[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
xeelee
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 01, 2005 1:14 pm

Strupki na skorze szczura...

Post autor: xeelee »

Wiem ze juz taki temat byl, nawet sam go zalorzylem, ale naprawde mam z tym wielki problem. Po nieudolnej pomocy weterynarza ktory naszprycowal mojedo szczura antybiotykami, naprawde nie wiem co mam zrobic, a pamientam ze ktos z forum mi doradzal zeby smarowac czyms te strupki,ale ja niestety ja stracilem tamte wiadomosci...Wienc moze teraz ktos mi pomoze... A problem jest taki ze mój szczuras drapie sie w okolicach przednich lapek i glowki i z tego powodu powstajom mu wielkie strupi...prosze o pomoc..bo weterynarz pomogl mi tylko w pozbyciu sie 50 zl.
-=] @llchemic - test user [=-
cos

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: cos »

Najpierw spróbuj na strupki nałożyć
1%Fiolet gencjany wodny
oraz Tribiotic - maść


Jeżli w/w leki nie pomogły na strupki zastosuj:

0,3%Gentamycini - maść lub krople
Solcoceryl - żel
oraz Acudex - zasypka.

Mam nadzieję że to wyleczy twojego szczurka. Na mojego myszonka dopiero druga kuracja zadziałała. Bądź dobrej myśli. :wink:
Guest

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Guest »

To zabrzmialo jak profesjonalan porada lekarska..mam jeszcze tylko pytanie gdzie moge dostac te speecyfiki....
zabulec

szczurkowe strupaski

Post autor: zabulec »

prawdopodonie dostaniesz wszystko w aptece ....

ja chcialam dodac tyle ze..hmm..moja szczurzunia - :( niesety juz nieobecna na tym swiecie, ale nie z powodu strupkow - miala wlasnie strupki w okolicach szyi, skroni i na przednich lapkach. Dostawala zastrzyki ale to nie pomagalo, smarowanie specyfikami rowniez nie dalo rezultatu. Okazalo sie bowiem ze szczurek jest :!: uczulony na karme i na welne :!: ..czyli jak bym jej nie leczyla dopoki dostawala karme nie bylo szans na poprawe... O tym ze jest uczulona na takie rzeczy dowiedzialam sie gdy wet zasugerowal mi badanie :arrow: rezonansem magnetycznym szczurka. Badanie okazalo sie strasznie pomocne. Po wyeliminowaniu pokarmu na ktory byla uczulona i welny z otoczenia szczurzuni, przestala sie drapac a strupki powoli zanikaly.
Sugeruje wiec ze jesli sie nie uda z kuracjami to zastanow sie nad sprawdzeniem na co uczulony jest szczuras. Mozna probowac dojsc do tego samemu obserwujac po jakim pokarmie szczurek sie bardziej drapie ..ale to jest strasznie dlugotrwaly proces. Badanie ktore ja wykonalam trwalo ok. godziny i szczurek nic nie cierpial bo po prostu siedzial w pudelku a pani wet nad nim jezdzila specjalnym, narzedziem. kosztowalo w wawie 40 zl. - fakt moze duzo ale raz a dobrze. Poza tym metoda rezonansu moze odczulic :!: w sensie ze szczuras nie bedzie juz uczulony - ale takie czary to trzeba sie dowiedziec dokladniej juz u weta..niestety moja mala nie dozyla odczulania :(...miala zapalenie osierdzia..i zostala uspina...ale przynajmniej pozostawila po sobie piekne wspomnienia i zasob mojej poglebiajacej sie wiedzy
pozdrawiam :wink:
Guest

polaczenie kataru i czkawki

Post autor: Guest »

pomozcie mam szczurka pierwszy raz je normalnie pije i jest bardzo ruchliwy... niestety nie potrafie ocenic jego zachowania... momentami tak jakby prychal i kichal... cos jak polaczenie kataru i czkawki... jesli ktos moze mi napisac co to jest lub co oznacza... za pomoc dziekuje... czekam z niecierpilwoscia na jakies wytlumaczenie
cos

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: cos »

Kichanie i prychanie może być spowodowane uczuleniem szczuraska na ściółkę jaką stosujesz.
Guest

re odp

Post autor: Guest »

cos a jesli nie rozbija sie o sciółke to co moze byc jeszcze mojej szczurzyczce?... siedzi w takiej samej sciolce (wiorkach) jak w skelpie soologicznym... mam go dopiero od dzisiaj... niewiesz czy szczur moze byc uczulony na papuge (w tym samym pomieszczeniu wlasnie sie znajduje)?... za odp z gory dziekuje...
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Ania »

Hm szczurek jak inne zwierze (miedzy innymi tez czlowiek) moze byc uczulony na wszystko... nawet na wlasna siersc (?!) i miejmy nadzieje, ze tak nie jest. Moze to byc reakcja na stres, uczulenie na papuge, na trocinki, na jedzonko, klimat moze mu nieodpowiadac (za cieplo albo za zimno)...
Niestety ale na odleglosc nikt Ci tak na prawde nie pomoze, proponuje zrobic eksprymenty, na poczatek sprawdz temperature (czy nie otwierasz noca okna bardzo szeroko albo czy szczurek nie ma klatki przy kaloryferze albo drzwiach...przegrzanie, przeciag...). Jesli to nie da odpowiedzi to wyniesc szczurka z pomieszczenia gdzie jest papuga, jesli nie nastapia zmiany to zmienic scioolke (najlepiej od razu na lignine bo sianko tez moze uczulac a po ligninie dowiesz sie od razu czy winna byla scioolka), moze byc uczulony na jedzonko - przez jakis czas podawaj mu sam suchy chleb w rooznych formach - swiezy, suszony itp (np 2-3) dni.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: oliwi@ »

Mój szczurek miał to samo co twój i wierz mi ze to nic złego on chce poprostu wystraszyc ciebie i prycha bo boi sie nowego otoczeni i samotności ale po okolo 2 dniach na pewno mu przejdzie. Jednak dla pewności mozesz isc do weta .
cos

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: cos »

Mój szczurasek kichał gdy miał trocinki. Teraz też mniej więcej co drugi dzień zdarza mu się kichnąć bez widocznej przyczyny.
Guest

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Guest »

Moja samica też kich i weterynarz kazał mi kupić witamine c w kroplach jest dostępna w aptece i kosztuje 12zł.Mojemu szczurowi to pomaga,albo też może kichać bo we wiurach moga być pyłki drewna które niechcący wdycha dlatego wyminiuająć trociny możesz je przesittkować i wymieniaj je co 2 dzień wiem ze to bedzie kosztowne ale pomoże :lol: a i witamine c dawaj tylko na owoce i warzywa
lasche

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: lasche »

nasza bety też kicha i to nieustannie od kilku dni. odwiedziliśmy już 2 wetów i nic osłuchali ją nie ma wycieków z noska ani zmian na skórze to podobno wszystko w porządku. od tygodnia próbujemy wszystkich możliwych rodzajów ściółek. legnina dość mocno śmierdzi no i wydaje się że takiemu szczuraskowi nie jest wygodnie w mokrej legninie (bety na swoje nieszczęście uwielbia sikać w domku). choć zgadzam się bezapelacyjnie z anią że nie uczula (bety wyraźnie mniej kicha przy legninie). Tak więc poszliśmy na kompromis cała klatka wyłożona jest prasowanymi trocinami (to takie granulki wchłaniające wilgoć, zapach i nie uczulają :!: ) a w domku oprócz warstwy trocin prasowanych jest gruba warstwa legniny (dużo czasu tam spędza bo też jest u nas od niedawna i dopiero się przyzwyczaja). ściólka w domu wymieniana jest codziennie. I widzimy dużą poprawę. :D Życzę twojemu szczurkowi szybkiego powrotu do zdrowia
cos

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: cos »

A ile kosztują prasowane trociny?
mala sol

Dzieki

Post autor: mala sol »

chcialam podziekowac za pomoc i udzielone mi rady... jak narazie kupiam krople podawane do wody pitnej... i po nie spelna dwoch dnia zaobserwowalam poprawe... kichanie jest rzadsze i mniej uciazliwe dla mojej Plamki... jesli to nic nie da bede probowac wedlug waszych rad... jeszcze raz dzieki...
lasche

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: lasche »

paczka 7l kosztuje we wrocławiu 16 zł ale wystarczy położyć naprawdę niewiele na dno klatki aby je przykryć
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”