Niepokojące zachowanie.

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nataliak199
Posty: 53
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 12:39 pm

Niepokojące zachowanie.

Post autor: nataliak199 »

Od ostatnio mój Ren zaczął się strasznie dziwnie zachowywać. Wczoraj jak dałam mu smakołyk w klatce to go upuścił, zaczął dziwnie zataczać, spadł z hamaka, a potem na dole kręcił się jakby nie wiedział gdzie jest. Gdy siedziałam z nim na kanapie to już ześlizgiwał się z jej brzegu i prawie by spadł ( nigdy tego nie robił, zawsze ześlizgiwał się po moich nogach na sam dół) strasznie niepokoi mnie jego zachowanie. Być może to dlatego że jest już w podeszłym wieku (2,5 roku). Jest też chory, razem z kolegą biorą lekarstwo. Jest ono w pojniku i nie zbyt chętnie je piją, czy to może być więc spowodowane odwodnieniem ? Bardzo się o niego martwię :c
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Niepokojące zachowanie.

Post autor: madziastan »

Najlepiej jest wybrać się do dobrego polecanego przez nas weterynarza, skąd jesteś?

Z opisu wynika że albo to starość albo problemy neurologiczne. Poproś weta o nootropil a może mu się poprawi.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
nataliak199
Posty: 53
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 12:39 pm

Re: Niepokojące zachowanie.

Post autor: nataliak199 »

Jutro właśnie mam zamiar jechać do weta. Mam sprawdzonego, który leczył całe moje pokolenie ogoniastych ;) Zastanawia mnie czy może być możliwość że Ren oślepł ze starości ? Bo kiedy się tak zachowuje mam wrażenie że nie widzi gdzie idzie albo w którym miejscu schodzi z kanapy...
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Niepokojące zachowanie.

Post autor: smeg »

Szczury z natury są prawie ślepe, słaby wzrok nie przeszkadza im w poruszaniu, więc takie zachowanie na pewno oznacza chorobę i problemy neurologiczne.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”