Wszoły - gdzie dostać lek i jaki?

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
mel
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 24, 2012 10:27 pm

Wszoły - gdzie dostać lek i jaki?

Post autor: mel »

Kochani,
Mam problem... otóż odkryłam właśnie mega inwazję wszołów na sierści moich pociech - nie mam pojęcia jak to się stało w tak krótkim czasie, bo wczoraj jeszcze ich nie widziałam a dziś... to naprawdę kosmiczna inwazja. Problem w tym, że z przyczyn wigilijno rodzinnych nie dam rady zabrać ich do szczurzego weta.
Mam pytanie... czy myślicie, że znajdę coś skutecznego i bezpiecznego w małych sklepikach zoologicznych / aptekach / u kocio-psich wetów (króym nie ufam więc wolę wziąć lek niż zabrać małe na wizytę)? I o co mam pytać? Insectin? Stronghold? Muszkę (czy jakoś tak)? Myślicie, że coś znajdę do domu?
Bardzo mi zależy...
Ze mną: Bizou
W serduchu: Albi [02.09.12 - 14.06.13], Arisa [21.01.13 - 17.08.14] i Juka [21.01.13 - 09.01.15] Gutka [01.11.12 - 23.01.15]
carola138
Posty: 176
Rejestracja: pn sty 24, 2011 1:18 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Wszoły - gdzie dostać lek i jaki?

Post autor: carola138 »

mel,na pewno dostaniesz leki na wszoły u zwykłego "psiowatego" weterynarza.Ivermektynę,Stronghold itp.Szczurasy nie musisz ze sobą zabierać.Możesz wcześniej zadzwonić i poprosić o odpowiednią dawkę leku podając ilość ogonków,ich wagę i wiek.Weterynarz to sobie przeliczy.
powodzenia
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Wszoły - gdzie dostać lek i jaki?

Post autor: noovaa »

Od weta najlepiej ivermectynę wziąć. Jest delikatna, ciężko przedawkować. Jeśli masz podać ją sama w domu, to ja bym się ku niej skłaniała właśnie ;) . Kropla na kark 3x co 7-10 dni.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
mel
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 24, 2012 10:27 pm

Re: Wszoły - gdzie dostać lek i jaki?

Post autor: mel »

Dzięki za odpowiedzi.
U weta miałam do wyboru Stronghold i Advocate - przy czym wet stwierdził, że lepiej podać im Advocate bo Stronghold u gryzoni łatwo przedawkować. Wet odmierzył mi po 0.1ml Advocate (dla psów poniżej 4kg) na każdą dziewuchę.
Advocate ma substancję czynną, która jest pochodną iwermektyny. Jak przeglądałam forum to trafiłam na wpisy, że Advocate jest 'ulepszoną' wersją iwermektyny i jest bezpieczny.
Już zaaplikowane a klatki odkażone. Mam nadzieję, że pomoże i nie będzie niespodzianek w czasie świąt..
Ze mną: Bizou
W serduchu: Albi [02.09.12 - 14.06.13], Arisa [21.01.13 - 17.08.14] i Juka [21.01.13 - 09.01.15] Gutka [01.11.12 - 23.01.15]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”