Pchły? wszy?

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nurek2004
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 13, 2012 9:17 pm

Pchły? wszy?

Post autor: Nurek2004 »

Mam problem z moją dorosłą szczurzycą. Mianowicie od pewnego czasu zaczęła się dość często drapać, pojawiły się gdzie nie gdzie malutkie strupki. Drugi szczur w ogóle nie przejawia się takimi objawami(szczury są osobno bo ten drugi jest trochę mały i dorosła szczurzyca go nie toleruje), szczury maja te same podłoże, tym samym są karmione itp. Dorosła szczurzyca na pewno coś ma bo gdy wezmę ją na ręce to w tym miejscu gdzie ją trzymam mam od razu jakieś zaczerwienienia na skórze.

Czym leczyć, co to może być? - Do weta nie pójdę ponieważ w mojej miejscowości nie ma weterynarza.
Bambo i Gienia :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pchły? wszy?

Post autor: smeg »

Jeśli szczury mają ze sobą kontakt, to i tak trzeba leczyć oba, nawet jeśli nie wszystkie mają objawy. W przeciwnym wypadku pasożyty przetrwają i nie zostaną wszystkie wybite. To mogą być wszoły, należy leczyć je ivermektyną albo lekami typu stronghold, advocate - dostępnymi u weterynarza. Nie ma domowych sposobów. Jeśli w Twojej miejscowości nie ma weterynarza - pojedź do sąsiedniej. Szczurzycę na pewno bardzo to swędzi i się męczy. Swoją drogą - co zamierzasz zrobić, jeśli szczur poważniej zachoruje i będzie potrzebował natychmiastowej interwencji weterynarza?

A o tym, co zrobić, żeby dorosła szczurzyca zaakceptowała drugą możesz poczytać w dziale "Stadko" ;) Oczywiście tylko jeśli szczury są tej samej płci.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”