[SIERŚĆ I SKÓRA] pomarańczowy łupież

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
PALATINA

[SIERSC I SKORA] pomarańczowy łupież

Post autor: PALATINA »

Moi chłopcy też już to chyba mają.
Zrobiło sie po kąpielach w preparacie na wszy!
Benjamina dziś wysmarowałam oliwką i trochę wyczesałam.
Ząbki grzebienia robiły się pomarańczowe, ale skórka gdzieniegdzie jest już różowa.
Bonifacego nie męczyłam, bo zabrakło mi czasu i cierpliwości!
PALATINA

[SIERSC I SKORA] pomarańczowy łupież

Post autor: PALATINA »

Wracam do tematu, bo moi panowie nadal to mają.
(Przeczytałam chyba wszystkie posty na ten temat)

Zacznę od tego, że metoda z oliwką na długo nie pomogła. Łupież powracał i było go coraz więcej. Na białych szczurach z daleka było widać pomarańczowy łupież. Przy czesaniu sypało się z nich.
Piszę w czasie przeszłym, bo wykąpałam ich (już 3 razy) w Nizoralu i jest o wiele lepiej.
Nie ma już łuszczącej się ciemnej warstwy, ale skórka nadal nie ma normalnego koloru. Jest czysta, ale nie różowiutka.
Myślicie, że mam ich dalej katować kąpielami?
Benjamin prawie przywykł, za to Bonifacy ich nienawidzi!

Zapytam sie jeszcze dziś weta, chyba że zapomnę...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] pomarańczowy łupież

Post autor: krwiopij »

wznowie temat pomaranczowego lupiezu... dzisiaj w nocy skaven strasznie sie drapal... przyjrzalam sie jego skorce i zauwazylam, ze jego skora ma dziwny, wlasnie pomaranczowy kolor i luszczy sie... co robic? kapiel w nizoralu i oliwka? czy moze ktos wpadl na lepszy pomysl?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[SIERSC I SKORA] pomarańczowy łupież

Post autor: Azi »

Samiczki tez to maja. Frodzia zaczela miec niedawno 3-4 tygodnie temu, wczesniej sie tylko drapala. Podalam jej wapno - nie drapie sie, ale lupiez nie zniknal. Mysle, zeby ja wykompac, ale nie jestem pewna w czym. Sama woda nie pomoze, a nie wiem, czy mozna uzyc szamponu przeciwlupiezowego :( chyba nie :(
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Pomara?czowy ?upie? ?

Post autor: oliwi@ »

Mam pytanko odnośnie skóry mojego szczurasa. Otóż jakieś 4 - 5 tygodni temu miał on pasożyty (wszoły) które zostały całkowicie wytepione. Zostało jeszcze troszke jajeczek ale niedługo powtórze zabieg. Chodzi mi jednak o to że u nasady włosów mój szczuras ma pomarańczowe łuszczące się plamki (wygląda to jak pomarańczowy łupież, który czepia się też futerka...
Co to może być i jak sie tego pozbyc ?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] pomarańczowy łupież

Post autor: krwiopij »

http://szczury.org/index.php?topic=2034 ... sc&start=0

to wlasciwie nie jest choroba i nie leczy sie tego... szczurasa mozna wyczesywac lub mozna go kapac (o ile mnie pamiec nie myli, ktos stad kapal swojego w nizoralu idobrze mu to zrobilo - PALATINA?)... mozna teznie robic nic, bo jemu to zazwyczaj nie przeszkadza - choc nie wyglada za pieknie...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
PALATINA

[SIERSC I SKORA] pomarańczowy łupież

Post autor: PALATINA »

Tak, ja kąpałam w Nizoralu (ale ktoś jeszcze) i bylo ok.
Tylko że po zakończonej kuracji, po jakimś czasie, łupież wrócił.
Lepiej nic z tym nie robic. Szczurkom absolutnie to nie przeszkadza, a pozbycie sie tego tylko nerwy Ci nadszarpnie! :wink:
Awatar użytkownika
Dagaz
Posty: 216
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 11:06 pm
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] pomarańczowy łupież

Post autor: Dagaz »

U mojego Viruska zauważyłam to samo ale u niego to się niełuszczy. Wygląda to tak jakby miał pomarańczową skórę, próbowałam go kąpać ale to nic nie dało, więc zostawiłam. Jemu to widać w niczym nie przeszkadza więc po co zwierzaka stresować.
Ze mną: pustka... Wszystkie moje maleństwa śpią za Tęczowym Mostem...
W mym sercu i pamięci [']: Mufka, Mafia, Virus, Nefertiti, Czarna, Lulu, Nano, Shiroi, Owieczka, Kuroi, Krówka i Yuki...
Serce Pamięta i Cierpi... 20.04.2003 - 17.09.2009
timot
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 23, 2004 10:58 am

Pomra?czowa skóra i drapainie si?

Post autor: timot »

Czesc. Mam problem bo moj szczur od jakiegos czasu ma pomaranczowa skure- jakby grzyb ale nikt nie wie co to jest. Ma to na grzbiecie i po bokach do polowy dół jest ok. Bylem juz u kulku weterynarzy ale nikt nie wiedzial w sumie co to jest i probowal wszystkiego. chcialbym wiedziec co ty jest bo Filipek meczy sie juz jakis czas z tym. Macie jakies pomysly??
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] pomarańczowy łupież

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Meczy sie,to znaczy co?
Nie napisales czy drapie sie i czy ma jakies strupki...
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
timot
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 23, 2004 10:58 am

[SIERSC I SKORA] pomarańczowy łupież

Post autor: timot »

wlasnie o to chodzi ze nie ma strupow. siermu mu sie zminila nie ma polysku, wypadaja mu. i widac takie pomaranczowe miejsca a czesc tego jest poprostu w sierpci jakby takie kuleczki. siersc jest nastroszona a nie przylizana. tak to mniej wiecej wyglada. najchetnije bym to zbadal pod mikroskopem u jakiego fachowca ale nie wiem bo tu (Bartoszyce) nie ma zadnych fachowcow w koszalinie zreszta tez.
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[Pomara?czowy ?upie?]

Post autor: Kaka »

Mój szczuruś ma pomarańczowy łupież, przez to jego sierść nie jest milutka i lśniąca tylko szorstka i tłusta. Próbowałam już wszystkiego: zmieniałam mu ściółkę z trocin na granulad, kąpałam go, zmieniałam dietę ostatnio nawet dostał zamiast granularu drewnianego sianko, ale nic nie pomaga. Co mu jest (słyszała, że to może być grzyb)?? Jak go z tego wyleczyć? Dla informacji to samiec ma 2 lata.
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] pomarańczowy łupież

Post autor: pomarańczowy jelcz »

['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] pomarańczowy łupież

Post autor: krwiopij »

jak tlusty, pomaranczowy i u samca, to nalot... taka szczurkowa uroda i nie ma sensu nic z tym robic... szkodliwe nie jest... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”