Pilne! Nie wiem co robić.

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Hela
Posty: 5
Rejestracja: pt lip 09, 2010 7:31 pm
Lokalizacja: Warszawa

Pilne! Nie wiem co robić.

Post autor: Hela »

Moja szczurzyca jest bardzo osłabiona, nie może utrzymać się na łapkach, tylne za sobą ciągnie, kiedy próbuje się przemieszczać. Helena ma 1,5 roku, objawy zauważyłam w czwartek, choć już od paru dnia wydawała mi się osowiała. W piątek byłam z nią u weterynarza, pani doktor stwierdziła, że nie ma żadnych urazów mechanicznych i że trzeba jej zrobić dokładniejsze badania, ale niestety możliwość będzie dopiero we wtorek (tzn. jutro), bo jest długi weekend. Dostała jakiś lek przeciwbólowo-przeciwzapalny (niestety dziś mi się skończył, bo nie była zbyt chętna, żeby go brać i część się wylała). Karmiłam Helę gerberkiem i płatkami kukurydzianymi (bo tylko to chciała jeść) i wczoraj wydawało mi się, że jest już nawet lepiej. Ale dziś leży i nie ma siły nawet podnieść główki. Nie wiem jak mam jej pomóc, a wizyta u weterynarz dopiero jutro. Inne objawy: cieknie jej porfiryna z nosa, na początku choroby zawzięcie gryzła wapienko, chociaż jadła robi mało kupek. Pomóżcie.
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Pilne! Nie wiem co robić.

Post autor: S. »

Szczurek może nie dożyć do jutra.
Musisz dzisiaj pójść do weterynarza. Glukoza i steryd pomoga przeżyć szczurkowi.
To może być np. zapalenie płuc. Ale diagnozę może postawic tylko dobry weterynarz po obejrzeniu i osłuchaniu szczurka.
Awatar użytkownika
Hela
Posty: 5
Rejestracja: pt lip 09, 2010 7:31 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pilne! Nie wiem co robić.

Post autor: Hela »

Dzwonię na wszystkie numery polecanych wetów z forum i nic. Nikt nie odbiera. Boję się jechać w ciemno do całodobowej przychodni...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pilne! Nie wiem co robić.

Post autor: Paul_Julian »

Jesli całodobowa jest otwarta to jedź. Kazdy wet poda steryd i glukozę,żeby szczurek dozył jutra i wizyty.

Nawet jesli powie, że lepiej uśpić , to możesz poprosić o steryd+glukozę, i wtedy jutro pójsć do polecanego weta po opinię.
Steryd nie zaszkodzi w takim przypadku, a popchnie organizm do pracy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Hela
Posty: 5
Rejestracja: pt lip 09, 2010 7:31 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pilne! Nie wiem co robić.

Post autor: Hela »

Nie zdążyłam jej nigdzie zawieść. Helena umarła wczoraj około 16.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pilne! Nie wiem co robić.

Post autor: Paul_Julian »

Biedna, czasem tak jest , że zwierzaki sobie wybiora weekend na chorowanie :(

Niech śpi sobie w spokoju.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pilne! Nie wiem co robić.

Post autor: Kluska123 »

Bardzo mi przykro... :(
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”