[SIERŚĆ I SKÓRA] czerwone strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mrs.jingles
Posty: 180
Rejestracja: śr sie 10, 2005 12:53 pm

[SIERŚĆ I SKÓRA] czerwone strupki

Post autor: mrs.jingles »

Na samym poczatku informuje, ze przegladalam archiwum i uzywalam opcji "szukaj" ;)

Mam problem z 6 - jakis tydzien temu pojawily sie jej czerwone strupki, teraz jest ich juz kilka, glownie w okolicy oczu i pod glowka na szyi. Kilka zniknelo, jest kilka nowych. Do tego wycieka jej czesciej niz zwykle porfiryna z oczu, co dobrze widac, bo ma czesto zarozowiona siersc na czole... Nie kicha, nie wyglada na chora. Przeprowadzalam sie 2 tyg temu, byl to dla nie stres, ale juz jest normalnie pod tym wzgledem. Nie wyglada mi to na grzybice, barziej pasuje do opisu przebialczenia, zwlaszcza, ze dostawala w miare regularnie mleko lub ser bialy.

Myslicie, ze jesli moge ja poobserwowac jakis tydzien i przestawic na diete ziarenkowa? czy koniecznie wet?
Ostatnio zmieniony śr lut 15, 2006 5:19 pm przez mrs.jingles, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Azi »

tak z innej beczki - zobacz na jej pazurki, moze ma po prostu za długie i drapie się do krwi, a skórka wokół szyi i oczu jest przeciez delikatniejsza.

u mnie tak bylo w przypadku Frodzi, musialam jej regularnie podcinac pazury na tylnych lapkach, bo inaczej wlasnie miala takie strupki na szyjce.
mrs.jingles
Posty: 180
Rejestracja: śr sie 10, 2005 12:53 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: mrs.jingles »

hmm... pazury jej obcinam. W tej chwili nie ma moze najkrotszych, ale nigdy wczesniej nie miala strupow (za wyjatkiem tych, ktore zostaly po spotkaniu z Otylia, wyrodna matka ;) ).
LiNkA
Posty: 172
Rejestracja: pt sty 06, 2006 4:21 pm
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: LiNkA »

u mnie jest ten sam problem tylko ze moja ma jedna narazie taka czerwona plamkę nad oczkiem i drapie się tam czesto... kicha ( daje jej Echinecea) ... zauwazyłam ze leci jej z oczu takze porfiryna :( Ale jej pazurki są długie i ostre ale z drugiej strony ona ma ok.2,5 miesiaca i nie wiem czy mogłabym jej juz obciąć, moze uda mi sie zrobic zdjecie jej pazurkow to ocenicie... ehh
Moja:
Pipi ur.17.12.05r. a ze mną od 17 stycznia :)
Mojej siostry:
Pixi ur. ok 11.12.05r. z nami od 28.01.06r :)
mrs.jingles
Posty: 180
Rejestracja: śr sie 10, 2005 12:53 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: mrs.jingles »

mimo niezbyt licznego odzewu Szostce na szczescie sie poprawia. Odstawilam nabial i miesko, daje echinacee, kilka razy posmarowalam strupki lorindenem. Wyglada na to, ze pomaga, odpukac..

Linka, 2,5miesieczny szczurcio to juz kawal cialka jest:) i jak sie postarasz, to na pewno dasz rade jej obciac pazurki- ja czekam az sie troche zmeczy bieganiem, a potem skracam. Jak sie bardzo wyrywa, to czekam kilka minut, az do skutku ;)
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Azi »

ja polecam sposób "na dropsa" - dac szczurci w łapki dropsa, suchy chleb, albo inny smakołyk z którym nie ucieknie, ona sobie spokojnie je, a ja mogę zająć się tylnymi łapkami bez żadnych problemów :D
LiNkA
Posty: 172
Rejestracja: pt sty 06, 2006 4:21 pm
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: LiNkA »

nio tak przeciez one drapią sie tylnymi łapkami... zraaz sprobuje cos z nią zrobić :)
Moja:
Pipi ur.17.12.05r. a ze mną od 17 stycznia :)
Mojej siostry:
Pixi ur. ok 11.12.05r. z nami od 28.01.06r :)
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Azi »

Linka, tylko uważaj jak będziesz obcinać o ile jeszcze tego nie robiłaś wcześniej, najlepiej popatrzeć przez pazur pod światło, żeby sprawdzić, gdzie się palec zaczyna, żeby za bardzo nie ciachnąć.
LiNkA
Posty: 172
Rejestracja: pt sty 06, 2006 4:21 pm
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: LiNkA »

Azi niestety strasznie sie boję to zrobić... ona sie wierci a ja sie boje ze obetne jej za duzo... nie chce aby cierpiała potem :( A do weta tez boje sie isc, bo jesli mi sie wyrywa to jemu tym bardziej =/ :(
Moja:
Pipi ur.17.12.05r. a ze mną od 17 stycznia :)
Mojej siostry:
Pixi ur. ok 11.12.05r. z nami od 28.01.06r :)
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: Azi »

a nie masz nikogo w domu, kto by Ci szczurcie przytrzymał? Albo... Niktore szczury, można brać tak za kark, jak matka bierze kocięta, podobno wtedy się wydzielają jakieś uspokajające hormony i szczur się uspokaja, w przypadku moich ogonków sposob ten działał na połowę szczurkow, druga połowa jeszcze bardziej się wściekała

Zobacz pod światło jak dużo jest pazura od żywej tkanki, takiego jakby palca w środku, to widac dokładnie, jak jest dużo, tak 2 mm, to możesz sprobować lekko podciąć, jak niej to nie ma sensu. i na razie, gdy nie masz jeszcze wprawy, obcinaj maleńko, tylko tyle, żeby pazur już nie był jak igła, tylko trochę stępiony. I polecam na zasadzie, złpać szczurcie, obciąc jeden pazurek i ją wypuścić na chwilkę, żeby odsapnęła. Wiem, że to czasochłonne, ale mam wrażenie, że tak się szczurkowi dostarcza mniej stresu.
LiNkA
Posty: 172
Rejestracja: pt sty 06, 2006 4:21 pm
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: LiNkA »

No wiec kurcze nie wiem dzisiaj przysżłam ze szkoły i siostra pokazała mi moją małą i miała ranke na uszku (była to krewka) i ranke na nosku... nie wiem czy cos sie dzieje (choroba lub gryzie sie z tą drugą) lub wszystko przez te pazurki... eh ... a wspomne ze ma je jak szpilki jak chodzi mi np. po brzuchu to tak jakby szpilką... ;/ :-(
Moja:
Pipi ur.17.12.05r. a ze mną od 17 stycznia :)
Mojej siostry:
Pixi ur. ok 11.12.05r. z nami od 28.01.06r :)
wredotka
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 25, 2006 6:11 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: wredotka »

A może ktosik mi pomoże??? Mój mały rozbójnik też mi przychorował... Kurczę, najgorsze, że nie mogę się w żaden sposób do weta udać - mój miejscowy nie zna się nawet psach a do najbliższego speca od gryzoni mam prawie 200 km :-( Mój Wojtek ma strasznie rzadką sierść (miejscami łysinki), całą skórę zaróżowioną i prawdziwą inwazję paskudnych czerwonych i brązowych strupków. Hilfe!! Smarować to paskudztwo czymś?? :cry:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: ESTI »

wredotka, udaj sie do weta i zakup ivomec lub jego zamiennik, wez trzy dawki po 0,02 ml i podawaj do pyszczka w odstepach co 10 dni.

Na jakim podlozu trzymasz szczurka?
Obrazek
wredotka
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 25, 2006 6:11 pm

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: wredotka »

Wcześniej były trociny - teraz jest na szmatkach, bo nie wiem czy to cholerstwo nie przyplątało się właśnie od trocin. Trochę prania, ale mieszka jak król!! ;-) Dzięki - kupię jutro ten specyfik, może pomoże...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] czerwone strupki

Post autor: ESTI »

Niestety, ale czesto takie swinstwa przylaza razem z sciolka, a nawet razem z jedzeniem.
Lek powinien zadzialac i za jakis czas powinna nastapic poprawa.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”