Nie wiem co mam robić..

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mokka
Posty: 37
Rejestracja: pt sty 04, 2013 9:29 pm

Nie wiem co mam robić..

Post autor: Mokka »

Cześć. Zwracam się do Was z problemem bo już nie wiem co mam robić. Od czasu gdy kupiłam szczurka (zoologiczny ;/) to było jakieś 5 miesięcy temu wydawał z siebie dziwne dźwięki. Byłam z tum u jednego weta to dostał jakieś pigułki i nic nie pomogło... I dwa dni temu byłam u innego weta i własnie zauważył że tak robi, (to jest odgłos jak by chrapał albo odgłos piszczącej zabawki). No i powiedział mi że prawdopodobnie ma coś z krtanią i trzeba było by zajrzeć pod narkozą. Ale nie ma 100% pewności że akurat to jest to. Nie wiem czy biedaka męczyć, bo i tak już przez choroby jest ogonek wymęczony. Nie wiem co mam robić, pomóżcie. :(
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nie wiem co mam robić..

Post autor: madziastan »

Moje szczurki, w sensie Milky i Miodynka też świszczały, czuć było chrapanie i wydawali takie świsty z płuc. Osłuchowo było słychać, mieli zapalenie okrzeli. Dostali oxyvet i baytril w zastrzykach (10 dni) i im przeszło migiem.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Mokka
Posty: 37
Rejestracja: pt sty 04, 2013 9:29 pm

Re: Nie wiem co mam robić..

Post autor: Mokka »

Właśnie w tym rzecz że Moris osłuchowo jest czysty.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Nie wiem co mam robić..

Post autor: nienazwana »

U mojej szczurci Helenki też osłuchowo nic za bardzo nie było słychać. Tylko tak dziwnie jakby "cykała". Zachowywała się również moim zdaniem ok. Jako że byliśmy właśnie z drugą Zośką z zapaleniem płuc, weterynarz z pulsvetu zdecydował o zrobieniu prześwietlenia rtg obydwum. I okazało się że mała ma ropień w płucu. Teraz już kończymy leczenie i mam nadzieję że będzie sukces (choć od wczoraj zbiesiła się i przy podawaniu antybiotyku jest problem ::) ). Dlatego polecałabym diagnostykę rtg, ale mówię o tym tylko jako laik. Weterynarz znający się na rzeczy (znaczy na szczurkach ;D ) powinien podjąć decyzję dot. diagnostyki. Jeśli chodzi o przebieg prześwietlenia to to dosłownie chwila strachu. Moje małe co prawda darły nieco paszczęki, ale krzywda im się nie stała (nawet na zdjęciach wyszły z rozdziawionymi japami ;) ). Sprawny wet robi to szybko nie męcząc szczura. A wynik może rozwiać wątpliwości i zadecydować o zdrowiu i życiu ogona, więc myślę że warto. Własne doświadczenia nauczyły mnie, że bagatelizowanie niewielkich nawet objawów ze strony układu oddechowego u szczurów może mieć nieciekawe konsekwencje. Choć paniki nie polecam ;)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Nie wiem co mam robić..

Post autor: nienazwana »

ups, dwa razy mi się post wkleił :P
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nie wiem co mam robić..

Post autor: smeg »

Mokka, skąd jesteś? Wydaje mi się, że ten weterynarz nie ma pojęcia o szczurach. Poszukaj w dziale "Weterynarze" polecanej lecznicy z Twojej okolicy. Pierwsze słyszę, żeby przy problemach z drogami oddechowymi stosować narkozę. Wręcz przeciwnie - narkoza u szczurka, który ma np. problemy z płucami może spowodować, że się z niej nie wybudzi i umrze. Lekarz powinien dokładnie osłuchać szczurka, a jeśli to coś poważniejszego - podać antybiotyk (w zastrzykach lub tabletkach). Antybiotyki u szczurów powinny być przyjmowane co najmniej przez 7-10 dni. Nawet, jeśli objawy miną po 3 dniach, należy kontynuować kurację, aby uniknąć nawrotu choroby. Nie zapomnij zapytać o dokładne nazwy leków, które dostaje szczur. Najlepiej poproś o zapisanie ich na kartce razem z dawkami.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Nie wiem co mam robić..

Post autor: akzi »

weterynarza znajdziesz tu :

http://szczury.org/viewforum.php?f=13

bądź wpisz w zaawansowanej szukajce
miasto
i z tabelki wybierz dział
weterynarze
=> szukaj
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”