[ŚWIERZBOWIEC] krostki, strupki, drapanie cz. 1

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
bandog
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 02, 2006 11:57 am

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: bandog »

Dziękuje za odpowiedzi.
No niestety mieszkam na wsi, a wet w moich okolicach jest tylko jeden. Będzie trzeba wybrać się z Lizą gdzieś dalej :roll:
Ile kosztuje jeden zastrzyk z Ivomecu?
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: limba »

bandog, sam zastrzyk to tak naprawde groszowe sprawy, tylko kazdy wet niestety policzy za wizyte, wiec cena koncowa zalezy od weta. Za drugi powinno byc policzone za lek i za kontynuacje leczenia (jako wizyta) wiec powinno wyjsc taniej. Niestety wszystko zalezy od lekarza.
Ostatnio zmieniony sob gru 02, 2006 7:44 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Layla »

[quote="limba81"]tylko kazdy wet niestety policzy za wizyte[/quote]

limba, nie każdy, mój bierze tylko za leki, nawet jeśli to tylko 5 zł, to za wizytę nie liczy :)
Obrazek
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: bonsai »

tak samo jak ja byłam z Astą, to weterynarze [małżeństwo] policzyło tylko za leki, bo stwierdzili, że są dość drogie i nie będą brali mi aż tyle pieniędzy... niestety faktycznie drogie były... :drap:
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Elly »

Ja placilam za zastrzyk 5 zł, a za wizytę nic. Byłam dwa razy, jak juz pisałam wcześniej, wiec to zalezy od weta czy wezmie za wizytę czy nie.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: limba »

Layla, ja wiem ze nie kazdy, ale trzeba sie z tym liczyc ze jednak policzy ;)

Jak mowie wszystko zalezy od weterynarza...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
kinga1991
Posty: 146
Rejestracja: pt gru 15, 2006 8:13 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska

[OGON , USZY I JADRA]-PROBLEMY

Post autor: kinga1991 »

Pomocy !! Niedawno kupilał sobie szczurka ma ok. 3 miesiące . Wszystko buło ok , aż do pewnego momentu ! Z dnia na dzień małemu wyskoczyly dziwne krostki jak by strupy na ogonku i uszkach , a na dodatek na bardzio duże jądra !! Czy takie jądra sa u szczurów (samców) normalne ?? i co podawac na krostki ?? Byłam u weta ale powiedział dosłownie "to coś jest ale ja nie wiem co " ! POMÓZCIE MI BO NIEWIEM CO MAM ZROBIĆ .
Kinga1991 
http://kinga1991.fotosik.pl/albumy/147307.html
Moi chłopcy :*

http://www.kinga1991.fotosik.pl 
>>looknij czasem<<
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[OGON , USZY I JADRA]-PROBLEMY

Post autor: limba »

kinga1991, co znaczy duze jadra?
Samce z reguly maja duze jadra, taka ich uroda. http://www.ratbehavior.org/testicles.htm w tym artykule widac dobrze jadra szczurze.

Krostki to mozliwe ze swierzb. Maly musi dostac najlepiej preparat z ivermektyna jak np Ivomec?

Czy dyzo sie drapie? Bo moze to takze byc alergia np na sciolke?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Kagero
Posty: 455
Rejestracja: pn cze 12, 2006 11:53 pm

[OGON , USZY I JADRA]-PROBLEMY

Post autor: Kagero »

kinga1991, duże jądra u samców szczura to normalna rzecz.

krostki na uszach i ogonie mogą być objawem świerzbu - można to sprawdzić pobierając zeskrobinę z ucha lub ogona, jednak nawet kilka/kilkanaście kolejnych próbek może nie wykazać absolutnie nic (dlatego, że świerzbowiec żyje w głębokich warstwach skóry). najlepiej będzie, kiedy kupisz u weterynarza ivomec (iwermektryna) i podasz szczurkowi. temat o świerzbowcu masz >tutajtutaj< znajdziesz linki do tematów o różnych ściółkach.
Quod me nutrit me destruit.
Awatar użytkownika
kinga1991
Posty: 146
Rejestracja: pt gru 15, 2006 8:13 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska

-

Post autor: kinga1991 »

Dziekuje . Jutro zmienie mu ściułkę na pigwe i kupie tą iwermektryne . Z tymi jadrami tez mnie uspokojiliście bo troche to dziwne - mały szczurek a to nie pasuje .Proporcjonalnie sa o dużo za duże ale jak to normalnne u samców to wpożadku . A ile mniej więcej kosztuje ta iwermektryna ??
Kinga1991 
http://kinga1991.fotosik.pl/albumy/147307.html
Moi chłopcy :*

http://www.kinga1991.fotosik.pl&nbsp;
>>looknij czasem<<
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[OGON , USZY I JADRA]-PROBLEMY

Post autor: limba »

Sam zastrzyk (najlepiej zeby wet podal w zastrzyku. Wtedy wyliczy odpowiednia dawke) powinna kosztowac grosze, ale zapewne doliczy takze koszt wizyty, wiec roznie moze byc. Piter takze poleca Dectomax jest mniej szkodliwy. Ja jeszcze nie mam z nhim doswiadczenia ale warto wyprowac.
Zastrzyk z ivermektyny nalezy powtorzyc za 10 dni. Jesli objawy nie przejda to takze 3 bedzie konieczny.
Szczurki z zoologow niestety przynosza "gratisy".
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Kagero
Posty: 455
Rejestracja: pn cze 12, 2006 11:53 pm

[OGON , USZY I JADRA]-PROBLEMY

Post autor: Kagero »

[quote="limba81"]Szczurki z zoologow niestety przynosza "gratisy".[/quote]oj, i to czasem całkiem sporo... =='

moja wetka postawiła na podanie ivomecu do pyszczka - to mniej "inwazyjne" (po zastrzyku, jeśli nie będzie odpowiednio podany, może wytworzyć się martwica - trzeba przypilnować weta, jeśli jest niesprawdzony). jeśli wet nie będzie chciał podać zastrzyku, to, jak pisałam, możesz podać sama w domu (zdaje się, że trzeba odpowiednio rozcieńczyć - nie zwróciłam uwagi w jakich proporcjach).

kinga1991, sprawdź w dziale >weterynarze< jakich wetów polecają w Twojej okolicy. jeśli wybierzesz sprawdzonego weta, to nie powinno być problemów. zawsze możesz coś doczytać na forum i zasugerować swojemu wetowi - o ile nie jest to typ, który "zawsze wie lepiej", bo i tacy się zdarzają.
Quod me nutrit me destruit.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[OGON , USZY I JADRA]-PROBLEMY

Post autor: limba »

Martwice zazwyczaj pojawiaja sie po nierozcienczonym baytrilu. (enrofloksacynie)

Przy innych zastrzykach osobiscie nigdy sie nie spotkalam.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Kagero
Posty: 455
Rejestracja: pn cze 12, 2006 11:53 pm

[OGON , USZY I JADRA]-PROBLEMY

Post autor: Kagero »

z mojej strony to uwaga czysto hipotetyczna - osobiście nie spotkałam się z martwicą (Charlie miała zastrzyki robione jedynie przy zapaleniu płuc: witaminy, steryd i antybiotyk - nazwy jednak nie pamiętam; nasza wetka woli podawać leki do pyszczka, jeśli istnieje taka możliwość). oparłam się jedynie na doświadczeniach innych osób w tej kwestii, kiedy martwica pojawiała się w miejscu nakłuć (głównie po podaniu słabo rozcieńczonych leków).
po prostu wyszłam z założenia, że lepiej przypilnować weterynarza, czy rozcieńcza odpowiednio lek niż później leczyć kolejną dolegliwość ^^'
Quod me nutrit me destruit.
Zoltar
Posty: 100
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 9:48 am

[OGON , USZY I JADRA]-PROBLEMY

Post autor: Zoltar »

[quote="limba81"]Krostki to mozliwe ze swierzb. Maly musi dostac najlepiej preparat z ivermektyna jak np Ivomec? [/quote]

Możliwe, lecz zanim się potraktuje szczurka trutką lepiej to zbadać, a nie stosować ivermektyne, bo są chrostki, bo szczurek się podrapał.

Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Skóra i sierść”