Co to za świństwo na ogonie?

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
rafmart
Posty: 2
Rejestracja: sob lis 29, 2014 5:06 pm

Co to za świństwo na ogonie?

Post autor: rafmart »

Na ogonie jednego mojego szczura pojawiły się takie narośle wyczuwalne pod palcem. Co to?

http://www.tinypic.pl/ymzmqaxmiccp

R.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Co to za świństwo na ogonie?

Post autor: akzi »

prawdopodobnie świerzb
poczytaj http://szczury.org/viewtopic.php?t=7705&start=120
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Co to za świństwo na ogonie?

Post autor: akzi »

to stary temat co wkleiłam
najlepiej wyszorować całą klatkę , to co można wyrzucić -wyrzuć
to co można wyparzyć wyparz wrzątkiem
wsadź karmę żwirek na noc do zamrażalki bo jeżeli stad świerzb pasożyty to je szybko wybije temperatura

idź ze stadkiem do weterynarza i poproś o zastrzyk z ivermektyny
po 1 zastrzyku powinnaś widzieć poprawę
wsadź stado do czystej klatki
i sprzątanie powtarzaj przez 3 dni
po 7-10 dniach idź na kolejny zastrzyk z ivermektyny
i znów po 7-10 dniach idź znów na zastrzyk
i po kłopocie.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
rafmart
Posty: 2
Rejestracja: sob lis 29, 2014 5:06 pm

Re: Co to za świństwo na ogonie?

Post autor: rafmart »

Dzięki za odpowiedzi. To chyba jednak nie to. Wziąłem i namoczyłem wodą ręcznik papierowy i przejechałem nim kilkanaście razy po ogonie szczura. Było na ręczniku widać żółtawą maź. Okazało się, że ogon szczura ma cały kolor "skórowy"! A nie jak na fotce jakiś brązowy. Tak samo poczyściłem ogony pozostałej dwójce i też im ogony przejaśniały (ale nie aż tak). Być może powinienem czyścić częściej klatkę? Co 2dni czyszczę im półki, gdzie śpią. No ale wiadomo, że one szczają i kupkają wszędzie. Raz na tydzień czyszczę kuwetę - ale tam to żwirek pięknie wciąga siki. Sam już nie wiem z czego to.

R.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Co to za świństwo na ogonie?

Post autor: akzi »

no jak to brud to faktycznie brudne te ogony , zmieniaj częściej żwirek albo wybieraj kupki
ja wymieniałam żwirek co 3 dni to max bo inaczej mi śmierdziało strasznie.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co to za świństwo na ogonie?

Post autor: smeg »

A jaki masz żwirek? Moje szczury miały strasznie brudne ogony, kiedy używałam drewnianego zbrylającego - "klej" zapewniający zbrylanie żwirku osadzał się na ogonach szczurów. Teraz przy zrębkach bukowych jest lepiej, ale i tak niektóre szczury nie są mistrzami czystości i zapominają o ogonie przy codziennej toalecie ;) Można najwyżej przecierać najbardziej zasikane miejsca częściej, np. codziennie przetrzeć półki szmatką, to nie zajmuje dużo czasu. Możesz dać im więcej szmacianych domków, np. tuneli z rękawa starej bluzy, wtedy mocz będzie wsiąkał w materiał i nie będzie tak szybko osadzał się na szczurach - co prawda szmatki trzeba prać albo wyrzucać i zawieszać nowe, ale wolę to, niż szczury leżące w kałużach sików :P W swojej klatce dodatkowo wkładam do hamaków i domków ręczniki papierowe, mogę je wtedy szybko wymienić co 1-2 dni, a domki dłużej zachowują świeżość.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Co to za świństwo na ogonie?

Post autor: Tofcia »

U mnie to jeden ma czysty ogonek a drugi lekko brudny ale tragedii nie ma. Co ile ogon można przeczyścić ?
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”