Drapanie, pokichiwanie

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ladyinsane
Posty: 7
Rejestracja: pn sty 05, 2015 9:37 pm

Drapanie, pokichiwanie

Post autor: Ladyinsane »

Hej, otóż od 3 dni jestem posiadaczką (ponoć 3 miesięcznej) samiczki, którą zakupiłam w sklepie zoologicznym. Samiczka w sklepie była sama w akwarium wyłożonym siankiem i pani sprzedająca powiedziała, że nie chciała połączyć się z innymi koleżankami, więc na razie mam ją samą. Jej nową klatkę wypełniłam żwirkiem tak jak polecacie. Jednak od tych 3 dni samiczka
czasem kicha( nic nie wycieka jej z noska) i często się drapie po całym ciele. Nie zauważyłam, aby miała jakieś strupki czy też pasożyty(chociaż jeszcze nie daje się głaskać i boi się dotyku, więc nie mogę jej dokładniej zbadać), jej sierść wygląda na zdrową. Jedzonko ma również takie same jakie miała w zoologu. Najbardziej niepokoi mnie jej ciągłe drapanie się... :(
Czy może być to spowodowane tym żwirkiem dla kotów? Czy są tego jakieś inne przyczyny? ???
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Drapanie, pokichiwanie

Post autor: harleyquinn »

Myślę, że wybranie się do weterynarza rozwiąże Twoje wątpliwości. Szczurków niw kupujemy, a adoptujemy.
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Domysza
Posty: 41
Rejestracja: wt cze 18, 2013 12:07 pm
Numer GG: 42360796
Lokalizacja: Pruszków

Re: Drapanie, pokichiwanie

Post autor: Domysza »

Powinnaś pójść z nią do weta tak kontrolnie. Możliwe ze ma pasożyty albo jakieś uczulenie. A co do kichania to może być oznaka choroby bądź tak jak u mojej szczurki kichanie tzw.genetyczne. I koniecznie spraw jej koleżankę. ;)
Ladyinsane
Posty: 7
Rejestracja: pn sty 05, 2015 9:37 pm

Re: Drapanie, pokichiwanie

Post autor: Ladyinsane »

Dziękuję za rady ;) Byłam z małą u weterynarza i prawdopodobnie ma świerzb :( Dostanie 4 zastrzyki i powinno jej przejść.
Pani poradziła mi także robienie własnych mieszanek dla niej oraz wyrzucenie wszystkich ''kolorowych'' rzeczy z karmy kupionej.
Pani była bardzo miła i uprzejma, jestem zadowolona i szczurek niebawem też będzie. ::)
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Drapanie, pokichiwanie

Post autor: harleyquinn »

"Kolorowych"? A może kupujesz Vitapol?
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Ladyinsane
Posty: 7
Rejestracja: pn sty 05, 2015 9:37 pm

Re: Drapanie, pokichiwanie

Post autor: Ladyinsane »

Przez ten pierwszy tydzień co szczurek jest u mnie karmiłam go vitapolem, bo innej karmy w zoologu nie mieli. Teraz planuję
przerzucić się na versele laga i robić własne mieszanki ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”