krwawiąca rana na łapce

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nietoperze
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 28, 2017 8:15 pm

krwawiąca rana na łapce

Post autor: Nietoperze »

mój szczur najprawdopodobniej zaczepił łapką o jakiś element wyposażenia klatki i od jakiegoś czasu ma na niej ranę; zrobił się strup, który co jakiś czas się rozkrwawia od nowa.
daję na nią od tego czasu octenisept, tylko nie wiem czy to wystarczy
może trochę panikuję, ale to pierwszy raz kiedy jakiś mój szczur jest w takiej sytuacji. co mogę zrobić? (jeśli nie będzie poprawy to oczywiście pójdę z nim to weterynarza).
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: krwawiąca rana na łapce

Post autor: ol. »

Jak duża jest ta rana ? w jakim miejscu na łapce ? możesz zrobić zdjęcie ? czy szczur nie dostawał w tym miejscu ostatnio zastrzyku ?
Jeśli rana się zasklepia i powoli goi (mimo zrywania strupa), nie pachnie brzydko, nie sączy się z niej nic podejrzanego, to psikanie octeniseptem jest dobrym pomysłem. W zależności od tego gdzie jest rana umiejscowiona i jakiego używasz podłoża, może warto byłoby zrezygnować z niego na czas gojenia (zwłaszcza jeśli podłoże pyli). No i zastanowić się o co w klatce mógł sobie to zrobić i wyeliminować ten element.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”