Astma oskrzelowa

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
agatkaa
Posty: 20
Rejestracja: czw sty 27, 2011 7:06 pm
Lokalizacja: Elbląg

Astma oskrzelowa

Post autor: agatkaa »

Moj szczurek dziwnie oddycha jakby charczy. Byłyśmy u weterynarza oddycha jak przez słomkę tak powiedział lekarz. dostała zastrzyk niby lepiej lecz po 4 dniach wróciło i ma dostawać teraz tabletki. Lekarz powiedział ze to nie jest jednoznaczna diagnoza bo może być to infekcja. Moja szczurzyca ma jeszcze siostrę i ona również lecz zdecydowanie lżej i rzadziej charczy. Czy ktoś miał już taką sytuację ? Nie wiem czy to może być groźne, czy może się przenosić a ja muszę mieć zdrowe szczurki gdyż się przeprowadzamy do Norwegii
Loca[*], Waka, Lola
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Astma oskrzelowa

Post autor: nausicaa »

jeśli szczurek jest apatyczny, dużo śpi i ma porfirynkę, to może być zap.płuc. jeśli obie tak chrumczą, to obie mogą być chore. poszukaj dobrego weta w dziale weterynarze, bo nie wszyscy znają się na gryzoniach. zapisuj też zawsze, jakie leki dostał szczurek. wet pewnie podał steryd w zastrzyku, który działał te 4 dni i poprawił stan szczurka, ale to jest tylko leczenie objawowe. steryd to tak jak tabletka od bólu głowy.

jeśli nie ma w pobliżu dobrego weta, to możesz wydrukować tablicę leków bezpiecznych dla szczurów. zwykle w takich przypadkach podaje się enrobioflox (baytril) w połączeniu z doksycykliną. terapia powinna trwać min 10-12 dni, bo szczur ma szybki metabolizm i krótsze podawanie tylko zaleczy, ale nie wyleczy choroby, która potem wróci. pamietaj o podawaniu probiotyku np lakcidu.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
agatkaa
Posty: 20
Rejestracja: czw sty 27, 2011 7:06 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Astma oskrzelowa

Post autor: agatkaa »

Teraz obie charczą ale rzadko. U mnie w mieście nie ma dobrego weta który zna się na gryzoniach. A podał steryd w zastrzyku na pewno. A te lekarstwa bez recepty się kupuje i jak się podaje ?
Loca[*], Waka, Lola
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Astma oskrzelowa

Post autor: nausicaa »

no musisz iść do weta i on da Ci lekarstwa (enro), doksycyklina jest lekiem dla ludzi, więc dostaniesz receptę.

tak, jak pisałam, wydrukuj sobie listę tych leków i idź do weta, nawet takiego który się nie zna. bez leczenia szczura nie wyleczysz.
leki są na receptę, zwierzętom nie podaje się leków "gorszych" tylko dlatego, że są zwierzętami i nie można ich podawać na własną rękę.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”