ALERGIA u szczurka - OBJAWY

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: ALERGIA u szczurka - OBJAWY

Post autor: kinia87 »

kupilam chipsi ultra, bo mais bylo tylko cytrynowe (ych!). Ale podsciolka jest super. Zaryzykowalam i od razu im zmienilam na to..I musze powiedziec, ze jest spora poprawa... czyli wyglada na to, ze mozliwe, iz byla to reakcja alergiczna....
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: ALERGIA u szczurka - OBJAWY

Post autor: kinia87 »

zapomnialam jeszcze zapytac ile razy na dzien/ile dni max mozna stosowac ta masc?
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: ALERGIA u szczurka - OBJAWY

Post autor: kinia87 »

okazalo sie, za Aya ma alergie... jednak w przeddzien przeniesienia na reczniki papierowe zacwierkala jak kanarek. Nie trwalo to dlugo jakies 20 s. Na reczniczkach przestala klikac nosem, kicha rzadko. Jednak przed chwila znowu cwierkala przez ok. 20s... nie wiem, czy moze to byc jeszcze ustepujaca reakcja alergiczna? czy raczej nie ma to zwiazku?
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: ALERGIA u szczurka - OBJAWY

Post autor: kinia87 »

dla wszystkich przegladajacych ten dzial. U Ayi alergia miala nastepujace objawy (bardzo mylace):
kichanie, drapanie, klikanie/chrumkanie nosem! po zmianie na reczniki papierowe i granulat ze slomy ustapilo :)
Wiec wszystkich z podobnymi problemami zachecam do eksperymentowania ze zmiana sciolki na dzien dobry...
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
szyszka
Posty: 28
Rejestracja: czw sty 27, 2011 12:00 am
Lokalizacja: Smołdzino, Słupsk

Re: ALERGIA u szczurka - OBJAWY

Post autor: szyszka »

Witam. Z moimi szczurkami też jest coś nie tak. Najpierw przywiozłam starszego, który nie kichał i nie miał żadnych objawów alergii. Później połączyłam go z mniejszym i oba zaczęły kichać niemiłosiernie. Pomyślałam, że się przeziębiły, więc pojechałam z nimi do weta. Ten jednak stwierdził, że mają alergię i podał im jakieś lekarstwo. Powiedział, żeby nie prać szmatek i ściereczek w płynie ani żadnych innych chemikaliach, więc uprałam wszystko w szarym mydle, po którym nie powinny kichać. Mija właśnie trzeci dzień, a one dosłownie co chwilę kichają i mniejszy tak jakby "się krztusi".. odgłos przypominający kota dyszącego, gdy sierść wleci mu do gardła, tyle że ciszej. Dodam jeszcze, że nie mają sianka ani trocin, ale żwirek, który nazywa się Cat's Best Universal. Co ja mam robić? :( martwię się o nie :(
Ze mną od stycznia 2011: Klakier, Azor [*]
od września 2012: Julian & Morys[/color]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ALERGIA u szczurka - OBJAWY

Post autor: Paul_Julian »

Idz do innego weta, szczególnie jesli drugi zaczyna pochrząkiwać. Mozliwe tez , ze pokichują ze stresu (nowy towarzysz)
Tu jest spis wetów http://szczury.org/viewforum.php?f=13
Mozna zrobić zdjecie rtg płucek, teraz jest jeszcze zima, więc dużo ogonków kicha. Mozesz im podawać np. betaglukan, albo kropelkę bioaronu dla dzieci. Jesli nei pzrejdzie za kilka dni , lub stan sie pogorszy , wtedy kategorycznie do weta.

Każdy lek, jaki dostajesz zapisz sobie na karteczce - nazwę i dawkę. To ważna informacja.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
szyszka
Posty: 28
Rejestracja: czw sty 27, 2011 12:00 am
Lokalizacja: Smołdzino, Słupsk

Re: ALERGIA u szczurka - OBJAWY

Post autor: szyszka »

ok, dziękuję bardzo :) spróbuję coś z tym zrobić. Ten stary wet osłuchał ogony i stwierdził, że czysto oddychają. Jednak zmienię weterynarza, choć ten był polecany, tu, na forum. I podam lekarstwa, o których napisałeś. Dziękuję :)
Ze mną od stycznia 2011: Klakier, Azor [*]
od września 2012: Julian & Morys[/color]
szyszka
Posty: 28
Rejestracja: czw sty 27, 2011 12:00 am
Lokalizacja: Smołdzino, Słupsk

Re: ALERGIA u szczurka - OBJAWY

Post autor: szyszka »

Okazało się, że to ostre zapalenie płuc, wrzody na jelitach i przeziębienie. Podaję im antybiotyk o nazwie Ospamox i widzę dużą poprawę. Jeszcze tylko tydzień i będą zdrowe :)
Ze mną od stycznia 2011: Klakier, Azor [*]
od września 2012: Julian & Morys[/color]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ALERGIA u szczurka - OBJAWY

Post autor: Paul_Julian »

Koniecznie podawaj im Lakcid, 2 godziny po antybiotyku, to osłonowe.
Czy mozesz napisać jakie dawki dajesz szczurkom, przyda się na przyszłość ? :)

Świetna wiadomość, że mają się lepiej.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
szyszka
Posty: 28
Rejestracja: czw sty 27, 2011 12:00 am
Lokalizacja: Smołdzino, Słupsk

Re: ALERGIA u szczurka - OBJAWY

Post autor: szyszka »

5 mg, raz dziennie :)
Ze mną od stycznia 2011: Klakier, Azor [*]
od września 2012: Julian & Morys[/color]
martyn
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 7:36 pm

Re: ALERGIA u szczurka - OBJAWY

Post autor: martyn »

Witam,
posiadam szczurki od 3 dni i stosuję żwirek drewniany ekologiczny SUPER PINIO.
Jeden ze szczurków wydaje się być zadowolony, ale drugi nieustannie kicha. Porfiryny, ani kataru póki co nie widać.
Zastanawiam się czy kichanie jest kwestią stresu, czy może szczurek ma jakąś alergię?
Według producenta wyżej wymienionego żwirku produkt nie uczula.
Nie potrafię znaleźć rzetelnej informacji, czy wyżej wymieniony żwirek pyli? Czytałam, że pylenie podrażnia drogi oddechowe ogonków.
Czy ktoś potrafi mi udzielić odpowiedzi na to pytanie? Może polecacie jakiś lepszy żwirek drewniany ekologiczny?
Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie!
martyn
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 7:36 pm

Re: ALERGIA u szczurka - OBJAWY

Post autor: martyn »

P.S. oraz co sądzicie o taki produkcie?
Bunny Bed o´Linum naturalna podsciółka lniana???
Pierwszy raz na niego trafiłam i chciałabym poznać opinie użytkowników.
Jeszcze raz Dziekuję
Awatar użytkownika
Madziullka
Posty: 13
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 4:08 pm
Lokalizacja: Puławy

Re: ALERGIA u szczurka - OBJAWY

Post autor: Madziullka »

Czy istnieje taka mozliwosc, zeby szczurek mial uczulenie na siersc kota??? Zastanawia mnie taka ewentualnosc, gdyz jedna z dwoch moich ogoniastych od czasu do czasu kichala. Myslalam, ze moze uczulenie na trociny, wiec zminimalizowalam ich ilosc, zastepujac je zwirkiem. Nic nie pomoglo. Przeziebienie/przewianie raczej wykluczylam. Na poleczkach w klatce mialy wyscielane pocietym polarowym kocem, na ktorym spal kilka razy kot. Przy zmianie sciolki wyjelam polar by go wyprac i wlozylam.w.zastepstwie pluszowy material. Kichanie ustapilo. Mozliwe takie rzeczy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”