Zniekształcone łapki

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Zawau
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 9:44 pm

Zniekształcone łapki

Post autor: Zawau »

Witam wszystkich, problemem mojej szczurzycy Cziki jest deformacja łapek. Weterynarz powiedział, że może to być spowodowane niedoborem witaminy A. Jednak pozostawia to spore wątpliwości, ponieważ szczurek powinien mieć owej witaminy pod dostatkiem (codziennie zjada sporą ilość marchwi, ostatnio również orzechów laskowych), ponadto druga szczurzyca, która je to samo i mieszka z nią w jednej klatce nei ma takiego problemu. Potrzebuję pomocy w określeniu co może być przyczyną tych zmian i chciałbym wiedzieć, czy jest jakaś możliwość ich zaleczenia. Zamieszczam fotografię łapek: prawa oraz lewa.
Oprócz tego, na grzbiecie ma strupki i łysiejące placki (ale są skoncentrowane tylko w jednym miejscu grzbietu). Nie jestem pewien, czy to zmiany związane ze świerzbowcem czy też grzybicą, ponieważ drugi szczur nie ma żadnych zmian na skórze, a przebywają w jednej klatce i śpią w jednym legowisku od początku tego roku.
Zdjęcie grzbietu.
Dla pełnej jasności sprawy, dodaję też zdjęcie pyszczka, ponieważ niektóre osoby z którymi konsultowałem się w tej sprawie, pytały, czy szczur ma wytrzeszcz. Ja osobiście uważam, że z oczami jest raczej wszsytko w porządku. Zdjęcie pyszczka.
Zawau
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 9:44 pm

Re: Zniekształcone łapki

Post autor: Zawau »

Dodam jeszcze, że szczurzyca ma pewne problemy z poruszaniem się, jest mocno płochliwa, jednak nie jest agresywna w stosunku do drugiego szczura ani wobec ręki. Z jedzeniem radzi sobie na swój sposób, przytrzymując jedzenie w obu łapkach wyprostowanych (nie może zginać "dłoni") lub przytrzymując jedzenie przy ziemi. Jeśli chodzi o higienę, raczej nie ma problemów z myciem się, jednak wydaje mi się, że strupki na grzbiecie mogą być wynikiem częstego drapania się (zauważyłem że często podstawia się drugiej szczurzycy do iskania). Czy ktoś zetknął się już z takim schorzeniem?

PS. Przepraszam za multipost, ale nie znalazłem opcji edycji, a po prostu uznałem że należy o tym też wspomnieć.
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zniekształcone łapki

Post autor: isia28 »

a masz moze mozliwosc isc do innego wet? skad jestes? http://www.kazior5.com/choroby/niedoborwitamin.htm to jest fajny link o niedoborze witamin u zwierzat ale do mnie jakos to nie przemawia. jezeli ma zroznicowana diete to skad niedobor? ( chyba ze ma jakas ukryta chorobe ). jak zobaczylam zdjecie grzbietu to od razu przypomniala mi sie moja Myszka. wygladala identycznie. bylam u wet . ranki nie byly zwiazane z choroba tylko po prostu miala bardzo ostre pazurki i sama sie ranila- mnie zreszta tez- taki typ. informuj o postepach.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Naixinka
Posty: 653
Rejestracja: sob sie 09, 2008 6:05 pm
Lokalizacja: Szczecin/Łódź/Wrocław

Re: Zniekształcone łapki

Post autor: Naixinka »

U mojej szczurki były podobne strupki na grzbiecie, weterynarz stwierdził, że to alergia. Co do łapek to nie mam pojęcia. Może faktycznie spróbuj skonsultować się jeszcze z innym wetem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”