Szczur krztusi się,ślini!

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
magza6
Posty: 27
Rejestracja: wt sie 14, 2012 5:36 pm

Szczur krztusi się,ślini!

Post autor: magza6 »

Problem ze szczurem wyglada tak:ok 2 tygodnie temu zaczął się krzywić,krztusić,ślinić ale przeszło dlatego stwiedziałam że coś mu utkneło,ale już sobie z tym poradził.Sytuacja powtórzyła się jeszcze za kilka dni 2 razy dlatego wziełam go do weta.Dostał zastrzyk i lek na 5 dni,ale nie pomogło,dlatego wczoraj też pojechałam do weta,ale akurat 15 listopada gabinet nie czynny,a to weterynarz który chyba najbardziej w okolicy zna się na szczurach,a dodam że mieszkam na wsi więc nie mam takich możliwości jak w dużych miastach.Szczuras bardzo schódł,nadal się ślini,a wczoraj wiecorem myślałam juz że umiera,ale na szczęście później poczuł sie lepiej.Czy macie jakieś propozycje co to moze być za choroba?I jakie badania mogę zaproponować pani weterynarz?Zastanawiałam się czy by do niej nie zadzwonić ,ale jak przez telefon mogła by mi pomóc więc najpierw piszę tutaj :-[ Jak mam się nim zaopiekować? Karmić moze przez strzykawkę jakąś zupką żeby cos w ogóle zjadł? Wiem że powinnam jak najszybciej do weta,ale niestety nie ode mnie to zalezy :( :-[ Proszę doradźcie coś :'(
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczur krztusi się,ślini!

Post autor: noovaa »

Prawdopodobnie szczurek się nie krztusi a ma ataki duszności.
Najczęstszą przyczyną takich ataków, jest choroba serca. W tym kierunku niech wet szuka ( osłuchowo ciężko zdiagnozować, najlepiej zrobić RTG lub ECHO ).

Samo serce leczymy zazwyczaj Prilium. Do tego albo furosemid albo sterydy na duszności w zależności od konkretnej potrzeby.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”