Dwie chore-problemy z oddychaniem i senność

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Dwie chore-problemy z oddychaniem i senność

Post autor: nausicaa »

przykro mi[*]

ale na wsmutek swój i Kredki najlepsza nowa szczurka:) tyle teraz szuka domku:) nawet ja mam jedną rexowoą paninkę do adopcji, przesłodka:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
kari
Posty: 151
Rejestracja: śr cze 25, 2008 1:36 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dwie chore-problemy z oddychaniem i senność

Post autor: kari »

nausicaa, powoli zaczynam o tym myśleć, ale chyba musi minąć trochę czasu zanim się zdecyduję. Kredka to towarzyski szczurek, ale póki nie będzie całkiem zdrowa, to nawet nie ma mowy. Nie będę ryzykowała, że "nowe" szczurki się zarażą. Jednak na pewno to nie koniec mojej przygody ze szczurkami ;)
Ze mną: Zorka (psiak wieloowocowy)
Za Tęczowym Mostkiem: Mysia, Kruszynka, Czarna, Ruda, Wiórka, Kredka, Śnieżka, Agatka [*][/b]
Awatar użytkownika
kari
Posty: 151
Rejestracja: śr cze 25, 2008 1:36 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dwie chore-problemy z oddychaniem i senność

Post autor: kari »

Ja już nie wiem co robić :/
Generalnie objawy u Kredki zmieniły się. Teraz wygląda to bardziej na jakieś problemy neurologiczne. Szczurzyna zatacza się, ma niedowład przednich łapek, jakieś drgawki... Przeglądając forum znalazłam objawy zapalenia mózgu. Większość pasuje. Ale przeczytałam też, że leczy się to m.in. doksycykliną, tak? A co jeśli ta nie pomaga?
Podczas wczorajszej wizyty u weta Kredka dostała leki przeciwbólowe i wzmacniające (steryd?) ale poprawy nie było żadnej. Weterynarz dała drugi antybiotyk (w zastrzykach) i teraz mała ma dostawać dwa. Jednak jej stan na dzień dzisiejszy jest straszny. Leci przez ręce, prawie w ogóle nie łapie równowagi, ciężko jej podnieść główkę do poidełka. Kiedy próbowałam ją napoić "ręcznie" nawet nie przełykała. Co jakiś czas piszczy, jakoś sama z siebie. To znaczy, że aż tak cierpi? Może powinnam jej pomóc odejść jak najszybciej? Sądzicie, że jest jeszcze szansa?
Pomocy... :'(
Ze mną: Zorka (psiak wieloowocowy)
Za Tęczowym Mostkiem: Mysia, Kruszynka, Czarna, Ruda, Wiórka, Kredka, Śnieżka, Agatka [*][/b]
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Dwie chore-problemy z oddychaniem i senność

Post autor: tahtimittari »

To może być też wylew wnioskując z objawów.
Szczurka jest bardzo słaba, boli ją, możesz rozważyć ewentualne skrócenie jej cierpienia, raczej ciężko będzie by z tego wyszła :-[
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”