Dziwne dźwięki katar/prychanie? [Filmiki]

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kemsinsky
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 10:46 pm

Dziwne dźwięki katar/prychanie? [Filmiki]

Post autor: Kemsinsky »

Witam serdecznie :-)

Jestem nowy na forum używałem opcji szukaj ale mimo wszystko nie potrafię konkretnie stwierdzić co to może być. Długo by się rozpisywać jak wszedłem w posiadanie dodatkowych 2 szczurków..zrobiło mi się ich żal, były chorowite i tak jakoś wyszło. Były troszeczkę osowiałe i psikające jak to z galerii ;/ ale nie wyglądało to jakoś super groźnie. Mój problem polega na tym że jeden zmarł dosłownie w przeciągu kilku godzin przez noc po tym jak dotarł do naszego domu. A drugi ogonek psika i dziwnie parska w losowych sytuacjach od 18.12.2015. W klatce nie ma trocin, klatka wyłożona chusteczkami podawany vibovit bobas, domek dogrzewany małym słoiczkiem z ciepłą wodą. Czy to możliwe że od tego czasu ogonek walczy z katarem/przeziębieniem ? Mam jeszcze 5 szczurków w innej większej klatce ale boje je trzymać razem w trosce o zarażenie po prostu go izoluje. Postanowiłem że do czwartku jeśli nie będzie poprawy i nie otrzymam tutaj ew. pomocy pójdę z nim do weterynarza. Poniżej wrzucam nie wiem jak to nazwać.. filmy poglądowe ?..dziwnego psikania/parskania.

https://www.youtube.com/watch?v=iu4G3GcnANY
https://www.youtube.com/watch?v=uUAlvPpkGuQ

ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Dziwne dźwięki katar/prychanie? [Filmiki]

Post autor: ol. »

Pójście do weterynarza znającego się na gryzoniach jest zawsze najpewniejszym rozwiązaniem takich dylematów;)
Z filmiku czy z opisu nikt niestety nie powie co tam w szczurze siedzi i czy grozi zarażeniem innych. Na filmiku psikanie jest umiarkowane, ale jeśli jest, to faktycznie szczurek może mieć jakąś infekcję. Wet go osłucha czy tylko w nosku czy nie gdzieś głębiej, przeleczy antybiotykiem jeśli będą ku temu wskazania.
Psikanie, tak jak częstsze podrapywanie się i mycie pyszczka występuje u ogonów też jako reakcja na stres - nowe warunki, ale trudno je odróżnić od psikania chorobowego u nieznanego szczura, więc bezpieczniej to skonsultować ze specjalistą.
Vibowit jest jak najbardziej ok, tym bardziej, że maluch w sklepie nie miał pewnie najlepszego startu, więc niech uzupełni witaminy. Na odporność/wzmocnienie na własną rękę możesz podać jeszcze bataglukan (w preparatach dla ludzi lub weterynaryjnych).


ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”