Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Seraf
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 26, 2008 12:17 pm

Re: Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: Seraf »

To tylko linienie na wiosnę. Wypadające łuski zmieniaja kolor na żółty i wypada im też sierść.
mala_2504
Posty: 8
Rejestracja: czw lip 17, 2008 9:09 pm

Odbarwienie na ogonie

Post autor: mala_2504 »

dzisiaj zauwazylam, ze moja szczurzyca ma na ogonie czarna plame....dotychczas miala ladny kremowy ogonek a dzisiaj od poczatku ogonka ma czarna plamke....rano byla mala ale teraz jest wieksza.....to cos zlego?? z gory dzieki za odp i pozdro;*
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Odbarwienie na ogonie

Post autor: Landrynka »

trudno stwierdzić co to po samym opisie, postaraj się wkleić fotki ogonka. a może po prostu czymś sobie ubrudziła?
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
mala_2504
Posty: 8
Rejestracja: czw lip 17, 2008 9:09 pm

Re: Odbarwienie na ogonie

Post autor: mala_2504 »

watpie zeby sobie czyms ubrudzila bo to sprawdzalamm...niestety fotek nie udalo mi sie zrobic bo mala ciagle uciekala.....moze uda mi sie jak wroce...
Awatar użytkownika
Roth
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 27, 2008 9:48 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Odbarwienie na ogonie

Post autor: Roth »

Spróbuj przyjrzeć się jeszcze raz temu ogonkowi. Mój Deidei ma np. ogon cały w plamy, ale nie jest to brud, tylko jak z bliska zerkniesz rosną na nim włoski różnego koloru: czarne i białe.
menerwenn
Posty: 20
Rejestracja: sob maja 17, 2008 9:43 am

ogon dziwny...

Post autor: menerwenn »

Mam się martwić jeśli ogon wygląda tak

http://img221.imageshack.us/img221/505/pict00918dc.jpg

na zdięciu z czerwonym tłem... czy dzieje się coś poważnego..?
Im bardziej poznaje ludzi ...BOŻE! JAK KOCHAM ZWIERZĘTA !!
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: ogon dziwny...

Post autor: pin3ska »

Nie. Ogon jest po prostu brudny. :) Moje niektore tez takie maja a domyc sobie nie pozwalaja ;D
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
kabi
Posty: 110
Rejestracja: pt maja 02, 2008 8:54 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: ogon dziwny...

Post autor: kabi »

a te jasne plamy to jakby wgłębienia są? ma takie ubytki w łusce czy jest gładki? mojej szczurce zaczął się taki robić pod koniec ciąży i nasilać po porodzie. strasznie się tym martwiłam, bo wyglądało to na wygryzione i nie wiedziałam czy to malce czy ona sama sobie krzywde robi...wszyscy mi mówili, że to z braku urozmaiconej diety( wykluczyłam, bo była naprawdę dobrze karmiona) lub witamin( ciążą i potem karmienie małych wyssało z niej wszystko). dostałam od weta witaminki w płynie i podaję od paru tygodni. Ogon już jakby zaczął się naprawiać. wet sugerował, że to może mieć podłoże grzybicze. zaatakowało ją coś z osłabienia i jedyne co można zrobić u szczura to wzmocnić organizm....także zainwestuj w dobre witaminy...albo faktycznie ogon brudny:)
Moja najcudowniejsza rodzinka : Szczurek i Szczurka ( rodzice) oraz Kropka, Inka, Gratka (córki). Kropka odeszła 26.12.09r; Szczurka zm. 5.03.2010r; Gratka opuściła nas 28.05.2010r; Inka zm. 09.08.2010r;Tatuś Szczurek odszedł 20.08.2010r
Na zawsze w sercu
Awatar użytkownika
grayhill
Posty: 50
Rejestracja: pt lip 25, 2008 9:47 am
Lokalizacja: Katowice

Re: ogon dziwny...

Post autor: grayhill »

wydaje się że to brudek, ale kiedyś wet. powiedział mi że jeśli ogonek zacznie mieć wypukłości w kilku miejscach to jest coś nie tak i należy się udać z nim do wet. ale twój ogonek wydaje się jedynie brudny więc luzik ;D
roots reggae ragga
hanuta
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 26, 2008 11:08 am

Re: Odbarwienie na ogonie

Post autor: hanuta »

Roth pisze:Spróbuj przyjrzeć się jeszcze raz temu ogonkowi. Mój Deidei ma np. ogon cały w plamy, ale nie jest to brud, tylko jak z bliska zerkniesz rosną na nim włoski różnego koloru: czarne i białe.
Ja słyszałam ze to z niedoboru witamin.Ale nie jestem tego pewna. ???
kamilka
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 26, 2009 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: kamilka »

Moja Fifi jak ja kupilam to miala taki jakby brudny ten ogon ale teraz coraz ladniejszy jej sie robi bielszy :d i wcale go nie myłam :)
Obrazek[*] Fifi, Didi Eli z nami już nie ma lecz w sercach zawsze pozostaną [*][/b]
Agaś
Posty: 17
Rejestracja: sob lut 13, 2010 6:49 pm

Wypadające łuski

Post autor: Agaś »

Witajcie.
Moja szczurka Dżej, ma około 8 miesięcy i zauważyłam, ze ostatnio straciła włoski i łuski na ogonku (tak w połowie). Nie zaobserwowałam, żeby jakoś nadmiernie go myła, czy podgryzała. Zachowuje się tak samo. Jeżeli chodzi o jedzenie, to zaczęłam jej ostatnio podawać karmę VerseLaga (wszystko w jednym, która jej niezbyt smakuje) i wydaje mi się, ze pokrywa się to w czasie z wypadaniem łusek. Czy karma może mieć z tym coś wspólnego? Nie ma żadnych plamek na ogonku.
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: syntonia »

Czasami skóra na ogonku się łuszczy i te łuski razem z brudem odpadają, ale szybko odrastają nowe. Na razie bym się jakoś specjalnie nie przejmowała i obserwowała czy się coś więcej nie dzieje.
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Awatar użytkownika
okti199
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 08, 2011 10:37 am

Re: Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: okti199 »

to żółte to taki nalot moje też tak mają,a jeśli to coś innego to brud
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: AsiaA »

Byłam z jednym szczurkiem u Pani wet i dowiedziałam się, że takie żółte plamki to niedobór witaminy A+E. Więc Kupiłam witaminki w kapsułkach i podaję ogonkom. Zobaczymy za jakiś czas, czy to przejdzie.
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”