Postępujący niedowład kończyn tylnych u starszego szczura

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
lukeboss
Posty: 68
Rejestracja: sob gru 17, 2016 7:43 pm

Postępujący niedowład kończyn tylnych u starszego szczura

Post autor: lukeboss »

Witam, tak jak w temacie, szczurek FIFA, bo o niej mowa ma juz 3 lata+. Ma niestety postępujący niedowład kończyn tylnych. Ciągnie łapki za sobą, zostawia za ogonem, czasem jak śpi to jak człowiek, przodem z wyprostowanymi łapami wzdłuż ogona. Jak je puszczam po pokoju to chętnie spaceruje, ale musi się jakby "rozchodzić", na początku strasznie kuleje, później jest lepiej. Nawet jak chce szybciej podbiec to kica jak zając z dwóch łap.

Czy jest coś co mogę podawać sam? Witaminy grupy B? jeśli tak to w jakiej postaci, jaka nazwa? ile mg? Czytałem też coś o Glukozaminie i Chondroitynie i Metylosiarczanie metanu, tylko też nic nie wiem o dawkowaniu.

Nie chce już jej wozić do weta, narażać na zastrzyki, bardziej na te starsze lata chce dać jej spokoju. Wiadomo, że już jej nie wylecze, ale może jej przedłuży życie.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Postępujący niedowład kończyn tylnych u starszego szczur

Post autor: Paul_Julian »

Spokojnie mozna podawac Glukozaminę ( np. https://www.doz.pl/apteka/p22286-Glukoz ... tki_90_szt. ) podajemy spory okruch 1 x dziennie.
Mozna delikatnie masować łapki http://szczury.org/viewtopic.php?f=170& ... ku#p708131
Moje szczurki doskonale sobie radziły przy niedowładzie, zasuwały "na kolankach" jak małe samochodziki. Trzeba tylko pamiętać o codziennym delikatnym podmywaniu podbrzusza ( np. chusteczki dla niemowląt i ciepła woda), i zamianie wyściółki np. na podkłady chigieniczne lub reczniczki papierowe. Na wybieg też lepiej puszczać np. na polarowy kocyk/materiał czy łózko. Chodzi o to, zeby szczurek sobie nic nie obtarł. Mozna smarowac podbrzusze i okolice intymne kremem na odparzenia np. Sudocrem.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
lukeboss
Posty: 68
Rejestracja: sob gru 17, 2016 7:43 pm

Re: Postępujący niedowład kończyn tylnych u starszego szczur

Post autor: lukeboss »

Dzięki za odpowiedz. A jeśli chodzi o wit B? Niby w Sinlacu są witaminy z grupy B (karmie ją tym raz na 2 dni), ale nie wiem czy to wystarczy.

https://www.doz.pl/apteka/p117224-Witam ... Polfa-Lodz_ coś takiego będzie ok?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Postępujący niedowład kończyn tylnych u starszego szczur

Post autor: unipaks »

Witaminę B1 dr Piasecki zalecał 1 tabl 1x dziennie, ale wiem że jest też w kroplach, jeśli tabletkę ciężko podać. Nasze szczurki dostawały rozgniecioną i przemycaną porcjami w maleńkich kulkach z chleba, rozgniecionego wcześniej na cienki placuszek, muśniętych "śladem" masła wewnątrz i na zewnątrz kuleczki. Można też posłużyć się odrobiną pasztetu, lekko wilgotnego biszkopta czy co tam szczurek lubi. To sposób zapożyczony od użytkowniczki Pariscope, sprawdza się przy wielu lekach:)
Czasem niedomaganie nóg jest powodowane przez niewystarczająco dotleniony mózg - w tym wieku serduszko szczurka słabiej już bije, wet może Twojemu szczurkowi lek na poprawę pracy serca.
Nie wiem, jaki jest teraz skład Sinlacu, ale przedtem miał naprawdę dużo cukru. Choć jeśli szczurek był bardzo chory i nie jadł, to mimo wszystko warto go było nim podkarmiać by nie opadł z sił.
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”