do weta bo przez parę godzin boczy się an mnie :drap:
Ula
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

OGON

Post autor: limba »

Ula, antybotyk zazwyczaj dobrze wchodzi z kaszka bananowa dla dzieci.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

OGON

Post autor: krwiopij »

Albo z serkiem waniliowym. Względnie z nutellą.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

OGON

Post autor: odmienna »

moje straszydełka zjadłyby chyba każde świństwo- byle w waniliowym danonku....
Obrazek
Ula
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 01, 2006 1:36 pm

OGON

Post autor: Ula »

Z małym jest coraz lepiej dzsiaj byliśmy na kontroli i jeszcze przez 5 dni antybiotyk musi brać. Będę nadal kombinować jak nie z serkiem to z nutellą ( dzięki serdeczne za rady :lol: :lol: ) pozdrawiam teraz tylko muszę uważać na tą wstrętną pogodę bo ja chora w domku, zimno a szczurek ma nosek zapchany :drap: Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr sty 03, 2007 12:46 pm przez Ula, łącznie zmieniany 1 raz.
Ula
szczurzynka
Posty: 123
Rejestracja: pn paź 30, 2006 5:04 pm

OGON

Post autor: szczurzynka »

Moja śmieciarka - Rida odmawiała witaminy C ale w końcu zjadła w żółtym serku z włożoną witaminką :jezor2:
tak sie gryzie !!! http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=100963 :* Vaxuś i Vaxinko trzymajcie się :'(
_fox_
Posty: 121
Rejestracja: wt lis 07, 2006 11:32 pm

OGON

Post autor: _fox_ »

Nothing is sacred to the rats.
Everything is simply another meal.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”