Pomocy zaksztuszenie

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
monikaa
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 18, 2012 9:07 am

Pomocy zaksztuszenie

Post autor: monikaa »

Witam, szczurek we wrześniu będzie miał dwa latka, samczyk. Kilka tygodni temu wieczorem jadł kolacje, suchy pokarm, karma Versele-Laga Rat Nature, zawsze jadł tą karmę, od małego, i nagle zaczął się dławić, leciała mu dziwna wydzielina jakby ślina z czerwonym zabarwieniem, i nie umiał złapać tchu. Po próbach samodzielnego ratowania pojechałam do weterynarza na nocny dyżur. Weterynarz dał zastrzyk rozluźniający na oddychanie i antybiotyk ( Dexasone i Enrobioflox), spędził kilka minut w inkubatorze pod tlenem. Trochę się polepszyło i pojechałam do domu. Rano na wizycie kontrolnej weterynarz stwierdził, że to może być zachłystowe zapalenie płuc i dostawał antybiotyk przez kilka dni dwa razy dziennie. Dodam,że szczurek mimo ciężkiego stanu nie dał sobie zajrzeć do pyszczka. Następnego dnia było już bardzo dobrze. Ale dzisiaj (patrz data postu) znowu powtórzyły się objawy. W trakcie kolacji szczurek zaczął się mocno ślinić, krztusić i się pokładał. I też pojawiła się ta czerwona wydzielina. Pojechałam od razu do weterynarza. Szczurek dostał kolejne zastrzyki. Ale nie było tak źle jak poprzednim razem i lekarz wysłał nas do domu. Bardzo zaniepokoiła mnie informacja od weterynarza, że ogonek może mieć nowotwór i dlatego się krztusi podczas posiłku. Nie będę ukrywać, że wolałabym, żeby to nie była prawda. Proszę o pomoc w określeniu co dolega mojemu szczurkowi, albo jak mam się teraz nim opiekować, żeby unikać takich sytuacji, które są dla niego dość uciążliwe i stresujące. Oczywiście zgadzam się na kontakt nie tylko przez forum ale też telefoniczny, mailowy, bądź osobisty, jeśli ktoś tylko będzie mógł pomóc mojemu ogonkowi.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomocy zaksztuszenie

Post autor: noovaa »

Przede wszystkim przydałyby się dokładne badania serca i płuc. Czyli minimum RTG, dobrze zrobić Echo serca. Dopiero po tych badaniach można powiedzieć coś więcej.

Przyjrzyj się na co dzień, czy szczurek nie oddycha boczkami mocniej niż normalnie. To objaw duszności. Trudności z oddychaniem może mieć codziennie, ale silne duszności tylko co jakiś czas. RTG powinno pokazać zmiany w płucach zarówno zapalne /słychać je też osłuchując/ jak i nowotworowe. Jedna z moich szczurzyc z wielkim guzem w płucu, miała silniejsze duszności dosłownie chwilowe, raz na czas, zupełnie jak ataki astmy, po czym przechodziło bez leków nawet.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”