zawinięty ogon

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yukisiek
Posty: 80
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 10:38 pm
Lokalizacja: Stargard

zawinięty ogon

Post autor: yukisiek »

hej! Mam szczurki od 3 tygodni i jeszcze nie za bardzo znam się na rzeczy. Zauważyłam że jedna moja "koleżanka" ma podwinięty ogonek prawie jak u świnki. Od początku uwielbiają biegać w kołowrotku i zawijały do tego ogonki, nic nsdzwyczajnego. Z tym że Nevi ma prosty ogonek a u Maxi tak jakby został z tego biegania. Praktycznie cały czas tak biega z tym ogonem. Tylko jak się wspina lub biega to ma prosty. Zastanawiam się czy mam się martwić.
Ze mną: Maxi oraz kastracik Enzo

W szczurkowym raju:
Nevi (18.10.2016)
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: zawinięty ogon

Post autor: Morgana551 »

Dla szczurów kołowrotki to zło wcielone. Nie powinno się zapewniać naszym ogonom takich "bajerów". Łatwo mogą uszkodzić sobie ogonek lub kręgosłup. Rzadko spotykamy się z kołowrotkami min. 30 cm średnicy i tylko takie są bezpieczne (oczywiście zrobione z plastiku i nie posiadające szczebelków). Proponuję wyrzucić kołowrotek, ponieważ nie jest on zalecany dla szczurów, a ze szczurkiem pójść do weta aby sprawdzić stan ogonka.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: zawinięty ogon

Post autor: Morgana551 »

Dla szczurów kołowrotki to zło wcielone. Nie powinno się zapewniać naszym ogonom takich "bajerów". Łatwo mogą uszkodzić sobie ogonek lub kręgosłup. Rzadko spotykamy się z kołowrotkami min. 30 cm średnicy i tylko takie są bezpieczne (oczywiście zrobione z plastiku i nie posiadające szczebelków). Proponuję wyrzucić kołowrotek, ponieważ nie jest on zalecany dla szczurów, a ze szczurkiem pójść do weta aby sprawdzić stan ogonka.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
yukisiek
Posty: 80
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 10:38 pm
Lokalizacja: Stargard

Re: zawinięty ogon

Post autor: yukisiek »

No już rano kołowrotek po prostu położyłam w klatce żeby tylko w nim siedziały bo lubią i Maxi zaczyna prostować ogon już cały dzień. Poczekam kilka dni może całkiem wyprostuje. Dzięki wielkie za porade. Już byłam prawie w sklepie kupować wiekszy.
Ze mną: Maxi oraz kastracik Enzo

W szczurkowym raju:
Nevi (18.10.2016)
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: zawinięty ogon

Post autor: Tofcia »

W ogóle ma nie być kołowrotek w klatce. Żaden! Ani duży ani większy o prostu w ogóle. Szczur to nie chomik.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
yukisiek
Posty: 80
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 10:38 pm
Lokalizacja: Stargard

Re: zawinięty ogon

Post autor: yukisiek »

Ale on się nie kręci, jest zablokowany a szczurki lubiły utnąć sobie drzemkę w nim. Kiedy tylko przestały używać wyciągnełam kółko także spokojnie.
Ze mną: Maxi oraz kastracik Enzo

W szczurkowym raju:
Nevi (18.10.2016)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: zawinięty ogon

Post autor: noovaa »

Tofcia, a dlaczego ? Szczury które od młodego biegały w kółku, zwyczajnie to lubią. Kołowrotek nie jest złem.... szczury są dużymi gryzoniami i tu jest problem, bezpieczny kołowrotek ciężko dostać. Bezpieczny czyli nie mniejszy od 30cm.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: zawinięty ogon

Post autor: Tofcia »

noovaa pisze:Tofcia, a dlaczego ? Szczury które od młodego biegały w kółku, zwyczajnie to lubią. Kołowrotek nie jest złem.... szczury są dużymi gryzoniami i tu jest problem, bezpieczny kołowrotek ciężko dostać. Bezpieczny czyli nie mniejszy od 30cm.
Chyba przez to, że to zwyczajnie nudne jest bieganie w kołko dla nich. Szczury z tego co obserwuje po swoich to gdy wybieg jest zbyt hmm mało wymagający szczury zaczynają psocić ;D
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: zawinięty ogon

Post autor: noovaa »

Ale kołowrotek nigdy nie zastąpi wybiegu ;)
Jednak jedne z moich tymczasów, chętnie w nim biegały, w czasie kiedy wybieg był niedostępny. Lubiły to i tyle.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: zawinięty ogon

Post autor: smeg »

Moje niektore szczury tez lubia biegac w kolowrotku, ale glownie mlodsze samiczki ;) Oczywiscie nie zamiast wybiegu, ale jako urozmaicenie w klatce. Mam kolowrotek Trixie 28 cm: http://hipcio.sklep.pl/produkt/trixie-k ... 28cm-61011 , minimalnie za maly, ale mam dosc drobne szczury. Nie powoduje u zadnego z nich wykrzywiania ogona.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: zawinięty ogon

Post autor: Tofcia »

ja mam szczury prawie 30 cm jaki kołowrotek pasuje? Żaden ;D
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
yukisiek
Posty: 80
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 10:38 pm
Lokalizacja: Stargard

Re: zawinięty ogon

Post autor: yukisiek »

Ten kołowrotek to nie 28 a 26. 28 to wysokość no ale mniejsza. Ja odstawiłam kołowrotek i od tamtej pory z ogonkiem u Maxi już wszystko w porządku a i w środku nie chciały siedzieć. Po prostu mają inne zajęcia. zgodzę się jednak z tym że jak były małe całkiem to była to dla nich całkiem niezła zabawa.
Ze mną: Maxi oraz kastracik Enzo

W szczurkowym raju:
Nevi (18.10.2016)
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: zawinięty ogon

Post autor: Tofcia »

yukisiek pisze:Ten kołowrotek to nie 28 a 26. 28 to wysokość no ale mniejsza. Ja odstawiłam kołowrotek i od tamtej pory z ogonkiem u Maxi już wszystko w porządku a i w środku nie chciały siedzieć. Po prostu mają inne zajęcia. zgodzę się jednak z tym że jak były małe całkiem to była to dla nich całkiem niezła zabawa.
w każdym razie dorosły samiec szczura normalnie bedzie sobie w nim biegał? moje zupełnie czyms takim nie są zaoferowane wolą albo poskakać po półkach albo wyjśc z klatki niz biegac bez celu w jednym miejscu.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”