[SIERSC I SKORA] tłuste futro i brudno-zółte plamy

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
casie
Posty: 344
Rejestracja: pn sie 08, 2005 3:16 am
Lokalizacja: Łódź/Skierniewice

[SIERSC I SKORA] tłuste futro i brudno-zółte plamy

Post autor: casie »

Nie znalazłam tematu o takim problemie, wieć chciałam zapytac... :ops:

co może być powodem tłustej sierści i brudnej skóry u mojego szczurka... tzn sierść na bokach jest na pewno mniej śliska i błyszcząca... zaczęła żółknąć, myslałam, ze jest to spowodowane mniejszą higieną mojego brudaska :jezor: Ale dzis zobaczyłam, ze skóra pod siersicią nie jest taka czytsa , biała.. tylko taka troche brudna... zólta, albo nawet brązowa :-(
hm... kiedyś gdzieś czytałam, ze starsze szczurki mają problemy z sierscią i skóra, (no ale moj chyba jeszcze nie skonczył roku)i ze robi się coraz mniej błyszcząca ,a skóra zaczyna wydzielać więcej "łoju" co powoduje, że szczurek juz nie nadąrza z myciem...
No ale może tu jest jakis inny powod... :-(
Ostatnio zmieniony pt lut 03, 2006 3:54 pm przez casie, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić"
Już odeszły: Scream, Guti, Albi, Bundy, Marcel, Rati, Snowi i Winky
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

[SIERSC I SKORA] tłuste futro i brudno-zółte plamy

Post autor: agacia »

Moj jeden szczurek ma taka tlusta siersc,ale nie cala tylko na grzbiecie i to nie calym. A skore ma z pomaranczowym nalotem,ale slyszalam,ze ten nalot jest normalny u samcow. Pozostale 2 ogonki maja ladna siersc i rozowa skorke
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[SIERSC I SKORA] tłuste futro i brudno-zółte plamy

Post autor: limba »

Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] tłuste futro i brudno-zółte plamy

Post autor: ESTI »

casie, do linkow, ktore podala Limba dodam jeszcze, ze jest to kwestia hormonalna. Poczytaj tamte tematy, bo tez mi sie wydaje, ze sytuacja opisana przez Ciebie jest sytuacja analogiczna.
Mozesz sprobowac wykapac go w nizoralu i sprawdzic, czy sytuacja sie poprawi.
Obrazek
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[SIERSC I SKORA] tłuste futro i brudno-zółte plamy

Post autor: Kaka »

jesli jest to samiec,to jest to kwestia testosteronu....ja uważam ze jnajlepsza jest kastracja, zobacz tematy o moim Wacławie z POMARŃCZOWYM ŁUPIEŻEM
sporo tego jest na forum
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] tłuste futro i brudno-zółte plamy

Post autor: sachma »

u mnie nizoral nie pomagal.. kastrcja rozwiazala wszystkie problemy.. Bandyta ma ladna czysciutka i miekka siersc :)
Obrazek
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[SIERSC I SKORA] tłuste futro i brudno-zółte plamy

Post autor: Kaka »

u mnie nizoral nie pomagal.. kastrcja rozwiazala wszystkie problemy.. Bandyta ma ladna czysciutka i miekka siersc :)
to samo bylo u mnie z Wacławem :wink:
poczytaj forum
wpisz w szukaj "pomarańczowy łupież" wyświetli sie multum tematów
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] tłuste futro i brudno-zółte plamy

Post autor: ESTI »

[quote="Kaka"]poczytaj forum
wpisz w szukaj "pomarańczowy łupież" wyświetli sie multum tematów[/quote]
Polecam umiejetnosc czytania. ;)
Limba juz podala linki. :D

A kastracja tylko dlatego, ze szczur ma lupiez i brudna siersc, to lekka przesada moim zdaniem.
Obrazek
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[SIERSC I SKORA] tłuste futro i brudno-zółte plamy

Post autor: Kaka »

bardzo dobrze wiem o tym ze Limba podała linki i umiem ESTI, czytać. Prócz tych linków które dorzuciła Limba jest też kilka innych, w których autor tematu znajdzie cos dla siebie :wink: Ja tylko niose pomoc :lol: Same kastrowanie z tego powodu moze i jest lekką przesadą, ale w moim przypadku dochodziło rownież kilka innyc, powazniejszych powodów o których jest mowa w innych tematach
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] tłuste futro i brudno-zółte plamy

Post autor: sachma »

no ja bylam uczulona na ten lupierz.. po za tym w moim temacie jest wyjasnione... u mnie kastracja byla przemyslanym zabiegiem..
Obrazek
Awatar użytkownika
casie
Posty: 344
Rejestracja: pn sie 08, 2005 3:16 am
Lokalizacja: Łódź/Skierniewice

[SIERSC I SKORA] tłuste futro i brudno-zółte plamy

Post autor: casie »

Dzieki wszystkim za podpowiedzi... tak myslalam ze tematy moglyby takie byc ( bo chyab juz wszytko bylo poruszane na forum :facet: ), tylko ja bym nie wpadła zeby wpisywac łupież :) wpsiywalam skóra, brudna tlusta.. a tu mi jakies alergie wyskakiwały :)
Tak więc dzieki za rady....
Bundiego raczej nie bede kastrowac :nie: :nie: Choc przydałoby mu sie... on taki troszke porywczy, napastnik jest... napuszony ciagle (maly PushUp :oczko2: ) i straszy Albiego... no ale taki jego urok :niepewny2: :
"Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić"
Już odeszły: Scream, Guti, Albi, Bundy, Marcel, Rati, Snowi i Winky
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] tłuste futro i brudno-zółte plamy

Post autor: ESTI »

casie, jakbys nie zauwazyla to w tym dziale jest SPIS TRESCI - kawal czasu nad tym pracowalam, zeby ulatwic Wam zycie. ;)
Tam wszystkie tematy mozna znalezc.
Obrazek
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[SIERSC I SKORA] tłuste futro i brudno-zółte plamy

Post autor: Beeata »

Musisz przywyknac do wygladu swojego szczurka, kapiel w Nizoralu poprawi wyglad skory na 2-3 dni a potem pojawi sie tego swinstwa jeszcze wiecej wiec daj spokoj:)) Piszesz ze szczurek ma ok roku wiec jest teraz w okresie burzy hormonalnej i stad jego porywcze zachowanie .Jeszcze ze 2 miesiace i jego charakter powinien sie ustatkowac ,ale zolta skora niestety pozostanie .Slyszalam ,ze jej stan mozna poprawic odpowiednia dieta ,gdyz sa produkty ktore wzmagaja wydzielanie hormonu ,ale dokladnie nie wiem o co dokladnie chodzilo ...moze podpytaj jakiegos weta.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[SIERSC I SKORA] tłuste futro i brudno-zółte plamy

Post autor: limba »

To ja dodam cos od siebie, moze sie komus przyda.
Czasem u szczurkow starszych, nie w pelni sprawnych, otylych pojawia sie cos w stylu pomaranczowego lupiezu, do tego skora nabiera charakterystycznego zapachu. (ja mowie na to ze pachnie troche jak bulki ;) ) . Dotyka to zarowno samcow jak i samic. W przypadku mojej Kluski kuracja Nizoralem nie przyniosla zadnych efektow poza stresem grubasa.
Za rada weta zastosowalam manusan. Stosowanie codziennie az do poprawy stanu skory. 2 kreski ze strzykawki 20ml.
Wilgotnym wacikiem z manusanem "nacieramy" zmieniona skore kilka minut, badz tyle ile szczur wytrzyma. (w trakcie trzeba wacik dodatkowo moczyc). Nastepnie czystym mokrym wacikiem "zmywamy" manusan ze skory i siersci. Wycieramy szczurasa do sucha, chwalimy jaki byl grzeczny (nawet jesli mamy rany do kosci ;) ) i dajemy nagrode :D .

Do tego mozna podawac szczurasowi bodajze psie witaminy z biotyna ok 2 szczypt na dzien. Dopytam sie o dokladna nazwe i uzupelnie ta informacje.

Kuracja jest skuteczna, i zdecydowanie mniej stresujaca dla ogona, no i jest mniejsze prawdopodobienstwo ze szczur sie przeziebi.


edit:

Witaminy nazywaja sie Roboran H.
Ostatnio zmieniony pt gru 01, 2006 10:29 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
kiiciun
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 11:08 am

Odp: [SIERSC I SKORA] tłuste futro i brudno-zółte plamy

Post autor: kiiciun »

mam pytanie, ktorego nei moglam znalezc w spisie tresci, wiec chyba pasuje najbardziej tutaj. mój szczuras (półroczny) ma na koncówkach wlosków siersci brązowe przebarwienia. ma je tylko po bokach i nie wiem co mozna z nimi zrobic... moj poprzedni szczur tez miał cos takeigo... co mozna z tym zrobic i czy to grozne?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”