[UKŁAD ODDECHOWY] - Zapalenie płuc

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: ZAPALENIE PŁUC ;(

Post autor: Polaczka »

Rozmawialam z Bregonia, nie pojdzie do weta - rodzice nie chca kontynulowac leczenia (koszty) i zdadza sie na los.. Mowilam, ze mozna zrobic jakas zbiorke pieniedzy na forum czy cos, ale Bregonia jest przekonana ze rodzice i tak nie beda chcieli. I tak dam jej numer do tych wetek, moze cos poradza odnosnie domowego leczenia.. 
Bregonia
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 11, 2007 1:51 pm

Nadzieja na wyleczenie Isi.

Post autor: Bregonia »

Witajcie wszyscy, dziękuję, że mnie " nie zjedliście " chciałabym powiedzieć, że ja jako właścicielka mojej niuni podjęłabym się leczenia bez względu na koszty, a niestety nie zarabiam, a zdanie rodziców na temat mojej niuni jest jasne i stanowcze- " BĘDZIE CO MA BYĆ, JAK ZDECHNIE TO ZDECHNIE... " :( :/ Oni po prostu nie rozumieją jak bardzo przywiązana jestem do niuni i jak ją kocham i jak chcę aby maleństwo wyzdrowiało.

Dzięki [u]Ani[/u] szczurek otrzymał ważne leki- Bactrim,lacidofil,echinacee.
Mam nadzieję, że po kuracji będzie zdrów a co najważniejsze odzyska pełną energię i zacznie normalnie oddychać. :*:*

Dziękuję za chęć pomocy, doceniam to i jest mi bardzo miło, że są ludzie którzy bezinteresownie pomagają i chcą pomagać :*.
Awatar użytkownika
tycia
Posty: 23
Rejestracja: pt sty 23, 2009 7:34 pm

Co się dzieje z moim szczurem?? Proszę o pomoc

Post autor: tycia »

Czy ktoś może miał podobny problem ze swoim szczurkiem: nagłe schudnięcie, oddychanie boczkami i zdaje się, że przyśpieszone bicie serca, niechęć do jedzenia szczurzego żarełka oraz uczuciowość. Poza tym Dusia zachowuje się normalnie. Karmię ją nutridrinkiem i gerberkami, właściwie to wszystkim na co ma ochotę, ale ona niestety nie chce przytyć. Szczurek ma 16 miesięcy więc to chyba jeszcze nie starość. W poniedziałem idziemy do weta, ale wolałabym już teraz wiedzieć co to może być. Zaznaczam, że żadnego guzka nie wykryłam. Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co się dzieje z moim szczurem?? Proszę o pomoc

Post autor: limba »

tycia objawy ktore opisujesz moga miec liczne podloze..

Problemy z ukladem oddechowym, choroba serca, nerek, powoli rozwijajace sie zapalenie mozgu, guz w głowce.

Bez dobrego weta sie nie obejdzie.

Czy wystepuja niedowlady, zgrzytanie zebami, znaczne wyplywy porfiryny, problem z utrzymaniem zarleka w lapkach itp?

Jeszcze sprawa pierwsza, czy zabki nie sa za dlugie?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
tycia
Posty: 23
Rejestracja: pt sty 23, 2009 7:34 pm

Re: Co się dzieje z moim szczurem?? Proszę o pomoc

Post autor: tycia »

Poza tymi objawami co napisałam to wszystko jest dobrze, ząbki nie są za długie bo jak coś chce to je, żadnych niedowładów nie ma, żadnych wydzielin też nie. Niby nic strasznego się nie dzieje, tylko może ja jestem przewrażliwiona. Martwi mnie to, że jest taka chuda. Nigdy też nie była uczuciowa, to była raczej dzikuska, a teraz nie ma nic przeciwko pieszczotom.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co się dzieje z moim szczurem?? Proszę o pomoc

Post autor: limba »

Kazde zachowanie odbiegajace od normy, czy cokolwiek co Cie niepokoi powinno zostac zdignozowane przez lekarza.
Przyspieszony oddech moze miec wiele zrodel.. Tym bardziej ze czujesz szybsze bicie serca a szczurka nie jest do konca soba.
U np mojego ŚP Klapusia bylo brak znaczacych objawow "tyko" gadal, okzalo sie ze ma potezne ropne zapalenie pluc i do tego przesuniete serce co powodowalo zaburzenia w jego pracy.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
tycia
Posty: 23
Rejestracja: pt sty 23, 2009 7:34 pm

Re: Co się dzieje z moim szczurem?? Proszę o pomoc

Post autor: tycia »

O Boże, bardzo współczuje. W poniedziałek się wszystko wyjaśni. Lepiej dmuchać na zimne. Dzięki za pomoc limba:)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co się dzieje z moim szczurem?? Proszę o pomoc

Post autor: limba »

daj koniecznie znac jaka bedzie diagnoza.

masz sprawdzonego weta?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
anik1
Posty: 268
Rejestracja: sob paź 04, 2008 7:47 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Co się dzieje z moim szczurem?? Proszę o pomoc

Post autor: anik1 »

u mojej szczurci pszyspieszone bicie serducha + ruszanie boczkami to był przerost lewej komory serca. Czasem bladła (uszka, łapki, nosek)
Twój szczurek potrzebuje jak najszybciej weta
Awatar użytkownika
tycia
Posty: 23
Rejestracja: pt sty 23, 2009 7:34 pm

Re: Co się dzieje z moim szczurem?? Proszę o pomoc

Post autor: tycia »

Nie bardzo, ale będę szukać. Podejrzewam, że większość ma specjalizacje z większych zwierzaków, no ale będę szukać.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co się dzieje z moim szczurem?? Proszę o pomoc

Post autor: limba »

a skad jestes? w dziale weterynarze moze znajdziesz polecanego w swoim miescie.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
tycia
Posty: 23
Rejestracja: pt sty 23, 2009 7:34 pm

Re: Co się dzieje z moim szczurem?? Proszę o pomoc

Post autor: tycia »

Z Zabrza jestem, jestem nowa na forum, więc jeszcze nie wiem do końca co tu jest. Dzięki
anik1
Posty: 268
Rejestracja: sob paź 04, 2008 7:47 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Co się dzieje z moim szczurem?? Proszę o pomoc

Post autor: anik1 »

poszukaj tu polecanego weta w okolicy
http://www.szczury.org/viewforum.php?f=13
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co się dzieje z moim szczurem?? Proszę o pomoc

Post autor: limba »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t=7383 watek o wetach z Zabrza. Dosc stary, ale zawsze mozna napisac czy ktos ma aktualne info.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
tycia
Posty: 23
Rejestracja: pt sty 23, 2009 7:34 pm

Re: Co się dzieje z moim szczurem?? Proszę o pomoc

Post autor: tycia »

Znalazłam, znalazłam. Słyszałam o tym wetu wiele dobrego, rzeczywiście to pasjonat. Znajomi go polecają. No to już spokojniejsza jestem. Mam nawet w potrfelu Jego wizytówkę. To Piotr Młynarski. Zobaczymy jak się zajmie moją Dusią:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”