Nadmierne wypadanie sierści

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Pani Strzyga
Posty: 27
Rejestracja: sob cze 14, 2014 8:02 pm
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Nadmierne wypadanie sierści

Post autor: Pani Strzyga »

Jaxowi (rex, 11 miesięcy) od kilku tygodni wypada sierść. Początkowo myślałam, ze to zwykłe linienie, albo, ze przy kłótniach z resztą stada mu trochę nawyrywały. Niestety, czas mijał, wypadanie nie mijało. Na brzuszku spod sierści prześwituje skóra, podobnie przerzedza się w okolicach pyszczka, a po przejechaniu ręką pod włos przez grzbiet można wyczuć niewielkie łyse placki. Po chwyceniu w palce kępki sierści i lekkim pociągnięciu cała kępka potrafi zostać w palcach

Wykluczyliśmy wszoły, świerzbowiec, grzybicę. Zeskrobina (pobierana dwukrotnie), wyszła czysta, skóra nie jest zaogniona, nie ma ranek, Jax nie drapie się, apetyt mu dopisuje. Zdarza się jednak, że gdy wchodzę do pokoju ma pyszczek i/lub łapki (jeśli zdąży się częściowo umyć), i tej porfiryny jest sporo. Serce i płuca są w porządku. Dietę ma taką jak zawsze. Niedawno odszedł alfa mojego stada, ale to łysienie zaczęło się szybciej. Ma trzech kolegów z którymi dobrze się dogaduje...

Co jeszcze mogę zbadać?

Dopiero co straciłam Vane'a, nie mogę stracić też Jaxa...
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Nadmierne wypadanie sierści

Post autor: Morgana551 »

Najlepiej dodać zdjęcie szczurka. Rexy mają do do tego, że często z wiekiem tracą sierść. Nie wiem dlaczego tak się dzieje lae zauważyłam też to u mojego stada. W linku niżej jest zdjęcie moich ogonów. Między nimi od razu rzuca się w oczy czarna dupka :) Widać przerzedzenia na grzbiecie.
http://i57.tinypic.com/2z4midy.jpg
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”