Kichanie, częste drapanie się u ogonka

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
haru
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 26, 2014 12:58 pm
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Kichanie, częste drapanie się u ogonka

Post autor: haru »

W klatce mam trociny i sianko. Uczulenie? Wymienić trocinki na żwirek? Jaki najbardziej polecacie?
Przeziębienie? Dodam że klatka często leży na podłodze obok drzwi, szczur na wybiegu bardzo dużo czasu spędza obok otwartego okna, dodatkowo ostatnio parę razy wyszłam z nim na dwór. Dosypać vibovitu bobas to poidełka? Iść jednak do weterynarza? Zmienić przede wszystkim trociny na żwirek? żadnych wycieków z nosa, po prostu często się drapie i kicha. tyle pytań, z góry dziękuje za odpowiedź ;) :-[
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kichanie, częste drapanie się u ogonka

Post autor: mikanek »

Usuń trociny i siano, na razie daj do klatki zwykły ręcznik (jakiś polar itp). Na wzmocnienie możesz dać vibovit, albo beta-glukan. Klatkę postaw w miejscu, które nie jest narażone na przeciągi, niestety szczurom niewiele potrzeba, aby się przeziębić :/
Co do drapania to przejrzyj skórę szczura, jeśli znajdziesz strupki to trzeba będzie podjechać do weta po invermektynę na pasożyty.
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kichanie, częste drapanie się u ogonka

Post autor: mikanek »

Zapomniałam dodać - jeśli szczur jest u Ciebie od niedawna to może pokichiwać ze stresu, zwłaszcza jeśli mieszka sam. Koniecznie pomyśl, aby szybko zapewnić mu towarzystwo ;)
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
haru
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 26, 2014 12:58 pm
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Kichanie, częste drapanie się u ogonka

Post autor: haru »

Okok zamienię na ręcznik, jak długo trzeba przetrzymać z tym ręcznikiem? Dopóki nie przestanie pokichiwać? Jeśli przestanie kichać to ewidentnie wina trocin? Mam ją od miesiąca, ale baardzo szybko się oswoiła, więc wątpię by to było ze stresu. Nie ma żadnych strupków na skórze.
Btw, można kupić saszetki vibovitu na sztuki w aptece? ::)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kichanie, częste drapanie się u ogonka

Post autor: smeg »

Vibovit można kupić tylko w całym opakowaniu. Beta-glukan jest dostępny na sztuki w niektórych lecznicach wet. (pod nazwą Vetomune, Scanomune). Potrzymaj ją bez ściółki tak ok. tydzień i jeśli przestanie kichać, poszukaj takiej, która nie będzie podrażniać jej dróg oddechowych - może jakiś drewniany żwirek dla kotów, Chipsi Mais z kukurydzy albo zrębki bukowe (ostatnio polecane przez wiele osób). Siana w ogóle nie powinno się stosować przy szczurach, ze względu na możliwość przeniesienia pasożytów i wyjątkowo nieprzyjemny zapach po zasikaniu.

Koleżankę i tak musisz jej przygarnąć, bo szczury to zwierzęta silnie stadne i nie można ich trzymać pojedynczo, człowiek nie zastąpi im szczurzego towarzystwa.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
hekatomba
Posty: 82
Rejestracja: sob sty 04, 2014 3:49 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Kichanie, częste drapanie się u ogonka

Post autor: hekatomba »

haru pisze:Btw, można kupić saszetki vibovitu na sztuki w aptece? ::)
Można, ale nie w każdej aptece. Popytaj w okolicznych aptekach - ja z powodzeniem kupuję na sztuki saszetki Vibovitu w jednej z osiedlowych aptek.
Awatar użytkownika
PunkPandora
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 13, 2014 11:38 pm
Numer GG: 20307727
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Kichanie, częste drapanie się u ogonka

Post autor: PunkPandora »

Ja to bym raczej kropelke Cebionu dala, dziala cuda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”