Kichanie, duszność, stan tragiczny, pomocy!

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pierwiasteknielad
Posty: 46
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 4:26 pm

Kichanie, duszność, stan tragiczny, pomocy!

Post autor: pierwiasteknielad »

Maleńka kichała, od kiedy przywiozłam ją do domu.
Jest u mnie ponad 8 miesięcy, z przewlekłym kichaniem i porfirynką stale lecącą z noska.
Leczyłam ją wiele razy enrofloksacyną u weterynarza, do pyszczka, ale antybiotyk nic nie dawał, mukolityk też nie.
Kilka razy dusiła się i trzeba było podać steryd.
Po tygodniu leczenia enro, moja Malutka rzęziła dziś tragicznie, pojechałam do weta w celu przedłużenia leku. Trzeba było znów podać steryd, dostała też mukolityk. Jej stan ani trochę się nie poprawił i mam wrażenie, że ona mnie opuszcza... Dopiero co pochowałam szczurka po operacji ropnia, nie jestem gotowa przyjąć śmierci następnego.
Dostałam do domu jakiś bardzo silny antybiotyk, nie pamiętam nazwy, ale powiedziano mi, że to ostatnia nadzieja, że skutki uboczne są takie, że szczur może paść. Nie wiem co robić teraz, czy podawać jej go czy nie, nie wyobrażam sobie, żeby po podaniu leku moimi rękoma Maluszek padł mi zaraz potem na kolanach... Dziś podałam jej pierwszą dawkę, nie jest ani lepiej, ani gorzej. Ale martwię się bardzo, myślę, co można jeszcze zrobić... Czy w ogóle można coś zrobić? Powiedzcie mi...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kichanie, duszność, stan tragiczny, pomocy!

Post autor: Paul_Julian »

Jesli steryd nie pomoże to juz nic nie pomoże. A nie masz moze spisanej nazwy tego antybiotyku ? Bez pomocy leku tez szczurka moze umrzec, decyzja jest cięzka, ale moze lepiej spróbowac ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
pierwiasteknielad
Posty: 46
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 4:26 pm

Re: Kichanie, duszność, stan tragiczny, pomocy!

Post autor: pierwiasteknielad »

Niestety nie spisalam, a nie moge sobie przypomniec nazwy... ponoc lek jest ukierunkowany tylko na leczenie pluc w ktorych sie uzbieral plyn.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kichanie, duszność, stan tragiczny, pomocy!

Post autor: unipaks »

Przy obecności płynu w płucach trochę mógłby pomóc zastrzyk z Furosemidu, steryd może pozwoli zebrać siły. Antybiotyki zmienia się, jeśli problemy się powtarzają; czasem enro nie jest lekiem adekwatnym do leczenia danej bakterii i należy włączyć coś innego lub dwa antybiotyki skojarzone :-\
Trzymam kciuki za małą, oby przetrwała
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
pierwiasteknielad
Posty: 46
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 4:26 pm

Re: Kichanie, duszność, stan tragiczny, pomocy!

Post autor: pierwiasteknielad »

Nie przetrwała.
A jadła, myła się, tak bardzo chciała żyć.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kichanie, duszność, stan tragiczny, pomocy!

Post autor: unipaks »

:( Tak mi przykro...
[*] Dla malutkiej, niech śpi spokojnie...
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kichanie, duszność, stan tragiczny, pomocy!

Post autor: Paul_Julian »

Niech leci, malutka. Nie jest tam sama, w szczurzym raju. Czasem cięzko jest pogodzić sie ze śmiercią, ale przynajmniej nie cierpi i była kochana.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”