[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: PALATINA »

NIE ROZDZIELAC!

To jest zaraźliwe, ale prawie wszystkie szczury są nosicielami różnych świństw powodujących zapalenie płuc. Na pewno całe stado ma taka samą florę barteryjną, ale nie każdy musi zachorować.
Rozdzielanie przyspoży tylko samych niekorzysci - stres po rozłące, gporsze samopoczucie i mniejsza szansa na zaleczenie (wyleczyc do końca niestety sie nie da nigdy).

Dr Bilecki mi zabranił rozdzielania, gdy Benjamin był chory.
Ale Marco i tak był izolowany w innej części mieszkania (jako nowy, nie włączony jeszcze do stada w tym czasie), a zachorował! Natomiast Antoś przebywający stale z Benjaminem nie zachorowal... :roll:
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: Anita »

Całe szczęście jest lepiej, furkocze o wiele mniej :)
Wetka też mówiła żeby nie rozdzielać.
Zrobiłam Ciapie zastrzyk podskórny, okropne... ale chyba się nawet nie zorientowała.... ;) a jutro muszę robić zupełnie sama... ciekawe czy mi czasem nerwy nie puszczą...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: krwiopij »

zastrzyki podskorne to latwizna... ;) ja nie licze juz, ile zrobilam ich moim dzieciakom... :roll: pamietaj tylko, zeby robic je na skorze z boku ciala - jak najdalej od kregoslupa... szczegolnie, jesli podajesz enrofloksacyne, po ktorej czesto pojawia sie martwica...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: Anita »

Aaaaa... zrobiłam mojemu szczurowi zastrzyk! mam nadzieję że mi wybaczyła ;)
Absolutnie nie chciała być przytrzymywana przez moją siostrę i dopiero kawałek parówki przekonałał ją do siedzenia w miejscu... tyle się przymierzałam a ona chyba nawet nie poczuła... okropne jest to uczucie przebijania skóry :? Ale udało się :) Jutro do weta (mam nadzieję że ostatni raz bo już jest bardzo dobrze) :)

Czekam na gratulacje :)
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: jokada »

tez gratuluje, boe wiem jak samemy trudno zrobic zastrzyk - mi w wiekszości przypadków ktos pomagał
a przy Lorce to koszmar - nawet wet miał za pierwszym razem problem :roll:

oby jak najszybciej wszystko było ok :)
n-boh
Posty: 42
Rejestracja: pt sty 14, 2005 8:50 am

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: n-boh »

Gratulacje, nie wiem czy bym sie odawrzyła zrobic mojej szczurci zastrzyk:) Mam nadzieje ze twoj ogonek juz dochodzi do siebie
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: Anita »

Dzięki :)
Jest dobrze już nie brzęczy... dziś pare razy tylko furkotała cichutko...
Jutro, chyba że się pogorszy (puk puk - odpukać ;)) nie idę do weta, pojutrze na kontrolę
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: Anita »

No więc wczoraj Ciapa nie furczała i myślałam, że po wszystkim ale dziś, wracam ze szkoły wypuszczam potwory a ona, wstrętna jak nie zacznie chrobotać :| No więc do weta. Wet stwierdził, że w płucach/czy tam oskrzelach nic nie słychać i że to dziwne... dał jeszcze jeden zastrzyk... i mam pokazać się w piątek.

Ma ktoś jakiś pomysł co to może być innego?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: ESTI »

Anita, pójdż do innego weta. Dr Bielecki przyjmuje w czwartki w Lecznicy na ul. Schoeregera...albo do dr Wojtyś, przyjmuje na ul. Klemensiewicza, w czwartki przyjmuje do 14:00.
Musisz się skonsultować...tez Twój wet...bez obrazy...ale jakoś mi się nie podoba...
Jak coś to pisz, to wytłumaczę Ci jak do tych wetów dojechać.
Obrazek
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: Anita »

Przyszła mi do głowy jedna rzecz: uczulenie. Czy tak może objawiać się alergia na wióry?
W ogóle to reszta zaczęła pokichiwać :| Pare dni temu zmieniłam klatkę (niedługo się pochwale ;)) czy to może być spowodowane stresem związanym z tą zmianą?

Na Klemensiewicza nikt nie chce mnie zawieźć jak również nie chce mnie puścić autobusem... :|
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: Anita »

Byłam na Wiosennej u dr. Bieleckiego.

Kupiłam Bactrim i Lactit - rozpocznie się kuracja :)
Jeszcze mam robić inchalacje, wióry, siano i żwirek wywaliłam, cała klatka w szmatkach i papierach ;)

A, pytał się jeszcze o hierarchię, środkowe szczury ponoć są bardziej narażone na infekcje (Ciapa jest środkowa)

Zobaczymy jak będzie, trzymać kciuki :)
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: Anita »

Co ja mam robić jak ta wstrętna małpa nie chce Bactrimu? Można to z czymś pomieszać?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: ESTI »

No niestety jak nie chce, to we wszystkim wyczuje. Moja za nic nie chciała tego przyjmować. Możesz wprawdzie spróbować, np w jakiejś papce podawać, ale to spora dawka i może być prawdopodobieństwo, że wszystkiego nie zje...

W takim momencie musisz dawać jej na siłę, jeśli wszystkie sposoby zawiodą. Kup małą pipetę lub strzykawkę z gumowym tłoczkiem, żeby łatwo się nią wciskało...no i musisz dawać dopyszcznie. Wziąć malucha w rękę, wsunąć pipetkę w kącik mordki i powoli podawać.
To trudne na początku, wiem...i pamiętaj, żeby główkę trzymać pionowo i wyprostowaną, żeby zwierzak się nie zaksztusił.

Powodzenia
Obrazek
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie pluc - temat glowny

Post autor: Anita »

Pół zjadła z Gerberkiem, ale znów się zorientowała...
Spróbuję coś wymyśleć jeszcze... a jak nie to kupię strzykawkę...
Drżyj Ciapo! :twisted:
pati
Posty: 1
Rejestracja: sob maja 07, 2005 2:34 pm

Niepokoj?cy oddech

Post autor: pati »

Ostatnio zauważyłam u mojego szczuraska dziwny oddech taki jakby przyspieszony. Jak oddycha to pracuje mu cały brzuszek, jest bardzo chudziutki ale apetyt ma wmiare normalny, duzo spi i jest malo ruchliwy. Zauważyłam też wydzieline z noska i zgodnie z zaleceniami jakie znalazłam na forum podaje mu od 4 dni echinaceę - jest jakby jepiej! Co mam zrobić z tym dziwnym oddechem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”