Szczury kicha, czerwona skóra wokół noska

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Guszek92
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 04, 2014 7:16 pm

Szczury kicha, czerwona skóra wokół noska

Post autor: Guszek92 »

Witam,

Moja kochany Szczurek przez noc zachorował, wczoraj było wszystko ok a dziś Szczurek, zaczął kichać i mieć problemy z oddychaniem w dodatku skórkę wokół pyszczka jest bardzo czerwona.

Szczura trzymam cały czas po bluza by miał ciepło, dostał odrobinę miodu wydaje mi się ze pod wieczór trochę mu się polepszylo, stał się bardziej żywy.

Dodaje zdjęcie z tym noskiem bo nie wiem co to jest :(
Guszek92
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 04, 2014 7:16 pm

Re: Szczury kicha, czerwona skóra wokół noska

Post autor: Guszek92 »

http://i.imgur.com/YfoYmHo.jpg

sorki nie widze nigdzie opcji edycji :(
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Szczury kicha, czerwona skóra wokół noska

Post autor: ol. »

Wydzielina na pyszczku to pewnie katar i porfiryna (czerwona substancja którą szczury wydzielają w okolicach nosa i oczu kiedy są chore albo w stresie). Szczurek jak najbardziej mógł się rozchorować przez noc, u zwierząt z tak szybkim metabolizmem choroby postępują bardzo szybko.
Powinieneś z ogonkiem odwiedzić jak najszybciej weterynarza znającego się na gryzoniach, jeśli to infekcja potrzebne będą leki, żeby ją zatrzymać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”