Pogryzienie ogona

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Pogryzienie ogona

Post autor: gruszka1990 »

Przepraszam jesli kiedys sie cos takiego pojawilo juz na forum, ale nie jestem w stanie szukac. Zostawilam mojego Macka na poltorej godzinki samego w klatce. Wrocilam i zobaczylam ze szczurek rozgryzl sobie jakies 3 cm ogona az do samej kosci !!! Jestem przerazona, nie wiem co sie stalo BLAGAM was o szybka pomoc, nie mam pojecia co teraz robic :(
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
bazylia
Posty: 170
Rejestracja: czw cze 07, 2007 12:43 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pogryzienie ogona

Post autor: bazylia »

jak najszybciej do dobrego weta, a poszukaj tu http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=8220
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pogryzienie ogona

Post autor: limba »

Ogonek pewnie bedzie do amputacji.
Moze gdzies wsadzil ogonek i zdarl sobie skore? Zeby sam sobie cos takiego zrobil to przychodzi mi do glowy tylko bol.

Jest dosc pozno wiec szczezre mowiac ja bym pojechala na "ostry dyzur" zeby szczuras dostal cos przeciwbolowego, a jutro pojechala do dobrego weta.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Pogryzienie ogona

Post autor: gruszka1990 »

Bylam dzisiaj u weterynarza. Ogonek na koncu zczarniał, pani doktor powiedziala ze koncowka juz jest martwa, a ze jest to jeszcze maly szczurek (3 miesiace) to narkoza jest niewskazana (ogolnie dla takich malych zwierzatek). Macius dostal atybiotyk i za 5 dni mam sie pokazac na kontrole. Poza tym okazalo sie ze na skorze w okolicach kregoslupa ma zolte przebarwienia wiec dostal tez leki przeciwpasozytnicze. Za 14 dni mam sie zglosic po nastepna dawke. Mam nadzieje ze ściurek wyzdrowieje, tak sie wczoraj o niego martwilam! Na szczescie juz normalnie biega i je, ogonek chyba nie boli go tak jak w nocy i rano.. Tylko trzyma go caly czas lekko w gorze. Hm a ta martwa koncowa powinna za jakis czas odpaść.. Jesli leki nie pomoga to coz, trzeba bedzie amputowac :(
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pogryzienie ogona

Post autor: limba »

Pani doktor troszke dziwna. Narkoza oczywiscie jest zawsze ryzykiem, ale dobry, doswiadczony wet nie ma z tym wiekszych problemow. Oczywiscie u maluchow jesli nie ma potrzeby (jak i u kazdego ) to lepiej nie stosowac.

Zastanawia mnie skad podejrzenie o pasozyty w zwiazku z zoltymi przebariwniami. Pobrano zeskrobiny? "Cos" sie ruszalo? szczurek nadmiernie sie drapie?

Co do ogonka. U mojego ŚP Kenia tez czelaismy az odpadnie, ale to byla faktyczie sama koncowka.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Pogryzienie ogona

Post autor: gruszka1990 »

Tak pobrano, żadnych jednak żyjątek nie było. Jednak zastrzyk dostał, "na wszelki wypadek".
Jak narazie ta koncówka jest juz zaschnięta, około połowa jest już martwa, ale wydaje mi się że i reszty tego obgryzionego szczurek nie czuje. Mam nadzieję, że ta koncowka odpadnie, i nic się nie stanie z resztą ogona. Macie może jakieś pomysły, dlaczego on sobie to zrobił? Maciek był zawsze spokojny, nie gryzł wszystkiego jak to mają w zwyczaju niektóre szczury. Zaczepienie o coś nie w chodzi w grę, widać wyrażnie że jest równiótko obgryziony :/
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

Re: Pogryzienie ogona

Post autor: Piter »

a czy Twój ogonek ma jakieś inne szczurze towarzystwo?
czasami zdarzają sie samookaleczenia u zwierzaczków z powodu nerwic, stresu ...
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Pogryzienie ogona

Post autor: gruszka1990 »

właśnie nie ma, szukam mu towarzystwa ale jak narazie bez skutku :( Jestem w trakcie urządzania większej klatki więc drugiego szczura będę musiała mieć na pewno.
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

Re: Pogryzienie ogona

Post autor: Piter »

więc możliwe że się zwierzaczek zestresował i tak się to skończyło, cóż krószy ogonek nie tragedia, ale zadbaj jak najszybciej o towarzystwo dla niego
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Pogryzienie ogona

Post autor: gruszka1990 »

Nowy ogon przyjeżdża do mnie w weekend majowy :) Mam nadzieję, że takiej akcji Maciek mi wiecej nie zrobi bo dosłownie wychodziłam z siebie... Aha, mam jeszcze jedno pytanie, czego oznaką mogą być żółte plamy na skórze w okolicach kręgosłupa? Nie są to pasożyty, ale może naprowadzicie mnie na coś, żebym mogła sobie znaleźć więcej informacji.
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

Re: Pogryzienie ogona

Post autor: Piter »

a nie jest to przypadkiem samiec?
u nich to normalne, średnio estetyczne, ale niestety taka natura, czasami pomaga zmniejszenie ilości białka w karmie
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Pogryzienie ogona

Post autor: gruszka1990 »

Tak właśnie samiec. Mi to nie przeszkadza tylko bałam się żeby dla szczurka nie zaszkodziło. Jejku kamień spadł mi z serca :)
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”