Kastracja szczura - pomoc.

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Kastracja szczura - pomoc.

Post autor: Diego<3 »

Witam! Wiem, że są inne wątki o kastracji do których mogłabym zajrzeć i od razu przepraszam, ale myślę, ze lepiej będzie jak napisze. Moja koleżanka przeprowadza się do innego miasta, do domu, w którym będzie remont i nie ma warunków na swoje dwie trzymiesięczne samice fuzzy. Więc je od niej adoptowałam. Mam także samca, który o 17:30 będzie miał zabieg. Na miesiąc, albo mniej zależy jak szybko rana się zagoi będzie mieszkał u mojej kuzynki. Jakie będą objawy? Czy szczurek to przeżyje?
Bardzo proszę o odpowiedzi wyrywam sobie garściami włosy z nerwów. Bardzo się martwię. :(
PS: Jeśli ktoś odpowie mi sytą wiadomością można wątek zamknąć. ;)

Pozdrawiam:
Dino, Wiktoria, I dwie nowe fuzzy.
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Kastracja szczura - pomoc.

Post autor: Morgana551 »

Każdy zabieg wiąże się z ryzykiem. Operację MUSI przeprowadzić lekarz, który zna się na ogonach i ma duże doświadczenia. Najlepiej operować szczura na wziewce. Jest to bezpieczniejsza forma narkozy. Szczur po zabiegu musi zostać Ci oddany gdy jest już w pełni wybudzony! Powinnaś także podawać szczurowi antybiotyk przez kilka dni. Do tego zalecam zrobić kołnierz, ponieważ nie dostaniesz go w klinice, bo takich małych nie ma :P Gdy nie założysz kołnierza szczur będzie mógł z łatwością sam sobie wyciągnąć szwy.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kastracja szczura - pomoc.

Post autor: smeg »

Rana się goi w ok. tydzień, ale muszą minąć min. 2 tygodnie od kastracji, żeby szczur mógł spotkać się z samicami, bo tyle zajmuje utrata płodności.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kastracja szczura - pomoc.

Post autor: Diego<3 »

A więc był na wziewce. Teraz ma się dobrze i normalnie chodzi. Został mu przepisany antybiotyk. Kuzynka podaje. Kołnierza nie ma, ale tak jakby nie zwraca uwagi na te szwy. Gdzie mogę dostać taki kołnierz, bo skoro w klinice nie ma takich małych? Całe szczęście dobrze zabieg się skończył. :)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Kastracja szczura - pomoc.

Post autor: Morgana551 »

Kołnierz trzeba zrobić samemu np. ze zdjęcia RTG lub tego plastiku ze zbindowanej książki.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kastracja szczura - pomoc.

Post autor: Diego<3 »

Aha. Dobrze dziękuję. już wiem jak zrobić. :)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”