[SIERŚĆ I SKÓRA] czerwone strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kochas319
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 16, 2006 7:38 pm

POMOCY mój szczirek ma za uszkami krwisto czerwone plamki!

Post autor: Kochas319 »

:sad2:
Problem jest tego typu, ze mój szczurek [Shila];) ma zaczerwienienia za uszkami wygladające na pojawienia sie krwi na naskórku. Pomożcie mi rozwiązać ten problem. Możliwe że jest to efektem podgryzania przez jej braciszka [Reksio] czasami Rex łapie Shilę łapką i delikatnie wgryza się właśnie w te miesjca.

Pozdrowionka


[ Komentarz dodany przez: ESTI: Pon Sie 28, 2006 8:53 am ]
Tenat polaczony z istniejacym.
Prosze przed zalozeniem nowego tematu zapoznac sie juz z istniejacymi.
ESTI adm.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: krwiopij »

Problem póki co nie wgląda na specjalnie poważny. Moim zdaniem najbardziej prawdopodobną przyczyną jest drapanie się spowodowane pasożytami. To dość częsty problem. Zabierz małą do weterynarza (adresy dobrych lecznic w Twoim mieście znajdziesz w dziale "Weterynarze"), a on dobierze odpowiedni sposób leczenia.

Kochas319, czy ja dobrze zrozumiałam, że trzymasz samca i samiczkę razem? Jeśli samczyk nie jest kastratem, koniecznie je rozdziel! Samiczka może zajść w ciążę już w piątym tygodniu życia, a to nie dość, że byłoby ogromną szkodą dla jej zdrowia, to miałoby poważne konsekwencje dla młodych (ich rodzicami byłoby rodzeństwo - to chów wsobny).
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
*ONA*
Posty: 13
Rejestracja: pn sie 28, 2006 6:53 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: *ONA* »

Trace nadzieje... czy jest może ktos kto miał szczurka , który nie miał nigdy żadnych strupków?? :-( :cry:
....::::Hektor::::.....
[*] [*] [*]


Na zawsze w moim serduszku.......
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Layla »

[quote="*ONA*"]czy jest może ktos kto miał szczurka , który nie miał nigdy żadnych strupków??[/quote]

moje nigdy nie miały, strupki nie są żadną regułą ;)
Obrazek
doris_rat
Posty: 69
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 4:16 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: doris_rat »

Ej pomóżcie bo mojej szczurci najpierw jak ja kupiła miała takie strupki na uszkach białe i wet kazał to sparować witaminą A+E, a teraz (już od jakiegoś czas) ma stupki z krwi i cały czas je sobie rozdrapuje... Pani wetrynarz dała mu zastrzyk przeciw świerzbu... I jakby to trochę ustąpiło, ale jako nie za bardzo... Co zrobić ?
_______________________________________
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: limba »

doris_rat, podawanie leku przeciw pasozytom powinno byc przeprowadzane 2-3 razy. Jesli jest lekka poprawa to udaj sie na kolejny zastrzk. (oczywiscie jesli juz minela odpowiednia ilosc czasu od podania pierwszej dawki).
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
doris_rat
Posty: 69
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 4:16 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: doris_rat »

W poniedziałek byłam na kolejnej wizycie... Wet oglądną szczurzyczke i dał jej 2 zastrzyki jedne na świerbc, a drugi na drapanie, bo sobie na takie dość duże ranki porobiła i to dłubie... :| I mam nadzieję, że to coś da :)
_______________________________________
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Piter »

Na świerzba i pozostałe robactwo polecam Dectomax w ilości 0,02 na szczura, jest bezpieczniejszy i ma szersze spektrum działania (z pasożytami wewnętrznymi włącznie), podaje się go co prawda iniekcyjnie ale efekt gwarantowany jeśli to pasożyt
BAGI
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 26, 2005 2:05 am

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: BAGI »

Nie czytałem całego tematu więc nie wiem czy było, przepraszam. Ale polecam CETRISCABIN. Uciążliwy w stosowaniu, ale bardzo skuteczny na wszelkie paskudztwa skóry :)
Termitka
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 30, 2005 11:22 am

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Termitka »

pomóżcie!
Mój Amperek od dłuższego czasu ma strupki...
Ale dziś zauważyłam coś dużo bardziej niepokojącego...
Na sierści miał takie małe czerwone drobinki
przy bliższych ogledzinach okazało się że to się rusza!! Czyli to jakieś pasozyty są!
Co ja mam z tym zrobić??
I czy to może przejść na mnie?
Cholera teraz to się wystraszyłam naprawde mocno!
Wizyta u weterynarza odpada bo po pierwsze nie znajde u mnie w mieście znającego się na szczurach
poza tym Mój Pan jest dość swobodnie wychowywany i głaskać się daje ale złapać w ręke już nie bardzo

Proszę pomóżcie mi szybko!
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Nisia »

Termitka, czytaj forum. Opcja szukaj się kłania. Hasła: Ivomectrim, Biomectin, Pularyl... Jak dobrze poszukasz znajdziesz też dawkowanie. Wypisujesz sobie lub drukujesz, bierzesz kartkę i idziesz do weta. Byle jakiego. Takie środki lecznicze posiada każda lecznica.
Termitka
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 30, 2005 11:22 am

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Termitka »

Nisia, dziękuję!
Kurde..teraz to mnie wszystko swedzi jak tylko pomyślę że jakieś paskudztwo łazi po moim maluszku:(
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Meggy »

te małe czerwone drobinki to wszoły. nie wiem co to był za specyfik którym zwalczyłam to u Melki ale dała mi go wet w strzykawce do rozrobienia z ciepłą wodą. dwie kąpiele wyparzenie klatki wyrzucenie wszystkich szmatek i po wszołach. teraz tylko raz na jakiś czas lustruję jej futerko w poszukiwaniu strupków. zostały po nich małe łysinki i sierść nigdy nie odzyskała dawnej puszystości i blasku.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: ESTI »

Termitka, jesli zastosujesz terapie opisana na forum, bedzies dezynfekowal klatke regularnie, to powinno szybko pomoc. Nie uzywaj na razie sciolki, przerzuc sie na lignine lub papier. Mysle, ze 3-4 dawki co 10 dni i powinno byc po sprawie.
Obrazek
Termitka
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 30, 2005 11:22 am

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Termitka »

ESTI ja caly czas używam papieru
Dopiero w poniedziałek będę mogła do weterynarza iść :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”