[UKŁAD ODDECHOWY] - Zapalenie płuc

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
darck_18
Posty: 16
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 8:41 pm

[UKŁAD ODDECHOWY] - Zapalenie płuc

Post autor: darck_18 »

WITAM,
z oim ukochanym szczurkiem zaczeło cos powaznego sie dziac dzisiaj , pod wieczór sprawa wyglada nastepująca moj szczurek ma inna siersc tzn. jkąs nie puszysta ,nie ma jej (przylizanej )do ciałka, jest apatyczne , oraz bardzo słaby ,widac ze mu jest bardzo ciezko nie wiem czy jest spiący czy nie ale cały czas jak by miał przymruzone oczy, wogole sie nierusza z miejsca mimo ze normalnie to zadarzyc za nim nie idze acha szczurek ma około 1,5 roku
i te wszystkie obiawy pojawiły sie dzisiaj

Prosze o jakas rade bo az serce mi sie kraje jak na niego patrze.

pisze dzisiaj bo weterynaz jest zamkniety , oraz nie wiem jak mam z nim postepowac do jutra prosze o rady !!!!
POMOCY PROSZE
Ostatnio zmieniony sob kwie 07, 2007 7:50 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [inne]Prosze o POMOC !!!!! WAZNE !!!!!!

Post autor: limba »

Nie ma w Twoim miescie 24 godzinnej kliniki? Czy pogorszenie nastapilo teraz na wieczor? (blagam pisz skladniej i uzywaj kropek bo zrozumiec ciezko a co za tym idzie cos poradzic)
Czy istnieje mozliwosc ze szczuras zjadl cos co moglo mu zaszkodzic?
Jak wyglada oddech? Czy bardzo szczuras robi boczkami? Czy reaguje w ogole na otoczenie, czy chce jesc i pic chociaz troche?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
darck_18
Posty: 16
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 8:41 pm

RE: [inne]Prosze o POMOC !!!!! WAZNE !!!!!!

Post autor: darck_18 »

wlasnie niechce jesci ani pic, oraz słabo reaguje na otoczenie prawie wogole , nawet jak go wolam to zawcze reagowal a teraz praktycznie nic, a oddycha chyba ciezko
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: [inne]Prosze o POMOC !!!!! WAZNE !!!!!!

Post autor: merch »

Z tego co piszesz , to szczurek jest w bardzo złym stanie- być moze ma zapalenie płuc , być może zachorował na jakąś inna poważną chorobę. Nie zależnie od tego co jes powodem szczurek wymaga szybkiej pomocy lekarskiej. Trzeba jak najszybciej póść z nim ( najlepeij jescze dziś najpóżniej jutro z samego rana) do weterynarza podać steryd i antybiotyk o szerokim spektrum ( np. enrobiofloksacyna) ewentualnie kroplówkę. U szczurków choroba potrafi rozwijać sie bardzo szybko , także liczy sie każda godzina.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
darck_18
Posty: 16
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 8:41 pm

RE: [inne]Prosze o POMOC !!!!! WAZNE !!!!!!

Post autor: darck_18 »

dzisiaj nie jestem w stanie, nigdzie go zabrac bo umnie nie ma całodobowej weterynarji, ale teraz jeszcze bardziej sie martwie , mam nadzieje ze przezyje do jutra z tego co wiem to otwarte jest dobiero od 11 nie wiem czy to wazne,ale jakos max tydzien tem szczurek przezył maly wypadek tzn. najechalem mu na tylna lapke kulkiem od łuzka i zanioslem go do weterynaza i on zaaplokowal zastrzyk anty zakarzeniowy. Co ja mam teraz zrobic ? moze jakies domowe srodki do jutra? narazie polozylem klatke niedaleko kaloryfera i wsadzilem mu do domku maly kawalek materiali ? JAK MOGE MU TERAZ POMOC
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: [inne]Prosze o POMOC !!!!! WAZNE !!!!!!

Post autor: merch »

Skąd jesteś?
Niestety poza tym co zrobiłeś- zapewnienie ciepełka , niewiele możesz zrobić. Spróbuj mu podawać trochę wody z miodem.
A co z tą łapką wygoiła sie?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [inne]Prosze o POMOC !!!!! WAZNE !!!!!!

Post autor: limba »

Czy to na pewno byla "tylko" lapka?

Niestety z domowych rzeczy tak jak pisze merch wiecej poza dogrzewaniem nie mozesz zrobic. Probuj takze podsuwac pod pyszczk cos dobrego, moze zlize z palca np jogurcik.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
darck_18
Posty: 16
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 8:41 pm

RE: [inne]Prosze o POMOC !!!!! WAZNE !!!!!!

Post autor: darck_18 »

tak, biegal skakal, wszystko ładnie sie zagoiło. Mam tylko duza nadzieje ze przezyje. Jak na niego patrze to az serce mi krwawi, nie wiem czy zasne dzisiaj w nocy. Strasznie przykro mi jest teraz, i juz wiem jak bardzo mocno pokochalem tego szczurka. A ja jestem ze stargardu okolice szczecina
darck_18
Posty: 16
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 8:41 pm

RE: [inne]Prosze o POMOC !!!!! WAZNE !!!!!!

Post autor: darck_18 »

Z gory dziekuje za pomoc i prosze trzymac kciuki za mojego szczurka.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: [inne]Prosze o POMOC !!!!! WAZNE !!!!!!

Post autor: merch »

Przejrzyj temat o weterynarzach w Szczecinie, jeśłi szczurek dożyje lepiej by było aby trafił do znającego sie na szczurkach weta. jełśi masz lecznice gdzieś blisko siebie mozesz na wszelki wypadek wydrukować tabelkę z dawkowaniem leków dla szczura.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
darck_18
Posty: 16
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 8:41 pm

RE: [inne]Prosze o POMOC !!!!! WAZNE !!!!!!

Post autor: darck_18 »

a gdzie moge znalezc informacje o wet. ze szczecina ? jak by był taki specjalista to napewno do niego bym pojechał
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: [inne]Prosze o POMOC !!!!! WAZNE !!!!!!

Post autor: Paweł69 »

darck_18: na kaloryfer powieś mokry ręcznik lub nawilżacz (taki zbiorniczek z wodą) żeby powietrze nie było suche, jeśli nie masz miodu może być woda z cukrem
trzymam kciuki za ogonka
JESTEM KOBIETĄ :)

ZAWSZE z NAMI GUCIO,CEZAR, ŻWIRCIA,MUCHOMORCIA,NIKITA,SHILA,KRUSZYN,JUNIOR, DUDUŚ, POLDEK, JACEK, PLACEK, NEON, IGNIS [ * ]
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: [inne]Prosze o POMOC !!!!! WAZNE !!!!!!

Post autor: Paweł69 »

JESTEM KOBIETĄ :)

ZAWSZE z NAMI GUCIO,CEZAR, ŻWIRCIA,MUCHOMORCIA,NIKITA,SHILA,KRUSZYN,JUNIOR, DUDUŚ, POLDEK, JACEK, PLACEK, NEON, IGNIS [ * ]
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: [inne]Prosze o POMOC !!!!! WAZNE !!!!!!

Post autor: merch »

Czyli jest lecznica na Chopina i DR Gunia. Z polecanych.


http://www.rmca.org/Articles/dchart.htm



tu masz tabelkę szczurzych leków do wydrukowania


Jest jescze artykuł, który mógłbyś wydrukować ( po polsku ) ale to mogłabym przesłać na maila ( jak chcesz podaj mi na PW).

Jednak nie mogę bo mi wcieło z kompa- ale chyba Limba ma ( Limba chodzi mi o ten artykuł z Przeglądu Weterynaryjnego - jest tam dawkowanie podstawowych leków.
Ostatnio zmieniony śr kwie 04, 2007 10:30 pm przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [inne]Prosze o POMOC !!!!! WAZNE !!!!!!

Post autor: limba »

Polecany jest wet z Dąbia. Bardzo duzo osob bardzo pozytywnie sie wyraza na temat wetow stamtad.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”